KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016

Akcje ratownicze - 2017 rok

    2017-11-23

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo brało udział w gaszeniu pożaru do jakiego doszło około północy w m. Gąskowo (gm. Dygowo). Najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia doszło tam zapalenia się drewnianych elementów konstrukcyjnych poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Na szczęście w pożarze nikt nie odniósł obrażeń – wszystkie osoby opuściły budynek przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. W działaniach gaśniczych ogółem udział brało 18 strażaków.
foto ...>>

    2017-11-18

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 11:30 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Bogucino i Pustary. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Citroen C4 stracił nad nim panowanie, zjechał na pobocze drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć a cztery zostały ciężko ranne. Jak się okazało podczas rozpoznania kierujący pojazdem, jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, oddalił się z miejsca wypadku w nieznanym kierunku. Oprócz trzech zastępów z JRG Kołobrzeg w działaniach udział brały trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz cztery patrole Policji. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura. Ranne w wypadku osoby zostały przetransportowane do szpitali w Kołobrzegu i w Koszalinie.
foto ...>>

    2017-11-04

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w budynku wielorodzinnym usytuowanym w Zieleniewie przy ul. Różanej. Na miejscu zdarzenia okazało się, że pożarem objęty był wózek dziecięcy pozostawiony w przedsionku klatki schodowej. W wyniku pożaru powstało silne zadymienie, które przedostało się na klatkę schodową - zaszła konieczność oddymienia jej przy użyciu agregatu. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-10-30

Ponad trzydzieści interwencji związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru i tzw. cofki odnotowali w ciągu ostatnich dwóch dni strażacy na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych, zabezpieczaniu uszkodzonych dachów budynków oraz wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Niestety nie obyło się bez strat - w kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły m.in. zaparkowane w ich pobliżu samochody. W dwóch przypadkach szalejący wiatr uszkodził linie energetyczne oraz lampy uliczne. Na szczęście w trakcie tego krótkotrwałego załamania pogody na terenie naszego powiatu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2017-10-03

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w Kołobrzegu na ul. Jana Pawła II. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w wypadku uczestniczyły dwa pojazdy - samochód osobowy Suzuki oraz autobus komunikacji miejskiej marki Solaris. W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby - kierująca samochodem osobowym oraz pasażerka autobusu. Po wstępnym przebadaniu ratownicy medyczni zdecydowali się hospitalizować 43-letnią pasażerkę autobusu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, dwa ZRM oraz patrol Policji.
foto ...>>

    2017-09-29

Do nietypowego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w m. Siemyśl. Około godziny 13:25 dyżurny SK w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku ciągnika rolniczego wraz z doczepionym do niego kombajnem do ziemniaków. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Siemyśl. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że podczas prowadzonych prac wykopkowych ciągnik wraz z kombajnem przewrócił się na bok. W przewróconym zestawie znajdowały się dwie osoby, które jak się okazało nie odniosły większych obrażeń. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkowo służby współdziałające: Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.
foto ...>>

    2017-08-25

Dwanaście zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 13:28 w miejscowości Kukinia (gm. Ustronie Morskie). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 5 godzin, ogółem udział brało 34 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Ustronie Morskie, OSP Dygowo, OSP Kukinia, OSP Rusowo i OSP Stojkowo. W wyniku pożaru ogień strawił dach oraz strop poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy opuścili budynek w momencie zauważenia ognia. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2017-08-22

Ponad dwadzieścia interwencji związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, odnotowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu kołobrzeskiego. W wyniku intensywnych opadów, które nawiedziły nasz powiat podtopionych zostało wiele obiektów i terenów. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń, budynków i podtopionych terenów - głównie ulic i chodników. Najwięcej interwencji odnotowano na terenie Kołobrzegu i Gościna.
foto ...>>

    2017-08-07

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 16:05 na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Bogusławiec (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem VW LT28 stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył z dużym impetem w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń jadąca w samochodzie czwórka mężczyzn poniosła śmierć na miejscu. Aby wydostać ich z doszczętnie zniszczonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny udział brało ogółem 6 zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Drzonowo i OSP Sarbia. Czynności związane z ustaleniem przyczyny wypadku prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2017-08-05

Kolejne zdarzenie związane w wywrotką kajaka w trakcie spływu odnotowali kołobrzescy strażacy. Tym razem do zdarzenia doszło w Kołobrzegu w okolicach mostu przy ul. Młyńskiej. W wyniku wywrotki do rzeki Parsęty wpadło wypoczywające na naszym terenie małżeństwo, 55-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta. Kobiecie udało się wydostać na brzeg przy pomocy osób postronnych. Mężczyzna znajdował się na izbicy jednego z filarów mostu. Jako pierwsi na pomoc ruszyli ratownicy WOPR, których działania, ze względu na trudne warunki panujące na rzece, okazały się nieskuteczne. Dopiero działania strażaków polegające m.in. na zbudowaniu stanowiska asekuracyjnego (przy wykorzystaniu lin ratowniczych) pozwoliły na dotarcie strażaka-ratownika do poszkodowanego i jego ewakuację na brzeg. Na szczęście poza wyziębieniem osoby nie odniosły większych obrażeń.
foto ...>>

    2017-08-03

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych nieopodal m. Dźwirzyno. Jak ustalono na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki BMW, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Aby wydostać z mocno uszkodzonego pojazdu ciężko rannego 18-letniego kierowcę strażacy musieli użyć sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowany w wypadku mężczyzna został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Kołobrzegu. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-07-30

Około godziny 11:47 dyżurny SK PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o zdarzeniu do którego doszło w trakcie spływu kajakowego na rzece Parsęcie. Według osoby zgłaszającej podczas spływu doszło do wywrotki jednego z kajaków w wyniku czego dwie osoby wpadły do wody. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy wraz ze sprzętem pływającym z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno jak również WOPR i policja. Około 500 metrów od miejsca rozpoczęcia spływu strażacy patrolujący rzekę z łodzi zauważyli w wodzie dwie osoby utrzymujące się na powierzchni dzięki wystającym nad wodę konarom drzewa. W trakcie przetransportowywania łodzią tych osób na brzeg okazało się, że na akwenie wodnym (na rozlewisku graniczącym z korytem rzeki) znajduje się kolejnych sześć osób, które również wypadły ze swoich kajaków. Ewakuowane z wody osoby, w tym troje dzieci, zostały przekazane dla przybyłych na miejsce ratowników z ZRM. Po ustaleniu przez policję, że wszyscy uczestnicy spływu są już bezpieczni, działania zakończono.
foto ...>>

    2017-07-23

Trzy osoby ranne w tym 9-letnie dziecko, to bilans wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na DK nr 6 na wysokości m. Wierzbka Górna (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Astra stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Rymań.
foto ...>>

    2017-07-20

Pięć zastępów straży z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie brało udział w gaszeniu groźnego pożaru do jakiego doszło około godziny 17:00 w mieszkaniu usytuowanym na drugim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Jedności Narodowej. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było pozostawienie gotującej się potrawy bez należytego dozoru. W wyniku zdarzenia lekko ranny został 17-letni mieszkaniec, który sam próbował ugasić pożar przed przybyciem straży pożarnej. Mężczyzna z lekko poparzoną ręką został zaopatrzony przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach uczestniczyły również służby współdziałające: pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne i policja.
foto ...>>

    2017-07-10

Około godziny 12:55 dyżurny SK przyjął zgłoszenie o pożarze wędzarni zlokalizowanej w Kołobrzegu przy ul. Bałtyckiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległa część dachu budynku wraz z drewnianą osłoną przewody dymowego. W celu dokładnego dogaszenia ognia zaszła konieczność częściowej rozbiórki elementów konstrukcyjnych dachu. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia.
foto ...>>

    2017-07-05

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na ul. Krzywoustego w Kołobrzegu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca samochodem osobowym marki Toyota Yaris starsza kobieta, podczas wyprzedzania ciągnika rolniczego, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała na pobocze drogi. W wyniku tego manewru pojazd przewrócił się na bok uderzając dachem w przydrożne drzewo. W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Po wstępnym przebadaniu ratownicy medyczni podjęli decyzję o hospitalizacji obojga. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-06-21

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Siemyśl oraz OSP Świecie Kołobrzeskie brało udział w akcji gaszenia pożaru, który miał miejsce w godzinach wieczornych w budynku mieszkalnym jednorodzinnym zlokalizowanym w m. Petrykozy (gm. Rymań). W wyniku pożaru zniszczony został jeden pokój, kuchnia i przedpokój. Aby dokładnie dogasić ogień zaszła konieczność częściowej rozbiórki konstrukcji ścian i stropu. W trakcie prowadzonych działań okazało się, że lekkiemu zatruciu produktami spalania uległa zamieszkująca w lokalu starsza kobieta. Kobieta po wstępnym przebadaniu przez strażaków odmówiła udzielenia jej pomocy przez przybyłe na miejsce służby medyczne. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić. W akcji trwającej ponad 2,5 godziny udział brały również służby współdziałające: policja, ZRM oraz pogotowie energetyczne.
foto ...>>

    2017-06-09

Około godziny 22:12 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło w Kołobrzegu, na drodze krajowej nr 11, na wysokości kopalni borowiny. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Na miejscu okazało się, że na prostym odcinku drogi kierujący samochodem marki VW Passat stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi, uderzył w przydrożne drzewo. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej - do momentu przybycia ZRM. 27-letniego kierowcę z licznymi obrażeniami ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny oraz okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-05-31

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną nietypowego pożaru do jakiego doszło w budynku jednorodzinnym tzw. bliźniaku zlokalizowanym w Kołobrzegu przy ul. Bajecznej. W wyniku zwarcia zapaliła się tam plastykowa pokrywa wraz z oświetleniem dużego akwarium. Ogień udało się ugasić właścicielce mieszkania przed przybyciem straży pożarnej. Niestety w wyniku silnego zadymienia 72-letnia kobieta uległa podtruciu produktami spalania. Do momentu przybycia ZRM pierwszej pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie udzielali strażacy - m.in. tlenoterapia i wsparcie psychiczne. W związku z podejrzeniem poparzenia górnych dróg oddechowych po wstępnym przebadaniu przez ratowników medycznych, kobieta została przetransportowana do kołobrzeskiego szpitala. W momencie powstania pożaru w mieszkaniu znajdował się jeszcze 5 - letni chłopiec, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Za dzielna postawę strażacy wręczyli mu maskotkę Misia Ratownika.
foto ...>>

    2017-05-07

Po dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie brały udział w gaszeniu pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych przy ul. Koszalińskiej w Ustroniu Morskim. Jak się okazało na miejscu pożarem objęta była niewielka stolarnia usytuowana w pobliżu budynku mieszkalnego. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie wykazało, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej. W wyniku zdarzenia niemal doszczętnemu spaleniu uległ budynek stolarni wraz z wyposażeniem. W tracie próby samodzielnego ugaszenia pożaru lekkiego urazu dłoni doznał 42-letni mężczyzna. Po wstępnym zaopatrzeniu medycznym przez strażaków, rannego mężczyznę przekazano dla przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Czynności dochodzeniowe w sprawie pożaru prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-05-04

Około godziny 16:10 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło w Kołobrzegu, na drodze krajowej nr 11, na wysokości osiedla Podczele. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Na miejscu okazało się, że na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Golfa i Citroena C4. Jak się okazało żadna z osób podróżujących w pojazdach nie wymagała pomocy medycznej. Przyczyny o raz okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-04-21

Do niecodziennego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych przy ul. Walki Młodych w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do wypadku z udziałem samochodu osobowego maki VW Golf. Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem 66-letni mężczyzna nagle stracił nad nim panowanie, przejechał przez skrzyżowanie i trawnik po czym czołowo uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Na szczęście, oprócz kierowcy pojazdu, nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Rannego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-04-14

Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków kolejnego wypadku, który miał miejsce około południa na ul. Krzywoustego w Kołobrzegu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów - osobowego Daewoo i ciężarowego Mercedesa. Jak wynika z relacji świadków kierująca samochodem osobowym na łuku drogi nagle zjechała na przeciwległy pas drogi i uderzyła w bok ciężarówki. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja. W wyniku zderzenia w samochodzie ciężarowym doszło do rozszczelnienia zbiornika z olejem hydraulicznym, który częściowo wyciekł na jezdnię i pobocze drogi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów, w tym wycieku substancji ropopochodnej z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego. Ranną 31-letnią kobietę, która podróżowała samochodem osobowym, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 102 niedaleko m. Bogusławiec (gm. Kołobrzeg). Jadąca samochodem osobowym marki Ford Fiesta 41-letnia kobieta zauważyła, że na poboczu drogi stoi jakieś dzikie zwierzę. Gdy była na jego wysokości zwierzę się spłoszyło i dosłownie zeskoczyło z niewielkiej skarpy prosto na dach przejeżdżającego samochodu. Jak się później okazało był to młody jeleń, który w wyniku zderzenia poniósł śmierć. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy z JRG Kołobrzeg. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego pojazdu i pomocy dla ratowników medycznych w przetransportowaniu rannej w wypadku kobiety. Po wstępnym zaopatrzeniu została ona przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Czynności wyjaśniające prowadzone są przez kołobrzeską policja.
foto ...>>

    2017-03-22

Około godziny 16:50 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratowniczego o pożarze w jednej z hal zakładu produkującego kontenery zlokalizowanego w m. Rymań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży okazało się, że pożarem objęty jest już dach oraz ściana budynku. W trwającej ponad 5 godzin akcji gaśniczej udział brało ogółem 11 zastępów straży oraz 5 zespołów ratownictwa medycznego i policja. W związku z podejrzeniem podtrucia produktami spalania, ratownicy medyczni podjęli decyzję o przetransportowaniu 11 pracowników zakładu do szpitali w Kołobrzegu, Gryficach i Białogardzie.
foto ...>>

    2017-03-17

Blisko trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru do jakiego doszło na terenie lokomotywowni PKP przy ul. Kołłątaja w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 wagony z trzyczłonowego zespołu trakcyjnego zlokalizowanego na bocznicy kolejowej. Przed przystąpieniem do działań gaśniczych zaszła konieczność wyłączenia prądu w sieci trakcyjnej - przez służby PKP. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie - ogółem 14 strażaków. Na szczęście w momencie powstania pożaru wewnątrz wagonów nikt nie przebywał. W akcji udział brały również służby współdziałające: policja oraz służby dyżurne PKP. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
foto ...>>

    2017-02-18

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu brały udział w akcji gaszenia pożaru, który miał miejsce w godzinach wieczornych w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Bydgoskiej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru częściowo zniszczone zostały trzy pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój. Aby dokładnie dogasić ogień zaszła konieczność częściowej rozbiórki konstrukcji ścian i stropu. Na szczęście w zdarzeniu nikt z domowników nie odniósł żadnych obrażeń. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się stwierdzić. Czynności dochodzeniowe prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-02-12

Około godziny 3:50 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o pożarze w warsztacie samochodowym zlokalizowanym przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego w m. Gościno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy straży z JRG w Kołobrzegu oraz OSP z Gościna. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta była kotłownia oraz hol w części socjalnej budynku przeznaczonego do kasacji samochodów. W związku z faktem, iż nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny pożaru na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji. W trwającej blisko trzy godziny akcji gaśniczej udział brało 18 strażaków. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2017-01-21

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach porannych na krajowej 6 na wysokości m. Rzesznikowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Dacii Duster i VW Golfa. W wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Dwie kolejne w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Aby wydostać osoby znajdujące się w uszkodzonych pojazdach zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. Czynności związane z ustaleniem przyczyny wypadku prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-01-19

Około dwóch godzin trwało gaszenie pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w pobliżu bloku przy ul. Złotej w Kołobrzegu. W nieustalonych jak dotąd okolicznościach doszło tam do zapalenia się samochodu dostawczego marki VW. W wyniku powstałego pożaru uszkodzone zostały również zaparkowane w pobliżu cztery inne samochody osobowe. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2017-01-11

Trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd. Jak ustalono na miejscu zdarzenia osoba kierująca samochodem marki BMW, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranne w wypadku zostały dwie osoby. Aby wydostać z mocno uszkodzonego pojazdu ciężko rannego kierowcę strażacy musieli użyć sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w Koszalinie i Kołobrzegu. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-01-05

Kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru i tzw. cofki odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych oraz wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Niestety nie obyło się bez strat - w kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły m.in. zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie załamania pogody nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2017-01-01

Tragicznie rozpoczął się nowy rok na dogach powiatu kołobrzeskiego. Około godziny 3:00 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony o wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej nr 6 w m. Dębica (gm. Rymań). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem Renault Megane, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 36-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Aby wydostać ją z mocno uszkodzonego samochodu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona