KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017

Akcje ratownicze - 2018 rok

    2018-03-10

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 07:50 na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Skrzydłowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach osoba kierująca samochodem marki FORD Kuga straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze drogi i uderzył z dużym impetem w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń podróżujące w samochodzie cztery osoby poniosły śmierć na miejscu - dwie kobiety i dwójka mężczyzn. Aby wydostać ofiary z doszczętnie zniszczonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny udział brało ogółem 7 zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, JRG Gryfice, OSP Rymań oraz OSP Pniewo. Czynności związane z ustaleniem przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2018-02-24

Około godziny 09:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o wypadku drogowym w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP z Dygowa i Wrzosowa. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem Peugeot 206 stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i bokiem uderzył w betonowy słupek ogrodzeniowy. W wyniku wypadku ranna została 80-letnia pasażerka. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco – rozpierającego. Kierujący pojazdem 88-letni mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obie osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2018-02-14

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Błotnica. Jak ustalono na miejscu zdarzenia kobieta kierująca samochodem marki Citroen Xantia, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na przeciwległy pas drogi wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód dostawczy Fiat Ducato. W wyniku zderzenia ciężko ranna została pasażerka samochodu osobowego - 10-letnia dziewczynka, która przetransportowana została przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2018-02-03

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14:40 na drodze krajowej nr 11 w m. Kołobrzeg (na wysokości osiedla Podczele). W dotąd nie ustalonych okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Mazda RX8 stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze drogi. Po uderzeniu w przydrożne drzewo samochód przewrócił się na dach i wpadł do pobliskiego grzęzawiska. W momencie zdarzenia w samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn. Pasażerowi udało się opuścić pojazd o własnych siłach. Do czasu przybycia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kołobrzegu, pomimo prób uwolnienia go podjętych przez przypadkowe osoby postronne, kierowca pozostawał wewnątrz rozbitego auta. Aby umożliwić ratownikom medycznym dotarcie do niego zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco – rozpierającego. Niestety okazało się, że odniesione przez kierowcę obrażenia były zbyt poważne - przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z ZRM stwierdził zgon 40-letniego mężczyzny. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2018-02-01

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zdarzenia do jakiego doszło na terenie budowy nowej drogi S6 w okolicach m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W dotąd nie ustalonych okolicznościach doszło tam do uszkodzenia betonowego elementu, który zsunął się ze znajdującego się w trakcie budowy wiaduktu. W momencie awarii na wiadukcie znajdowało się trzech pracowników budowy. W wyniku upadku na ziemię z wysokości około 7 metrów doznali oni obrażeń głowy, kręgosłupa oraz kończyn górnych i dolnych. Cała trójka może mówić o dużym szczęściu - uszkodzony betonowy element runął na ziemię bezpośrednio obok nich. Po wstępnym zbadaniu ratownicy z ZRM przetransportowali trzech mężczyzn do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. W działaniach ratowniczych, trwających ponad dwie godziny, udział brało 7 zastępów straży z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Kukinia. Szczegóły zdarzenia ustala Policja.
foto ...>>

    2018-01-17

Dwie osoby ranne to bilans wypadku do jakiego doszło około godziny 08:40 na drodze powiatowej w m. Malechowo (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na łuku drogi, kierująca samochodem osobowym marki Ford Fusion straciła panowanie nad pojazdem, który następnie dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Lekko ranne w wypadku dwie kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował na szczegółowe badania do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2018-01-14

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru samochodu osobowego do jakiego doszło na strzeżonym parkingu przy ul. Kamiennej w Kołobrzegu. W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP okazało się, że płomieniami objęty jest zaparkowany tam samochód marki Audi A8. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej pojazd uległ niemal całkowitemu spaleniu. Dodatkowo w wyniku działania wysokiej temperatury i płomieni uszkodzone zostały zaparkowane w pobliżu dwa inne pojazdy. W związku z podejrzeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzone są przez kołobrzeską policję.
foto ...>>

    2018-01-03

Około godziny 16:40 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 na wysokości m. Kopydłówko (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus, 70 - letni mężczyzna, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika tzw. koparko – ładowarki. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona