KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014   2015

Akcje ratownicze - 2016 rok

    2016-06-17

Około czterdziestu interwencji związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, odnotowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z niemal całego powiatu kołobrzeskiego. W wyniku intensywnych opadów, które nawiedziły nasz powiat podtopionych zostało wiele obiektów i terenów. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów, garaży podziemnych, szkół i obiektów użyteczności publicznej.
foto ...>>

    2016-05-15

Około godziny 17:57 zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań zostały przedysponowane do m. Rymań, gdzie na drodze krajowej nr A6 doszło do kolejnego wypadku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na poboczu drogi stoi rozbity samochód osobowy marki Opel Astra, który czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia przez ratowników sprzętu tnąco - rozpierającego. Po przekazaniu rannego mężczyzny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się, że obrażenia poszkodowanego są na tyle poważne, iż zaszła konieczność przetransportowania go do szpitala przez śmigłowiec LPR. Okoliczności obu wypadków ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną groźnego wypadku drogowego do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr A6 z drogą wojewódzką nr 162, nieopodal m. Ramlewo (gm. Gościno). Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 16:16, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Rymań. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Passat. W wyniku wypadku ranne został cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Trzy osoby zostały przetransportowane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Czwartą osobę , 76 -letniego mężczyznę, u którego wystąpiły objawy zawału mięśnia sercowego, przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
foto ...>>

    2016-05-12

Osiemnaście zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło 12 maja 2016 roku, około godziny 12:32 przy ulicy Szpitalnej w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej, trwającej prawie 11 godzin, ogółem udział brało 52 strażaków zarówno z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kołobrzegu jak i ochotniczych straży pożarnych przynależnych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu całego powiatu kołobrzeskiego (OSP Gościno, OSP Ustronie Mor., OSP Dygowo, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Stary Borek). W związku z dynamiczne rozwijającym się pożarem na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dodatkowe siły i środki z JRG w Koszalinie. W wyniku pożaru ogień strawił część poddasza i dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że jeden z ratowników biorących udział w akcji wymagał pomocy medycznej. Strażakiem-ochotnikiem z objawami zasłabnięcia zaopiekował się Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście po krótkiej wizycie w kołobrzeskim szpitalu i przeprowadzonych tam badaniach okazało się, że specjalistyczna pomoc nie jest potrzebna i strażak może wrócić do domu. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia podczas prowadzonych prac remontowo-dekarskich. Szczegółowe przyczyny pożaru są ustalane. Podczas usuwania skutków zdarzenia uczestniczyły również służby współdziałające - policja, straż miejska, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyli również pracownicy Urzędu Miasta w Kołobrzegu, którzy zabezpieczyli lokale zastępcze dla rodzin, których mieszkania zostały w wyniku pożaru zniszczone i nie nadawały się do ponownego zamieszkania.
foto ...>>

    2016-04-19

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 15:54 w miejscowości Włościbórz (gm. Dygowo). W akcji gaśniczej, trwającej prawie 8 godzin, ogółem udział brało 25 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo, OSP Wrzosowo oraz OSP Piotrowice. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego o zabudowie tzw. szeregowej. Niestety w trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że dwie osoby postronne wymagały pilnej pomocy medycznej. 68 - letniego mężczyznę, z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego oraz 52 - letnią kobietę, z objawami zasłabnięcia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2016-04-01

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nasiliły się wyjazdy zastępów ochrony przeciwpożarowej do usuwania zagrożeń związanych z pożarami traw, trzcin i pozostałości pochodzenia roślinnego powstałych zarówno na nieużytkach jak i na terenach zalesionych. Pomimo apeli i próśb na terenie naszego powiatu, tylko w okresie ostatnich dwóch tygodni, odnotowano około 40 zdarzeń związanych z gaszeniem tego typu pożarów. Jednocześnie informujemy, że ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Komendy Głównej PSP oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod hasłem "STOP pożarom traw!", której celem jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem nieużytków rolnych.
foto ...>>       STOP pożarom traw! - więcej info ...>>

    2016-03-30

Około godziny 21:20 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęty był niemal w całości samochód marki Alfa Romeo stojący na środku drogi. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzone zostały również trzy inne samochody zaparkowane w pobliżu palącej się Alfy. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-08

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do karambolu z udziałem czterech samochodów osobowych – Forda Focusa, Fiata Ducato oraz dwóch Opli Astra. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego, po wstępnym przebadaniu, przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły i okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-05

Około godziny 8:57 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na ulicy Polnej w Ustroniu Morskim. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz jeden zastęp z OSP Ustronie Mor. Na miejscu okazało się, że na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opla Astra i Daewoo Tico. W wyniku wypadku poważnie ranny został kierujący Daewoo Tico 18 - letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-02

Prawdopodobnie podpalenie umyślne było przyczyną pożaru samochodu marki Fiat Cinquecento, który miał miejsce w godzinach popołudniowych na terenie po byłej mleczarni przy ulicy św. Wojciecha w Kołobrzegu. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej nie udało się uratować pojazdu, który w momencie przybycia dwóch zastępów z JRG Kołobrzeg objęty był już w całości ogniem. Na miejsce zdarzenia przybyły również służby współdziałające - Policja oraz Straż Miejska.
foto ...>>

    2016-02-01

Trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze krajowej nr 6 nieopodal m. Dębica (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 55 - letniego mężczyznę oraz jadącą z nim 69 - letnią kobietę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2016-01-28

Około godziny 16:23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o groźnym pożarze w budynku jednorodzinnym w m. Karcino. Natychmiast do działań gaśniczych skierowane zostały trzy zastępy gaśnicze z JRG Kołobrzeg oraz OSP Karcino. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał a zniszczeniu uległy jedynie elementy wyposażenia mieszkania.
foto ...>>

    2016-01-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mariackiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W momencie powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się tylko właścicielka lokalu, która nie odniosła jednak większych obrażeń. W wyniku dużego zadymienia zaszła konieczność ewakuacji pięciu osób z pozostałych mieszkań na tej samej kondygnacji. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów PSP, udział brały służby współdziałające: Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2016-01-07

Około godziny 1:45 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego na parkingu osiedlowym przy ul. Piaskowej w Grzybowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne ustalenia wykazały, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie umyślne. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu objęty był już ogniem prawie w całości. Po zabezpieczeniu wrak pojazdu przejęła policja, która prowadzi czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyny i ewentualnych sprawców powstałego zdarzenia.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona