KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji:     2005   2006   2007   2008   2009    2010   2011   2012   2013

Akcje ratownicze - 2014 rok

    2014-04-17

Około godziny 14:00 na drodze powiatowej nr 259 nieopodal m. Gorawino (gm. Rymań) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem VW Golf III straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała na pobliskim polu. Pomimo dachowania podróżujące w pojeździe trzy osoby, kierująca samochodem kobieta oraz dwójka dzieci, nie odniosły większych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-04-14

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 14:30 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 7 godzin, ogółem udział brało 24 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego tzw. bliźniaka. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy opuścili budynek w momencie zauważenia ognia. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2014-04-09

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 22:00 na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe – VW Golf oraz VW Sharan. Prawdopodobnym sprawcą wypadku był kierujący VW Golfem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej skręcił w drogę jednokierunkową dwupasmową czym doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym VW Sharanem. W wyniku wypadku ranny został 79 - letni kierowca VW Golfa, który po udzieleniu pomocy medycznej przez ZRM został przetransportowany do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-04-02

Około godziny 11:30, przy ul. Walki Młodych w Kołobrzegu, miał miejsce groźny pożar, który powstał w mieszkaniu usytuowanym na 3 piętrze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie bez należytego nadzoru gotującej się potrawy na kuchni gazowej. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i pogotowie gazowe. W wyniku zdarzenia ranna została 55 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz lokalu mieszkalnego. Po wyważeniu drzwi strażacy ewakuowali ranną kobietę z zadymionego lokalu i przekazali ratownikom z ZRM.
foto ...>>

    2014-03-28

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic 6 Dywizji Piechoty i św. Wojciecha w Kołobrzegu. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu co doprowadziło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych - VW Bora i Opel Astra. Lekko rannej pasażerce VW pomocy medycznej udzielili ratownicy z ZRM. Działania strażaków z JRG Kołobrzeg polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu uszkodzonych w wypadku pojazdów.
foto ...>>

    2014-03-19

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru altany ogrodowej usytuowanej na jednym z ogródków działkowych przy ulicy Trzebiatowskiej w Kołobrzegu. Pomimo sprawnej akcji gaśniczej spaleniu uległa drewniana przybudówka oraz część poddasza jak również elementy wyposażenia znajdujące się wewnątrz budynku. W momencie powstania pożaru wewnątrz altany przebywał właściciel działki, któremu udało się opuścić budynek jeszcze przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru była niewłaściwa eksploatacja pieca na paliwo stałe.
foto ...>>

    2014-03-13

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych w Rymaniu przy ul. Koszalińskiej. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Seat Alhambra z przyczepą stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i po uderzeniu w słup oświetleniowy dachował na poboczu drogi. Ranną pasażerkę, która uskarżała się na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-03-02

Dwie osoby ciężko ranne to bilans groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Wartkowo. W dotąd niewyjaśnionych okolicznościach kierujący samochodem VW Passat stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu i z dużym impetem uderzył w skarpę. W momencie przyjazdu służb ratowniczych obaj ranni mężczyźni znajdowali się poza pojazdem, w tym jedna została przygnieciona przez uszkodzony samochód. Aby wydostać ją spod pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu pneumatycznego. Obaj ranni mężczyźni zostali przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-02-22

Niemal równocześnie ze zgłoszeniem o pożarze mieszkania dyżurny SK odebrał kolejne zgłoszenie tym razem o groźnym wypadku ma skrzyżowaniu ulic Wylotowej i Jedności Narodowej. Do działań ratowniczych skierowany został jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Na miejscu okazało się, że w wypadku uczestniczyły trzy samochody - Renault Master, VW Polo oraz Honda CR-V. W zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przetransportowane zostały przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

Około godziny 11:20 do dyżurnego SK wpłynęło kolejne zgłoszenie tym razem o pożarze w mieszkaniu zlokalizowanym na drugim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Armii Krajowej. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i Straż Miejska. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważniej nie ucierpiał. Lekko poparzony został jedynie najemca lokalu, którego po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, ratownicy ZRM przewieźli do kołobrzeskiego szpitala na szczegółowe badania. Dokładnej przyczyny powstania pożaru jak dotąd nie ustalono.
foto ...>>

Do tragicznego w skautkach wypadku doszło około godziny 8:30 na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Gołańcz Pom. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach młoda kobieta jadąca samochodem osobowym marki Skoda straciła panowanie nad pojazdem i bokiem uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy Straży Pożarnej zarówno z terenu powiatu gryfickiego jak i kołobrzeskiego. Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

    2014-02-05

W ramach szkolenia zawodowego, na zamarzniętym stawie w parku im. H. Dąbrowskiego, przeprowadzone zostały dwudniowe ćwiczenia, których celem było doskonalenie postępowania podczas działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych. Przy okazji ćwiczeń zapoczątkowana została również coroczna akcja propagująca wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych - „Bezpieczne ferie zimowe 2014”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-01-27

Cztery zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań i OSP Gorawino brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze powiatowej nr 113 nieopodal m. Gorawino (gm. Rymań). W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, Toyoty Yaris i Peugeota 406, ranny został pasażer jadący w Peugeocie. W celu umożliwienia ratownikom ZRM udzielenia poszkodowanemu pomocy medycznej zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco – rozpierającego - ranny mężczyzna w wyniku zderzenia został ’uwięziony” w swoim pojeździe. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-01-23

Około godziny 15:30, przy ul. Kupieckiej 6 w Kołobrzegu, miał miejsce groźny pożar, który powstał w mieszkaniu usytuowanym na parterze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i pogotowie energetyczne. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważniej nie ucierpiał. Pomocy medycznej (tlenoterapia, wsparcie psychiczne) strażacy udzielali jedynie właścicielce mieszkania, która pod wpływem emocji zasłabła.
foto ...>>

    2014-01-09

Około godziny 13:40 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kołobrzegu zostało powiadomione o wypadku do jakiego doszło w m. Bezpraw. Jak się okazało na miejscu zdarzenia w wypadku uczestniczyło tylko jedno auto – Alfa Romeo. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym, jadąc od strony Trzebiatowa, na skrzyżowaniu dróg stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał a działania zastępu z JRG Kołobrzeg ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-01-02

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej nr 101 pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, na prostym odcinku drogi, zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe - Renault Megane, VW Golf oraz Skoda Superb. Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku lekko ranna została jedynie jedna osoba, której pomocy udzielili ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Kołobrzegu. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-01-01

Siedem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku stodoły do jakiego doszło w noc sylwestrową w miejscowości Gorawino (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej prawie 9 godzin, ogółem udział brało 36 strażaków. W wyniku pożaru ogień strawił całkowicie drewniany dach budynku, składowaną wewnątrz słomę oraz sprzęt rolniczy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy w momencie zauważenia ognia opuścili zagrożony teren. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona