KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

Akcje ratownicze - 2015 rok

    2015-09-17

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 14:10 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu, niopodal supermarketu "E.Leclerc". W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Skoda Fabia oraz VW Polo), lekko ranne zostały trzy osoby, w tym 9 - letnie dziecko. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-09-08

Najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu osobowego marki Saab było przyczyną pożaru do jakiego doszło około godziny 19:10 nieopodal m. Dębogard (gm. Dygowo). W działaniach gaśniczych trwających ponad 1,5 godziny udział brał zastęp z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód i wnętrze pojazdu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-09-06

Przez blisko dwie godziny dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w działaniach poszukiwawczych osoby, która najprawdopodobniej utopiła się w morzu na wysokości m. Sianożęty. Działania Straży Pożarnej polegały głównie na penetrowaniu i obserwacji morza z plaży w pobliżu miejsca, w którym prawdopodobnie doszło do tragedii. Działania poszukiwawcze w wodzie prowadzone były przez morskie służby ratownicze - Brzegową Stację Ratowniczą, WOPR oraz Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa (SAR). W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi bezpieczne prowadzenie dalszych działań na wodzie (porywisty wiatr, intensywne opady deszczu), po konsultacjach z koordynatorem Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, podjęta została decyzja o zaprzestaniu działań poszukiwawczych.
foto ...>>

    2015-08-26

Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego oraz słomy do jakiego doszło około godziny 03:00 w nocy w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 10 godzin, ogółem udział brało 41 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach remontowanego budynku oraz około 4 tys. balotów składowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 10 sztuk byków. Uratowano także składowane wewnątrz obiektu zboże oraz sąsiedni budynek gospodarczy. Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji.
foto ...>>

    2015-08-19

13 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu groźnego pożaru zboża na pniu i lasu do jakiego doszło nieopodal m. Rzesznikowo (gm. Rymań). Pożar najprawdopodobniej powstał w wyniku zapalenia się ścierniska od rozgrzanych elementów układu wydechowego samochodu osobowego, który wjechał na pole. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 hektarów zboża na pniu, 12 hektarów ścierniska oraz 1 hektar lasu. W akcji gaśniczej trwającej blisko 5 godzin udział brały zastępy SP z trzech powiatów – kołobrzeskiego, gryfickiego oraz świdwińskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec gaśniczy będący na wyposażeniu Lasów Państwowych.
foto ...>>

    2015-08-17

Ponad cztery godziny trwała akcja gaszenia groźnego pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w okolicach m. Petrykozy (gm. Rymań). Prawdopodobnie przypadkowe zaprószenie ognia doprowadziło do powstania pożaru. W wyniku silnego wiatru ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się, skutkiem czego spaleniu uległo około 100 hektarów rżyska oraz 200 sztuk słomianych balotów. W działaniach gaśniczych udział brało 14 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kołobrzeskiego jak i gryfickiego.
foto ...>>

    2015-08-10

Prawie trzy godziny trwały działania gaśnicze, których celem było ugaszenie kilkunastu palących się balotów słomy i 1,5 ha ścierniska nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Wartkowo – w sumie 6 zastępów i 21 strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-08-08

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Charzyno brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 07:00 na drodze powiatowej nr 113 w m. Charzyno (gm. Siemyśl). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierująca samochodem Seat Ibiza, w niewyjaśnionych okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem po czym uderzyła w stojącą prawidłowo na skrzyżowaniu Hondę CRV. W wyniku wypadku lekko rana została 45 - letnia kobieta kierująca Seatem oraz 3 - letnie dziecko podróżujące Hondą. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-08-03

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Bałtyckiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranna została 64 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz mieszkania, w którym powstał pożar. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia poszkodowana kobieta, z objawami podtrucia produktami spalania, została przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-07-30

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 12:50 na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Obozowej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Ford Focus oraz Peugeot 206), ranne zostały trzy osoby. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-07-29

Trzy osoby zostały ranne, w tym 3-letnie dziecko, w wypadku do jakiego doszło około godziny 17:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Zieleniewo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – Forda Fiesty, Opla Astry i VW Golfa. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-07-24

Około godziny 10:35 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego w m. Gościno. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Jak wynikało z relacji kierującego pojazdem, w trakcie jazdy zauważył on, że spod maski silnika wydobywa się dym. Po zatrzymaniu na poboczu drogi ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu z OSP objęty był już ogniem w całości. W działaniach udział brały również służby współdziałające - Policja oraz Straż Gminna z Gościna.
foto ...>>

    2015-07-16

Zwarcie w instalacji elektrycznej serwera było najprawdopodobniej przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z pomieszczeń biurowych zlokalizowanych na pierwszym piętrze budynku usytuowanego przy ul. Giełdowej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległo urządzenie serwera oraz palne wyposażenie biura.
foto ...>>

    2015-07-05

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 04:10 na drodze krajowej nr 11 w okolicach m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżująca samochodem piątka młodych osób, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniosła większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-06-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Toyoty Saris i Mercedesa Vaneo. W wyniku wypadku ranny został kierujący Toyotą 40- letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-29

Jedna osoba została ranna w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 10:00 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na tył stojącego przed skrzyżowaniem (na czerwonym świetle) samochodu marki Dodge. W wyniku zderzenia kierujący Oplem, 84 - letni mężczyzna został uwięziony w swoim pojeździe. Aby go wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-05-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które przebywały wewnątrz budynku w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia osoby poszkodowane, z objawami zatrucia produktami spalania, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-05-17

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 13:40 na drodze powiatowej nr 156 nieopodal m. Bukowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony została w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 30 - letniego mężczyznę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2015-05-16

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda Fabia, próbując uniknąć zderzenia z innym pojazdem zjechał z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannego kierowcę Skody Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-01

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 19:20 na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Gościno. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Mercedes straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze drogi a następnie dachowała na przydrożnym polu. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowało się pięć osób. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 11 - letni chłopiec oraz 68 – letni mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. Poważnie ranne Pozostałe trzy osoby podróżujące w samochodzie, które zostały poważnie ranne, Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala w Kołobrzegu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej – z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń.
foto ...>>

    2015-04-26

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych nieopodal m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze a następnie dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, obywatela Mołdawii, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2015-04-24

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym VW Passat na prostym odcinku drogi najechał na tył naczepy zestawu SCANIA. W wyniku wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym 34- letni mężczyzna, którego ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-04-18

Około godziny 2:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania zostało poinformowane o pożarze dwóch garaży wolnostojących w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Wrzosowo. Dzięki spranej akcji gaśniczej udało się uratować sąsiadujący z garażami budynek gospodarczy tzw. drewutnię. Pożar strawił niemal doszczętnie oba drewniane garaże. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych do strażaków zgłosiły się dwie osoby z objawami zatrucia produktami spalania. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował obie osoby do kołobrzeskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.
foto ...>>

    2015-04-13

Kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy w ciągu ostatniej doby na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Strażacy usuwali m.in. drzewo z torowiska w m. Karcino oraz połamane drzewo ma wjeździe do Podczela. Silny wiatr uszkodził również konstrukcję komina na przebudowywanym budynku elewatora przy ul. Kolejowej w Kołobrzegu. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-04-10

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych w m. Kartkowo (gm. Gościno). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody (Mercedes Atego oraz Fiat Panda), ranna została 31 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego samochodu osobowego zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-31

Blisko dwie godziny trwała akcja ratownicza, której celem było zabezpieczenie wycieku substancji ropopochodnej, do jakiego doszło w godzinach porannych w basenie portowym na wysokości ul. Albatrosa w Kołobrzegu. W działaniach polegających w głównej mierze na ograniczeniu rozlewu wycieku oleju napędowego, który wyciekł do akwenu z zacumowanego przy nabrzeżu holownika, udział brało 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się plamy po akwenie portowym, zaszła konieczność użycia zapory sorpcyjnej.
foto ...>>

    2015-03-17

Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru jaki miał miejsce w godzinach wieczornych w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Stary Borek, OSP Karcino oraz OSP Korzystno gasiły palące się tam trawy i trzciny na nieużytkach w pobliżu terenów zalesionych. Niestety silny wiatr rozprzestrzenił ogień również na ściółkę pobliskiego lasu. Pomimo sprawnej akcji spaleniu uległo około 3 ha nieużytków oraz 1 ha ściółki leśnej. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-03-11

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg oraz jeden z OSP Siemyśl uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza budynku jednorodzinnego do jakiego doszło w godzinach przed południowych w m. Paprocie (gm. Siemyśl). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była niewłaściwa konstrukcja przewodu kominowego usytuowanego zbyt blisko drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. W akcji gaśniczej trwającej blisko trzy godziny udział brało 16 strażaków oraz służby współdziałające – ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników poinformował strażaków o złym samopoczuciu. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przybyły na miejsce ZRM przetransportował rannego mężczyznę do Kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-06

Niezachowanie środków bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). W wypadku udział brały dwa samochody osobowe – Fiat Punto oraz VW Passat. Ranną pasażerkę Fiata Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-03-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg uczestniczyły w godzinach nocnych w działaniach gaśniczych na terenie posesji prywatnej przy ulicy Tuwima w Kołobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest przód samochodu osobowy marki Mercedes, zaparkowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. W związku z podejrzeniem właściciela, iż pożar mógł zostać wywołany w wyniku podpalenia umyślnego, okoliczności pożaru ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-02-23

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach wieczornych na terenie posesji mieszkalnej usytuowanej przy ul. Brzoskwiniowej w Zieleniewie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata oraz częściowo składowane wewnątrz niej drewno opałowe. Wysoka temperatura doprowadziła również do uszkodzenia skrzynki gazowej wraz z zamontowanym wewnątrz licznikiem. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz Pogotowie Gazowe.
foto ...>>

    2015-02-14

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną pożaru samochodu osobowego marki Mercedes zaparkowanego wewnątrz garażu usytuowanego w budynku mieszkalnym przy ul. Tuwima w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby wspomagające – policja i pogotowie gazowej.
foto ...>>

    2015-01-15

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w południe w m. Dźwirzyno. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz Seat Arosa), ranna została 35 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego Seata zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-01-09

Prawdopodobnie zaprószenie ognia przez domowników było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Grochowskiej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja i ZRM. W zdarzeniu lekko ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy przebywali wewnątrz lokalu w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali oni przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-01-07

Do dwóch zdarzeń związanych z trudnymi warunkami panującymi na drogach dysponowani byli strażacy z terenu naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Karkowo, gdzie na śliskiej jezdni kierujący samochodem osobowym obywatel Niemiec stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca. W usuwaniu skutków wypadku udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Drugi wypadek miał miejsce w m. Niekanin, gdzie na łuku oblodzonej drogi kierujący Daewoo Tamiz stracił panowanie nad pojazdem czym doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem Setra a następnie stoczył się do przydrożnego rowu. W tym zdarzenia również ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. Do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego działania przybyłego na miejsce zastępu z JRG polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 21 – letniemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku.
foto ...>>

    2015-01-05

Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru altany ogrodowej usytuowanej przy ul. Wylotowej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru niemal całkowicie spłonęła drewniana altana. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i płomieni częściowemu zniszczeniu uległa również przyczepa kempingowa zlokalizowana w sąsiedztwie palącego się budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby współdziałające - policja i pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru nie ustalono.
foto ...>>

    2015-01-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 03:00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach Rzesznikowa (gm. Rymań). Jak się okazało na miejscu zdarzenia 44-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na szczęście kierujący samochodem mężczyzna, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniósł większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona