KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015

Akcje ratownicze - 2016 rok

    2016-12-04

Trudne warunki panujące rano na drodze wojewódzkiej nr 102 przyczyniły się do dwóch wypadków jakie miały miejsce pomiędzy miejscowościami Błotnica i Bogusławiec (gm. Kołobrzeg). W pierwszym z nich kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia straciła panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechała z drogi i dachowała na poboczu. Z uszkodzonego pojazdu ranną kobietę ewakuowali, przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi, strażacy z OSP Drzonowo. Po wyciągnięciu poszkodowana została przekazana dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wstępnym przebadaniu lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 54-letniej kobiety. Dużo więcej szczęścia miała inna kobieta, która niespełna 200 metrów dalej również straciła panowanie nad swoim samochodem (Ford Ka) na śliskiej nawierzchni i zjechała na pobocze drogi. Tym razem ucierpiał tylko pojazd. Kierująca pojazdem nie wymagała pomocy medycznej. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeszcze zastęp z JRG Kołobrzeg oraz policja.
foto ...>>

    2016-11-29

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 09:35 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe (Ford S-max, Opel Astra oraz Renault Laguna), lekko ranna została jedna osoba - 29-letnia kobieta. Po wstępnym przebadaniu została ona przetransportowana przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i JRG Koszalin oraz OSP Ustronie Morskie i OSP Dobrzyca.
foto ...>>

    2016-11-16

Dwadzieścia pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego - obory oraz składowanej w nim słomy do jakiego doszło około godziny 08:15 rano w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 30 godzin, ogółem udział brało 67 strażaków z JRG Kołobrzeg, JRG Koszalin, OSP Rymań, OSP Gościno, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku, ciągnik rolniczy oraz około 500 sztuk składowanych wewnątrz obory balotów słomy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 50 sztuk krów. Uratowano także pozostałe 300 sztuk balotów oraz większą część budynku gospodarczego. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jak dotąd ustalić. W działaniach ratowniczych udział brały również służby współdziałające - pogotowie energetyczne i wodociągowe oraz policja.
foto ...>>

    2016-11-02

Około godziny 16:15 dyżurny stanowiska kierowania kołobrzeskiej straży został powiadomiony o groźnym wypadku na krajowej 11 na wysokości m. Ustronie Morskie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Na miejscu okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów – osobowego Opla Astry oraz ciężarowego zestawu marki DAF. W wyniku wypadku ranny został kierowca Opla, 59- letni mężczyzna. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-10-27

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 16:05 na drodze wojewódzkiej nr 163, na wysokości ogródków działkowych "Janiska" w Kołobrzegu. W zdarzeniu udział brały cztery pojazdy - samochód ciężarowy i trzy samochody osobowe. W wypadku ucierpiały dwie osoby, które zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych, polegających w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, udział brały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg. Po usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia przejęła policja w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych.
foto ...>>

    2016-10-19

Blisko trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru, który miał miejsce w pomieszczeniach piwnicznych budynku w mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Koszalińskiej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległy przedmioty nagromadzone w pomieszczeniach piwnicznych, m.in. meble, sprzęt elektroniczny, przetwory spożywcze itp. W działaniach gaśniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie - ogółem 17 strażaków. W wyniku silnego zadymienia czterem osobom, które podtruły się produktami spalania, udzielona została pomoc medyczna. W akcji udział brały również służby współdziałające: Policja, ZRM, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
foto ...>>

    2016-10-12

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu brały udział w gaszeniu groźnego pożaru budynku garażowego zlokalizowanego na terenie jednej z posesji przy ul. Różanej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległ niemal cały garaż wraz z wyposażeniem, które było składowane wewnątrz. W wyniku oddziaływania cieplnego częściowemu uszkodzeniu uległa również elewacja oraz okna pobliskiego budynku mieszkalnego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2016-10-08

Prawie pięćdziesiąt interwencji, związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru, odnotowali w ciągu ostatnich kilku dni strażacy na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. W kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły również zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2016-09-25

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie. Jak ustalono na miejscu zdarzenia osoba kierująca samochodem marki Audi A4, podczas jazdy na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranne w wypadku zostały cztery osoby. Zostały one przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępu straży. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2016-09-21

Około godziny 04:10 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o palących się dwóch samochodach zaparkowanych przy ulicy Grudziądzkiej. Natychmiast do zauważonego zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Na miejscu okazało się, że pożarem objęte są dwa pojazdy - Audi A4 oraz Citroen C25. Jak ustalono wstępnie na miejscu zdarzenia przyczyną pożaru mogło być podpalenie umyślne. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.
foto ...>>

    2016-09-17

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło przy ul. Żurawiej, na wysokości siedziby Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe - VW Touran, Renault Laguna oraz Ford S-Max. Działania strażaków ograniczyły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia pierwszej pomocy medycznej 60 - letniej kobiecie, która ucierpiała w wypadku. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-09-05

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg oraz zastęp z OSP Czernin brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 163 na wysokości m. Stramnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Golf i Seata Altea. W wyniku wypadku kierująca VW kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który przewrócił się i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Aby wydostać z uszkodzonego pojazdu ranną 53-letnią kobietę, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco-rozpierającego. Ratownicy z ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportowali poszkodowaną kobietę do kołobrzeskiego szpitala. Do szpitala odwieziona została również pasażerka Seata, która uskarżała się na dolegliwości odniesione w trakcie wypadku. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-08-30

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną wypadku drogowego do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Ustroniu Morskim. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 17:55, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz zastęp z OSP Ustronie Mor. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Chevrolet Aved oraz mikrobusu VW LT35. W wyniku wypadku ranna została 23-letnia kobieta, która kierowała samochodem osobowym.
foto ...>>

    2016-08-24

Sześć osób, w tym czwórka dzieci, zostało rannych w wypadku do jakiego doszło około godz. 22:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z droga wojewódzką nr 162, nieopodal m. Ramlewo (gm. Gościno). Najprawdopodobniej w wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło tam do zderzenia samochodu VW Touran i autobusu Setra. Wszystkie osoby poszkodowane podróżowały samochodem osobowym. Nikt z 29 pasażerów autobusu nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały ogółem cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-08-23

Około godziny 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Wierzbka Górna (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 34-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra straciła panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Po wstępnym przebadaniu ZRM zdecydował o przetransportowaniu rannej kobiety i jej niespełna rocznej córki do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Wartkowo i OSP Ramlewo. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-29

Około godziny 19:30 dyżurny SK został powiadomiony o wypadku ambulansu transportowego w m. Pyszka (gm. Dygowo). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo ustalono, że w przydrożnym rowie znajduje się rozbita karetka marki Dacia. Rannego w wypadku 35 - letniego mężczyznę z mocno uszkodzonego pojazdu wyciągnęli na zewnątrz przypadkowi kierowcy, świadkowie wypadku. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że kierujący ambulansem stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi również kołobrzeska Policja.
foto ...>>

Trzy osoby zostały ranne w tym 11-miesięczne dziecko w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny 13:15 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem dostawczym marki Mitsubishi najechał na tył osobowej Mazdy. Ranne w wypadku osoby Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2016-07-27

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną groźnie wyglądającego wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Ustronie Morskie. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 16:16, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Mazda, Mercedes i Peugeot. Pięciu osobom uczestniczącym w wypadku została udzielona pierwsza pomoc. Na szczęście odniesione przez nich nie były groźne. Przyczyny wypadku ustala Policja.
foto ...>>

    2016-07-16

Około godziny 12:55 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło przy ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 84 - letni mężczyzna, stracił panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. raną, W momencie wypadku w pojeździe podróżowały trzy osoby. Po wstępnym przebadaniu ZRM zdecydował o przetransportowaniu do kołobrzeskiego szpitala rannego w wypadku kierowcę. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-11

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków pożaru do jakiego doszło późnym wieczorem w salonie mebli kuchennych przy ulicy Sienkiewicza w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu lub zniszczeniu uległy meble kuchenne, sprzęt AGD oraz elementy wyposażenia wnętrza. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Czynności dochodzeniowe w sprawie ustalenia przyczyny lub sprawców powstania pożaru prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-08

Zaśnięcie za kierownicą przez jednego z kierowców było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 102 w m. Bezpraw (gm. Kołobrzeg). Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe (VW Passat, Renault Megane oraz Mercedes), ranna została tylko jedna osoba 27 – letnia kobieta. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-03

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 3:10 na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Dygowo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Ford Mondeo18 - letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył z dużym impetem w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń jadący w samochodzie 18 - letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo.
foto ...>>

    2016-07-02

Dwie osoby zostały ranne w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 6:20 na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Błotnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach młoda kobieta kierująca samochodem osobowym marki AUDI A3 zjechała na pobocze drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku jedna z dwóch kobiet podróżujących samochodem została uwięziona w pojeździe. Aby ją wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Obie ranne kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2016-06-24

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną bardzo groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 11:15 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno), na drodze krajowej nr 6. W wyniku wypadku ranne zostały 3 osoby, w tym jedno dziecko, podróżujące samochodem osobowym Audi A6. Kierowca drugiego pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu, cysterny Scania, nie odniósł większych obrażeń. Niestety w wyniku uderzenia przez samochód osobowy w bok ciężarówki doszło do wywrócenia się naczepy cysterny, przewożącej paliwo i olej napędowy. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia płaszcza cysterny. W trwających prawie 12 godzin działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Rymań oraz grupa specjalistyczna ratownictwa chemiczno - ekologicznego z JRG 2 Koszalin. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Do momentu usunięcia uszkodzonej cysterny droga była zablokowana a ruch kołowy odbywał się wytyczonymi przez policję objazdami.
foto ...>>

    2016-06-17

Około czterdziestu interwencji związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, odnotowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z niemal całego powiatu kołobrzeskiego. W wyniku intensywnych opadów, które nawiedziły nasz powiat podtopionych zostało wiele obiektów i terenów. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów, garaży podziemnych, szkół i obiektów użyteczności publicznej.
foto ...>>

    2016-05-15

Około godziny 17:57 zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań zostały przedysponowane do m. Rymań, gdzie na drodze krajowej nr A6 doszło do kolejnego wypadku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na poboczu drogi stoi rozbity samochód osobowy marki Opel Astra, który czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia przez ratowników sprzętu tnąco - rozpierającego. Po przekazaniu rannego mężczyzny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się, że obrażenia poszkodowanego są na tyle poważne, iż zaszła konieczność przetransportowania go do szpitala przez śmigłowiec LPR. Okoliczności obu wypadków ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną groźnego wypadku drogowego do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr A6 z drogą wojewódzką nr 162, nieopodal m. Ramlewo (gm. Gościno). Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 16:16, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Rymań. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Passat. W wyniku wypadku ranne został cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Trzy osoby zostały przetransportowane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Czwartą osobę , 76 -letniego mężczyznę, u którego wystąpiły objawy zawału mięśnia sercowego, przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
foto ...>>

    2016-05-12

Osiemnaście zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło 12 maja 2016 roku, około godziny 12:32 przy ulicy Szpitalnej w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej, trwającej prawie 11 godzin, ogółem udział brało 52 strażaków zarówno z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kołobrzegu jak i ochotniczych straży pożarnych przynależnych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu całego powiatu kołobrzeskiego (OSP Gościno, OSP Ustronie Mor., OSP Dygowo, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Stary Borek). W związku z dynamiczne rozwijającym się pożarem na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dodatkowe siły i środki z JRG w Koszalinie. W wyniku pożaru ogień strawił część poddasza i dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że jeden z ratowników biorących udział w akcji wymagał pomocy medycznej. Strażakiem-ochotnikiem z objawami zasłabnięcia zaopiekował się Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście po krótkiej wizycie w kołobrzeskim szpitalu i przeprowadzonych tam badaniach okazało się, że specjalistyczna pomoc nie jest potrzebna i strażak może wrócić do domu. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia podczas prowadzonych prac remontowo-dekarskich. Szczegółowe przyczyny pożaru są ustalane. Podczas usuwania skutków zdarzenia uczestniczyły również służby współdziałające - policja, straż miejska, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyli również pracownicy Urzędu Miasta w Kołobrzegu, którzy zabezpieczyli lokale zastępcze dla rodzin, których mieszkania zostały w wyniku pożaru zniszczone i nie nadawały się do ponownego zamieszkania.
foto ...>>

    2016-04-19

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 15:54 w miejscowości Włościbórz (gm. Dygowo). W akcji gaśniczej, trwającej prawie 8 godzin, ogółem udział brało 25 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo, OSP Wrzosowo oraz OSP Piotrowice. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego o zabudowie tzw. szeregowej. Niestety w trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że dwie osoby postronne wymagały pilnej pomocy medycznej. 68 - letniego mężczyznę, z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego oraz 52 - letnią kobietę, z objawami zasłabnięcia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2016-04-01

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nasiliły się wyjazdy zastępów ochrony przeciwpożarowej do usuwania zagrożeń związanych z pożarami traw, trzcin i pozostałości pochodzenia roślinnego powstałych zarówno na nieużytkach jak i na terenach zalesionych. Pomimo apeli i próśb na terenie naszego powiatu, tylko w okresie ostatnich dwóch tygodni, odnotowano około 40 zdarzeń związanych z gaszeniem tego typu pożarów. Jednocześnie informujemy, że ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Komendy Głównej PSP oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod hasłem "STOP pożarom traw!", której celem jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem nieużytków rolnych.
foto ...>>       STOP pożarom traw! - więcej info ...>>

    2016-03-30

Około godziny 21:20 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęty był niemal w całości samochód marki Alfa Romeo stojący na środku drogi. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzone zostały również trzy inne samochody zaparkowane w pobliżu palącej się Alfy. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-08

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do karambolu z udziałem czterech samochodów osobowych – Forda Focusa, Fiata Ducato oraz dwóch Opli Astra. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego, po wstępnym przebadaniu, przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły i okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-05

Około godziny 8:57 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na ulicy Polnej w Ustroniu Morskim. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz jeden zastęp z OSP Ustronie Mor. Na miejscu okazało się, że na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opla Astra i Daewoo Tico. W wyniku wypadku poważnie ranny został kierujący Daewoo Tico 18 - letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-02

Prawdopodobnie podpalenie umyślne było przyczyną pożaru samochodu marki Fiat Cinquecento, który miał miejsce w godzinach popołudniowych na terenie po byłej mleczarni przy ulicy św. Wojciecha w Kołobrzegu. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej nie udało się uratować pojazdu, który w momencie przybycia dwóch zastępów z JRG Kołobrzeg objęty był już w całości ogniem. Na miejsce zdarzenia przybyły również służby współdziałające - Policja oraz Straż Miejska.
foto ...>>

    2016-02-01

Trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze krajowej nr 6 nieopodal m. Dębica (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 55 - letniego mężczyznę oraz jadącą z nim 69 - letnią kobietę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2016-01-28

Około godziny 16:23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o groźnym pożarze w budynku jednorodzinnym w m. Karcino. Natychmiast do działań gaśniczych skierowane zostały trzy zastępy gaśnicze z JRG Kołobrzeg oraz OSP Karcino. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał a zniszczeniu uległy jedynie elementy wyposażenia mieszkania.
foto ...>>

    2016-01-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mariackiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W momencie powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się tylko właścicielka lokalu, która nie odniosła jednak większych obrażeń. W wyniku dużego zadymienia zaszła konieczność ewakuacji pięciu osób z pozostałych mieszkań na tej samej kondygnacji. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów PSP, udział brały służby współdziałające: Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2016-01-07

Około godziny 1:45 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego na parkingu osiedlowym przy ul. Piaskowej w Grzybowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne ustalenia wykazały, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie umyślne. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu objęty był już ogniem prawie w całości. Po zabezpieczeniu wrak pojazdu przejęła policja, która prowadzi czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyny i ewentualnych sprawców powstałego zdarzenia.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona