KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015   2016   2017

Akcje ratownicze - 2018 rok

    2018-05-13

Około godziny 01:30 w nocy dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Szpitalnej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęty był niemal w całości samochód marki Skoda Kodiaq. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzone zostały również dwa inne zaparkowane w pobliżu samochody – Ford Eskort oraz Skoda Octavia. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2018-05-06

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej w okolicach m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Renault Laguna oraz Opel merita. W wyniku wypadku 85-letnia kobieta podróżująca Oplem, pomimo podjętej bardzo szybko resuscytacji, poniosła śmierć na miejscu. Dwie kolejne osoby, 58-letni mężczyzna kierujący Oplem i 38-letni mężczyzna kierujący Renault, zostali ranni i po wstępnym przebadaniu przewiezieni przez ZRM do szpitala. Czynności związane z ustaleniem przyczyny wypadku prowadzi kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo.
foto ...>>

    2018-05-01

Około godziny 14:50 dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Kołobrzegu przyjął zgłoszenie o zdarzeniu do jakiego doszło na terenie parku rozrywki „Pomerania” w m. Pyszka (gm. Dygowo). Ze zgłoszenia wynikało, że w wyniku awarii karuzeli łańcuchowej na wysokości około 10 metrów utknęło 13 osób. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 6 zastępów z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo i OSP Wrzosowo. Działania ratowników polegały na ewakuacji uwięzionych na wysokości osób przy użyciu kosza 37-metrowej drabiny mechanicznej. Po sprowadzeniu osób na ziemię okazało się, że nie wymagają one żadnej pomocy medycznej ani psychologicznej.
foto ...>>

    2018-04-12

Siedem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 20:08 w miejscowości Siemyśl. W akcji gaśniczej, trwającej ponad 2 godziny, ogółem udział brało 28 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Charzyno. W wyniku pożaru ogień strawił dach oraz strop poddasza budynku mieszkalnego w zabudowie bliźniaczej. W zdarzeniu jeden z mieszkańców budynku uległ lekkiemu poparzeniu stopy. Po wstępnym zaopatrzeniu przez strażaków mężczyzna odmówił dalszej pomocy ze strony ratowników medycznych. Pozostali mieszkańcy opuścili budynek w momencie zauważenia ognia. Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada konstrukcyjna przewodu kominowego.
foto ...>>

    2018-04-11

Około godziny 15:00 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu w miejscowości Dygowo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo. W trakcie rozpoznania ustalono, że do uszkodzenia sieci gazowej doszło w trakcie prowadzonych prac ziemnych przy użyciu koparki. Do czasu przybycia pogotowia gazowego z firmy G. EN. Gaz Energia prowadzone były czynności zabezpieczające miejsce zdarzenia m.in. poprzez ewakuację czterech najbliżej położonych domów mieszkalnych oraz zamknięcie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 162. Na bieżąco prowadzono również stałą kontrolę poziomu i kierunku niekontrolowanej emisji gazu.
foto ...>>

    2018-04-02

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze krajowej nr 6 w m. Rzesznikowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił nad nim panowanie, zjechał na pobocze drogi i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Po wstępnym zaopatrzeniu przez ratowników medycznych, obaj 19-letni mężczyźni w obrażeniami głowy i kończyn zostali przetransportowani do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań. Do działań zadysponowane również zostały siły i środki z powiatu gryfickiego (JRG Gryfice i OSP Pniewo), które jednak w trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia zostały odesłane do macierzystych jednostek. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2018-03-24

Dwie osoby zostały ranne w wyniku pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Porozumienie” w Niekaninie. Prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło tam do zapalenia się altany ogrodowej. W wyniku zdarzenia 73-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna podtruli się produktami spalania i po wstępnym przebadaniu zostali przetransportowani przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. W działania ratowniczych udział brały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo. Oprócz ZRM na miejsce zdarzenia zadysponowano również służby współdziałające - policję oraz pogotowie energetyczne.
foto ...>>

    2018-03-10

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 07:50 na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Skrzydłowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach osoba kierująca samochodem marki FORD Kuga straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze drogi i uderzył z dużym impetem w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń podróżujące w samochodzie cztery osoby poniosły śmierć na miejscu - dwie kobiety i dwójka mężczyzn. Aby wydostać ofiary z doszczętnie zniszczonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków specjalistycznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny udział brało ogółem 7 zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, JRG Gryfice, OSP Rymań oraz OSP Pniewo. Czynności związane z ustaleniem przyczyn i okoliczności wypadku prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2018-02-24

Około godziny 09:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o wypadku drogowym w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP z Dygowa i Wrzosowa. Na miejscu zdarzenia okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem Peugeot 206 stracił panowanie nad pojazdem, który wypadł z drogi i bokiem uderzył w betonowy słupek ogrodzeniowy. W wyniku wypadku ranna została 80-letnia pasażerka. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco – rozpierającego. Kierujący pojazdem 88-letni mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obie osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. W celu ustalenia dokładnych okoliczności wypadku dochodzenie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2018-02-14

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Błotnica. Jak ustalono na miejscu zdarzenia kobieta kierująca samochodem marki Citroen Xantia, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem, który zjechał na przeciwległy pas drogi wprost pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód dostawczy Fiat Ducato. W wyniku zderzenia ciężko ranna została pasażerka samochodu osobowego - 10-letnia dziewczynka, która przetransportowana została przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2018-02-03

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14:40 na drodze krajowej nr 11 w m. Kołobrzeg (na wysokości osiedla Podczele). W dotąd nie ustalonych okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Mazda RX8 stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze drogi. Po uderzeniu w przydrożne drzewo samochód przewrócił się na dach i wpadł do pobliskiego grzęzawiska. W momencie zdarzenia w samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn. Pasażerowi udało się opuścić pojazd o własnych siłach. Do czasu przybycia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Kołobrzegu, pomimo prób uwolnienia go podjętych przez przypadkowe osoby postronne, kierowca pozostawał wewnątrz rozbitego auta. Aby umożliwić ratownikom medycznym dotarcie do niego zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco – rozpierającego. Niestety okazało się, że odniesione przez kierowcę obrażenia były zbyt poważne - przybyły na miejsce zdarzenia lekarz z ZRM stwierdził zgon 40-letniego mężczyzny. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja i prokuratura.
foto ...>>

    2018-02-01

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zdarzenia do jakiego doszło na terenie budowy nowej drogi S6 w okolicach m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W dotąd nie ustalonych okolicznościach doszło tam do uszkodzenia betonowego elementu, który zsunął się ze znajdującego się w trakcie budowy wiaduktu. W momencie awarii na wiadukcie znajdowało się trzech pracowników budowy. W wyniku upadku na ziemię z wysokości około 7 metrów doznali oni obrażeń głowy, kręgosłupa oraz kończyn górnych i dolnych. Cała trójka może mówić o dużym szczęściu - uszkodzony betonowy element runął na ziemię bezpośrednio obok nich. Po wstępnym zbadaniu ratownicy z ZRM przetransportowali trzech mężczyzn do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. W działaniach ratowniczych, trwających ponad dwie godziny, udział brało 7 zastępów straży z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Kukinia. Szczegóły zdarzenia ustala Policja.
foto ...>>

    2018-01-17

Dwie osoby ranne to bilans wypadku do jakiego doszło około godziny 08:40 na drodze powiatowej w m. Malechowo (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na łuku drogi, kierująca samochodem osobowym marki Ford Fusion straciła panowanie nad pojazdem, który następnie dachował i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Lekko ranne w wypadku dwie kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował na szczegółowe badania do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2018-01-14

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru samochodu osobowego do jakiego doszło na strzeżonym parkingu przy ul. Kamiennej w Kołobrzegu. W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP okazało się, że płomieniami objęty jest zaparkowany tam samochód marki Audi A8. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej pojazd uległ niemal całkowitemu spaleniu. Dodatkowo w wyniku działania wysokiej temperatury i płomieni uszkodzone zostały zaparkowane w pobliżu dwa inne pojazdy. W związku z podejrzeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzone są przez kołobrzeską policję.
foto ...>>

    2018-01-03

Około godziny 16:40 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 na wysokości m. Kopydłówko (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus, 70 - letni mężczyzna, najechał na tył jadącego w tym samym kierunku ciągnika tzw. koparko – ładowarki. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca samochodu osobowego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona