KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji:     2005   2006   2007   2008   2009    2010   2011   2012   2013

Akcje ratownicze - 2014 rok

    2014-12-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze nr 162 nieopodal m. Rościęcino. Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Renault Scenic, który najprawdopodobniej dachował. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które mogły oddalić się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-12-13

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadku do którego doszło około godziny 23:40 w miejscowości Jarogniew (gm. Gościno). Kierujący samochodem Audi, jadąc w kierunku Kołobrzegu, stracił na śliskiej jezdni panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi a następnie dachował zatrzymując się na przydrożnym polu uprawnym. W wyniku wypadku rannych zostało dwoje młodych pasażerów (17 - letni mężczyzna i 16 - letnia kobieta). Po badaniu na miejscu zdarzenia ratownicy z ZRM podjęli decyzję o przetransportowaniu ich do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-12-12

Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło w godzinach porannych w jednej z hal warsztatowych Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu. Najprawdopodobniej w wyniku nieostrożności podczas wykonywania prac spawalniczych doszło do zapalenia się elementów wykończeniowych podsufitki hali. Aby dokładnie zlokalizować i ugasić pożar, który rozprzestrzeniał się w przestrzeni podsufitowej budynku, zaszła konieczność użycia kamery termowizyjnej.
foto ...>>

    2014-12-08

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku gospodarczo - magazynowego do jakiego doszło około godziny 18:15 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 8 godzin, ogółem udział brało 37 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku oraz około 10 ton, składowanej wewnątrz, używanej odzieży. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych nieszczęśliwemu wypadkowi uległ jeden ze strażaków ochotników z OSP Robuń. Rannego ratownika, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do koszalińskiego szpitala. Przyczyny powstania Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-23

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13:30 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Nissan X-Trail straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Skodą Octavia. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca Nissanem, 50 - letnia kobieta, poniosła śmierć na miejscu. Ranne zostały również dwie osoby podróżujące Skodą. Aby wydobyć je z mocno uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej z JRG w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-11-11

Około godziny 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło w m. Jazy (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do kolizji samochodu osobowego i ciągnika rolniczego.Jak się okazało w trakcie wymijania się pojazdów kierująca samochodem marki Renault Scenic zahaczyła bokiem o wystający element maszyny rolniczej doczepionej do ciągnika rolniczego marki Ferguson. Lekko raną, 19-letnią kobietę kierującą samochodem osobowym, ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-05

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Robuń brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych nieopodal m. Robuń (gm. Gościno). Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Nissan Navara, który czoło uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które oddaliły się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-10-31

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – VW Polo, Citroena Xsara i Opla Astra. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych przy ul. Jałowcowej w Grzybowie. W dotąd niewyjaśnionych okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, po czym staranował płot i dachował na terenie prywatnej posesji. Rannego 35 – letniego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Volvo najechał na tył Opla Astry, który w następstwie kolizji zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierujący samochodem Volvo również zjechał z drogi i uderzył w torowisko na nasypie kolejowym. W wyniku odniesionych obrażeń 30 - letni mężczyzna, kierowca Opla, poniósł śmierć na miejscu. Aby wydobyć go z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Troje rannych pasażerów Opla oraz kierowcę Volvo Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Ustronia Morskiego.
foto ...>>

    2014-09-27

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była bezpośrednią przyczyną pożaru w budynku mieszkalnym w m. Ząbrowo. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz elementy wyposażenia wnętrza domu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-09-26

Jeden zastęp z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 w Podczelu. Kierujący samochodem Skoda Fabia, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi uderzając w znak drogowy a następnie przydrożne drzewo. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2014-09-13

Około godziny 3:00 dyżurny PSK w Kołobrzegu został powiadomiony o pożarze autobusu i trzech busów należących do jednej z firm transportowych. Pożar miał miejsce w m. Charzyno, gdzie pojazdy były zaparkowane na parkingu firmowym. W działaniach gaśniczych udział brało pięć zastępów straży pożarnej JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl oraz OSP Charzyno. W związku z dużym prawdopodobieństwem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-09-07

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, JRG Gryfice, OSP Rymań i OSP Pniewo brało udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 10:45 na drodze krajowej nr 6 w m. Skrzydłowo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Corsa stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Aby uwolnić jedną z osób rannych, która w wyniku wypadku uwięziona została w pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Osoby poszkodowane w zdarzeniu ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-09-01

Około godziny 21:00 na drodze krajowej nr 11, na wysokości osiedla Podczele, doszło do kolejnego groźnego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem Daewoo Matiz straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała w przydrożnym rowie. Ranna kobieta, po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażaków, została przetransportowana przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja
foto ...>>

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych na drodze powiatowej nr 113 w kierunku Charzyna (gm. Siemyśl). Jak ustalono na miejscu zdarzenia kierująca samochodem marki Peugeot 307, podczas jazdy na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranną w wypadku kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-08-31

Ponad dwadzieścia razy wyjeżdżały zastępy z JRG i OSP do zdarzeń związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, które nawiedziły nasz powiat. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych. Woda zalała również najniższe kondygnacje w dwóch kołobrzeskich szkołach.
foto ...>>

Sześć zastępów straży Pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń przez blisko trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w m. Lubkowice (gm. Gościno). Jak wynikało z relacji świadków prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne powstałe podczas burzy, która przeszła na naszym powiatem. W wyniku pożaru zniszczony został dach budynku i częściowo poddasze.
foto ...>>

    2014-08-23

Prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej było bezpośrednią przyczyną pożaru ciągnika rolniczego CASE do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na polu uprawnym nieopodal m. Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Świecie Kołobrzeskie. W wyniku pożaru zniszczony został niemal doszczętnie ciągnik oraz agregat uprawowy. W wyniku pożaru spaleniu uległo również około 0,5 ha ścierniska.
foto ...>>

    2014-08-19

Pięć osób, w tym troje ciężko, zostało rannych w wypadku do jakiego doszło około godziny 13:05 w m. Bagicz (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Punto i Hyundaia i30. Aby wydobyć z uszkodzonego Fiata trzy najbardziej poszkodowane w zdarzeniu osoby, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały cztery zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-08-16

Kilkanaście interwencji związanych z gwałtownymi opadami deszczu odnotowali strażacy z terenu powiatu kołobrzeskiego w dniu 16.08.2014r. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych.
foto ...>>

    2014-08-05

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno). Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów - osobowej Toyoty Yaris oraz pojazdu interwencyjnego VW Crafter należącego do Żandarmerii Wojskowej. Na miejscu zdarzenia ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w wypadku. Na szczęście odniesione przez nich obrażenia nie wymagały ich hospitalizacji. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Gościono i OSP Wartkowo.
foto ...>>

    2014-07-31

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowały się trzy osoby. Aby wydobyć poszkodowanych z wraku samochodu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W wyniku odniesionych obrażeń 55 - letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Podjęte na miejscu zdarzenia, zarówno przez strażaków jak i ratowników medycznych, próby przywrócenia czynności życiowych u poszkodowanego w wypadku kierowcy nie powiodły się. Ciężko ranni pasażerowie, 78 - letnia kobieta i 81 - letni mężczyzna, zostali przetransportowani przez śmigłowiec LPR i ZRM do szpitali w Gryficach i Kołobrzegu. Niestety odniesione w wypadku obrażenia okazały się zbyt poważne i nie udało się utrzymać ich przy życiu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Dygowa.
foto ...>>

    2014-07-30

Wyładowanie atmosferyczne podczas burzy było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną zapalenia się turbiny wiatrowej w m. Lubkowice (gm. Gościno), W działaniach ratowniczych, trwających ponad trzy godziny, udział brało sześć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń. W wyniku pożaru spaleniu uległa gondola turbiny oraz jedna z łopat wirnika.
foto ...>>

    2014-07-27

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Charzyno brało udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 17:45 na drodze powiatowej nr 113 nieopodal m. Nieżyn (gm. Siemyśl). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Doblo i Hyundaia Pony. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyło pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wypadku ogółem rannych zostało sześć osób w tym jedna ciężko. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku. Aby wydobyć dwie osoby z uszkodzonego samochodu Hyundai zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Ciężko rannego nieprzytomnego pasażera z Hyundaia śmigłowiec LPR przetransportował do SOR w Koszalinie. Pozostałe osoby ranne, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do szpitali w Kołobrzegu, Gryficach i Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-26

Pięć osób zostało rannych, w tym troje dzieci, w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:45 w m. Sarbia (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Panda i VW Passat. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej najlżej rannym w wypadku - 7 - letniej dziewczynce oraz 23 - letniemu mężczyźnie. 8 - letnią dziewczynkę, która odniosła w wypadku najcięższe obrażenia śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Koszalinie. Pozostałe cztery osoby, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wypadku podróżowały Fiatem. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Sarbia. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-21

Cztery osoby, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny 18:45 w m. Pobłocie Małe (gm . Gościno). Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie należytej ostrożności przez kierującą samochodem osobowym Skoda Fabia, która w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania zahaczyła o przód ciągnika rolniczego Case po czym zjechała na pobocze drogi czołowo uderzając w przydrożne drzewo. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego pojazdu, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej najbardziej poszkodowanej kobiecie, kierującej samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały osoby poszkodowane do szpitali w Kołobrzegu i Białogardzie. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-06-27

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – BMW i Poloneza. Ranną kobietę, która podróżowała Polonezem, po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-06-22

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło tuż przed południem na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i 162 w m. Bezpraw. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Honda Accord oraz Renault Laguna), ranne zostały trzy osoby w tym 6 – letnie dziecko. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2014-06-18

Około godziny 17:45 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kołobrzegu zostało powiadomione o wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 na wysokości m. Sianożęty. Jak się okazało na miejscu zdarzenia w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe – Toyota Yaris oraz Volvo. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-05-29

Kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy na terenie naszego powiatu w ciągu ostatnich kilku dni. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. W kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły również zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2014-05-27

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 10:15 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Passat oraz VW Golf. W wyniku odniesionych obrażeń pasażerka podróżująca VW Golfem poniosła śmieć na miejscu. Poważnie ranne zostały również dwie osoby, kobieta i mężczyzna, które kierowały oboma pojazdami. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostały one przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

    2014-05-09

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Jarogniew (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Skoda Fabia najechał na tył samochodu dostawczego Mercedes Sprinter. Ranne osoby, które podróżowały w samochodzie osobowym, po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-05-07

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w południe na ulicy Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu. Sprawcą wypadku była najprawdopodobniej kierująca samochodem Opel Tigra, która w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Renault Kangoo. W zdarzeniu uczestniczył jeszcze samochód osobowy marki BMW, który najechał na tył jednego z pojazdów uczestniczących bezpośrednio w zdarzeniu. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-04-17

Około godziny 14:00 na drodze powiatowej nr 259 nieopodal m. Gorawino (gm. Rymań) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem VW Golf III straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała na pobliskim polu. Pomimo dachowania podróżujące w pojeździe trzy osoby, kierująca samochodem kobieta oraz dwójka dzieci, nie odniosły większych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-04-14

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 14:30 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 7 godzin, ogółem udział brało 24 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego tzw. bliźniaka. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy opuścili budynek w momencie zauważenia ognia. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2014-04-09

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 22:00 na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe – VW Golf oraz VW Sharan. Prawdopodobnym sprawcą wypadku był kierujący VW Golfem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej skręcił w drogę jednokierunkową dwupasmową czym doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym VW Sharanem. W wyniku wypadku ranny został 79 - letni kierowca VW Golfa, który po udzieleniu pomocy medycznej przez ZRM został przetransportowany do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-04-02

Około godziny 11:30, przy ul. Walki Młodych w Kołobrzegu, miał miejsce groźny pożar, który powstał w mieszkaniu usytuowanym na 3 piętrze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie bez należytego nadzoru gotującej się potrawy na kuchni gazowej. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i pogotowie gazowe. W wyniku zdarzenia ranna została 55 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz lokalu mieszkalnego. Po wyważeniu drzwi strażacy ewakuowali ranną kobietę z zadymionego lokalu i przekazali ratownikom z ZRM.
foto ...>>

    2014-03-28

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic 6 Dywizji Piechoty i św. Wojciecha w Kołobrzegu. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu co doprowadziło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych - VW Bora i Opel Astra. Lekko rannej pasażerce VW pomocy medycznej udzielili ratownicy z ZRM. Działania strażaków z JRG Kołobrzeg polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu uszkodzonych w wypadku pojazdów.
foto ...>>

    2014-03-19

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru altany ogrodowej usytuowanej na jednym z ogródków działkowych przy ulicy Trzebiatowskiej w Kołobrzegu. Pomimo sprawnej akcji gaśniczej spaleniu uległa drewniana przybudówka oraz część poddasza jak również elementy wyposażenia znajdujące się wewnątrz budynku. W momencie powstania pożaru wewnątrz altany przebywał właściciel działki, któremu udało się opuścić budynek jeszcze przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Prawdopodobną przyczyną pożaru była niewłaściwa eksploatacja pieca na paliwo stałe.
foto ...>>

    2014-03-13

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych w Rymaniu przy ul. Koszalińskiej. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Seat Alhambra z przyczepą stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i po uderzeniu w słup oświetleniowy dachował na poboczu drogi. Ranną pasażerkę, która uskarżała się na ból kręgosłupa w odcinku szyjnym, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-03-02

Dwie osoby ciężko ranne to bilans groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Wartkowo. W dotąd niewyjaśnionych okolicznościach kierujący samochodem VW Passat stracił panowanie nad pojazdem po czym wjechał do przydrożnego rowu i z dużym impetem uderzył w skarpę. W momencie przyjazdu służb ratowniczych obaj ranni mężczyźni znajdowali się poza pojazdem, w tym jedna została przygnieciona przez uszkodzony samochód. Aby wydostać ją spod pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu pneumatycznego. Obaj ranni mężczyźni zostali przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-02-22

Niemal równocześnie ze zgłoszeniem o pożarze mieszkania dyżurny SK odebrał kolejne zgłoszenie tym razem o groźnym wypadku ma skrzyżowaniu ulic Wylotowej i Jedności Narodowej. Do działań ratowniczych skierowany został jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Na miejscu okazało się, że w wypadku uczestniczyły trzy samochody - Renault Master, VW Polo oraz Honda CR-V. W zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przetransportowane zostały przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

Około godziny 11:20 do dyżurnego SK wpłynęło kolejne zgłoszenie tym razem o pożarze w mieszkaniu zlokalizowanym na drugim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Armii Krajowej. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i Straż Miejska. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważniej nie ucierpiał. Lekko poparzony został jedynie najemca lokalu, którego po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, ratownicy ZRM przewieźli do kołobrzeskiego szpitala na szczegółowe badania. Dokładnej przyczyny powstania pożaru jak dotąd nie ustalono.
foto ...>>

Do tragicznego w skautkach wypadku doszło około godziny 8:30 na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Gołańcz Pom. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach młoda kobieta jadąca samochodem osobowym marki Skoda straciła panowanie nad pojazdem i bokiem uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy Straży Pożarnej zarówno z terenu powiatu gryfickiego jak i kołobrzeskiego. Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

    2014-02-05

W ramach szkolenia zawodowego, na zamarzniętym stawie w parku im. H. Dąbrowskiego, przeprowadzone zostały dwudniowe ćwiczenia, których celem było doskonalenie postępowania podczas działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych. Przy okazji ćwiczeń zapoczątkowana została również coroczna akcja propagująca wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych - „Bezpieczne ferie zimowe 2014”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-01-27

Cztery zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań i OSP Gorawino brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze powiatowej nr 113 nieopodal m. Gorawino (gm. Rymań). W wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, Toyoty Yaris i Peugeota 406, ranny został pasażer jadący w Peugeocie. W celu umożliwienia ratownikom ZRM udzielenia poszkodowanemu pomocy medycznej zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco – rozpierającego - ranny mężczyzna w wyniku zderzenia został ’uwięziony” w swoim pojeździe. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-01-23

Około godziny 15:30, przy ul. Kupieckiej 6 w Kołobrzegu, miał miejsce groźny pożar, który powstał w mieszkaniu usytuowanym na parterze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i pogotowie energetyczne. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważniej nie ucierpiał. Pomocy medycznej (tlenoterapia, wsparcie psychiczne) strażacy udzielali jedynie właścicielce mieszkania, która pod wpływem emocji zasłabła.
foto ...>>

    2014-01-09

Około godziny 13:40 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kołobrzegu zostało powiadomione o wypadku do jakiego doszło w m. Bezpraw. Jak się okazało na miejscu zdarzenia w wypadku uczestniczyło tylko jedno auto – Alfa Romeo. Najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym, jadąc od strony Trzebiatowa, na skrzyżowaniu dróg stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście w wypadku nikt nie ucierpiał a działania zastępu z JRG Kołobrzeg ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia uszkodzonego pojazdu. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-01-02

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze powiatowej nr 101 pomiędzy Grzybowem a Dźwirzynem. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, na prostym odcinku drogi, zderzyły się ze sobą trzy samochody osobowe - Renault Megane, VW Golf oraz Skoda Superb. Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku lekko ranna została jedynie jedna osoba, której pomocy udzielili ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego w Kołobrzegu. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-01-01

Siedem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku stodoły do jakiego doszło w noc sylwestrową w miejscowości Gorawino (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej prawie 9 godzin, ogółem udział brało 36 strażaków. W wyniku pożaru ogień strawił całkowicie drewniany dach budynku, składowaną wewnątrz słomę oraz sprzęt rolniczy. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy w momencie zauważenia ognia opuścili zagrożony teren. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona