KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI

Archiwum akcji: 2005   2006   2007   2008   2009   2010   2011   2012   2013   2014

Akcje ratownicze - 2015 rok

    2015-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach p na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Stramnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Dacia Sandero stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jak wynikało z relacji świadków chwilę po zderzeniu uszkodzony pojazd zapalił się. W momencie przybycia pierwszego zastępu PSP znajdujący się na poboczu samochód całkowicie objęty był pożarem. Niestety po ugaszeniu płomieni okazało się, że wewnątrz spalonego pojazdu znajdują się zwęglone zwłoki kierującego pojazdem 26-letniego mężczyzny. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja i prokuratura. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu, OSP Dygowo i OSP Czernin. foto ...>>

    2015-10-14

Zasłabnięcie w trakcie jazdy było najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej nr 129 w m. Sianożęty. Jak wynikało z relacji rannego w wypadku kierowcy TIRA, podczas jazdy nagle źle się poczuł w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Pozbawiony kontroli pojazd zjechał na pobocze drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Aby wydostać kierowcę, pozostającego wewnątrz uszkodzonej kabiny, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Rannego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-13

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 102 w m. Zieleniewo. Najprawdopodobniej podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym marki Citroen doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem marki Mercedes. W wyniku zdarzenia lekko ranna została kobieta kierująca samochodem osobowym. Na szczęście kierowca busa nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-05

Trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo oraz OSP Wrzosowo brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicach m. Łykowo (gm. Dygowo). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki VW Golf, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, po udzieleniu mu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-09-17

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 14:10 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu, niopodal supermarketu "E.Leclerc". W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Skoda Fabia oraz VW Polo), lekko ranne zostały trzy osoby, w tym 9 - letnie dziecko. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-09-08

Najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu osobowego marki Saab było przyczyną pożaru do jakiego doszło około godziny 19:10 nieopodal m. Dębogard (gm. Dygowo). W działaniach gaśniczych trwających ponad 1,5 godziny udział brał zastęp z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód i wnętrze pojazdu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-09-06

Przez blisko dwie godziny dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w działaniach poszukiwawczych osoby, która najprawdopodobniej utopiła się w morzu na wysokości m. Sianożęty. Działania Straży Pożarnej polegały głównie na penetrowaniu i obserwacji morza z plaży w pobliżu miejsca, w którym prawdopodobnie doszło do tragedii. Działania poszukiwawcze w wodzie prowadzone były przez morskie służby ratownicze - Brzegową Stację Ratowniczą, WOPR oraz Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa (SAR). W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi bezpieczne prowadzenie dalszych działań na wodzie (porywisty wiatr, intensywne opady deszczu), po konsultacjach z koordynatorem Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, podjęta została decyzja o zaprzestaniu działań poszukiwawczych.
foto ...>>

    2015-08-26

Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego oraz słomy do jakiego doszło około godziny 03:00 w nocy w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 10 godzin, ogółem udział brało 41 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach remontowanego budynku oraz około 4 tys. balotów składowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 10 sztuk byków. Uratowano także składowane wewnątrz obiektu zboże oraz sąsiedni budynek gospodarczy. Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji.
foto ...>>

    2015-08-19

13 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu groźnego pożaru zboża na pniu i lasu do jakiego doszło nieopodal m. Rzesznikowo (gm. Rymań). Pożar najprawdopodobniej powstał w wyniku zapalenia się ścierniska od rozgrzanych elementów układu wydechowego samochodu osobowego, który wjechał na pole. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 hektarów zboża na pniu, 12 hektarów ścierniska oraz 1 hektar lasu. W akcji gaśniczej trwającej blisko 5 godzin udział brały zastępy SP z trzech powiatów – kołobrzeskiego, gryfickiego oraz świdwińskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec gaśniczy będący na wyposażeniu Lasów Państwowych.
foto ...>>

    2015-08-17

Ponad cztery godziny trwała akcja gaszenia groźnego pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w okolicach m. Petrykozy (gm. Rymań). Prawdopodobnie przypadkowe zaprószenie ognia doprowadziło do powstania pożaru. W wyniku silnego wiatru ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się, skutkiem czego spaleniu uległo około 100 hektarów rżyska oraz 200 sztuk słomianych balotów. W działaniach gaśniczych udział brało 14 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kołobrzeskiego jak i gryfickiego.
foto ...>>

    2015-08-10

Prawie trzy godziny trwały działania gaśnicze, których celem było ugaszenie kilkunastu palących się balotów słomy i 1,5 ha ścierniska nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Wartkowo – w sumie 6 zastępów i 21 strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-08-08

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Charzyno brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 07:00 na drodze powiatowej nr 113 w m. Charzyno (gm. Siemyśl). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierująca samochodem Seat Ibiza, w niewyjaśnionych okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem po czym uderzyła w stojącą prawidłowo na skrzyżowaniu Hondę CRV. W wyniku wypadku lekko rana została 45 - letnia kobieta kierująca Seatem oraz 3 - letnie dziecko podróżujące Hondą. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-08-03

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Bałtyckiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranna została 64 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz mieszkania, w którym powstał pożar. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia poszkodowana kobieta, z objawami podtrucia produktami spalania, została przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-07-30

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 12:50 na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Obozowej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Ford Focus oraz Peugeot 206), ranne zostały trzy osoby. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-07-29

Trzy osoby zostały ranne, w tym 3-letnie dziecko, w wypadku do jakiego doszło około godziny 17:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Zieleniewo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – Forda Fiesty, Opla Astry i VW Golfa. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-07-24

Około godziny 10:35 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego w m. Gościno. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Jak wynikało z relacji kierującego pojazdem, w trakcie jazdy zauważył on, że spod maski silnika wydobywa się dym. Po zatrzymaniu na poboczu drogi ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu z OSP objęty był już ogniem w całości. W działaniach udział brały również służby współdziałające - Policja oraz Straż Gminna z Gościna.
foto ...>>

    2015-07-16

Zwarcie w instalacji elektrycznej serwera było najprawdopodobniej przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z pomieszczeń biurowych zlokalizowanych na pierwszym piętrze budynku usytuowanego przy ul. Giełdowej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległo urządzenie serwera oraz palne wyposażenie biura.
foto ...>>

    2015-07-05

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 04:10 na drodze krajowej nr 11 w okolicach m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżująca samochodem piątka młodych osób, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniosła większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-06-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Toyoty Saris i Mercedesa Vaneo. W wyniku wypadku ranny został kierujący Toyotą 40- letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-29

Jedna osoba została ranna w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 10:00 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na tył stojącego przed skrzyżowaniem (na czerwonym świetle) samochodu marki Dodge. W wyniku zderzenia kierujący Oplem, 84 - letni mężczyzna został uwięziony w swoim pojeździe. Aby go wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-05-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które przebywały wewnątrz budynku w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia osoby poszkodowane, z objawami zatrucia produktami spalania, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-05-17

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 13:40 na drodze powiatowej nr 156 nieopodal m. Bukowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony została w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 30 - letniego mężczyznę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2015-05-16

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda Fabia, próbując uniknąć zderzenia z innym pojazdem zjechał z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannego kierowcę Skody Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-01

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 19:20 na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Gościno. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Mercedes straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze drogi a następnie dachowała na przydrożnym polu. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowało się pięć osób. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 11 - letni chłopiec oraz 68 – letni mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. Poważnie ranne Pozostałe trzy osoby podróżujące w samochodzie, które zostały poważnie ranne, Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala w Kołobrzegu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej – z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń.
foto ...>>

    2015-04-26

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych nieopodal m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze a następnie dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, obywatela Mołdawii, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2015-04-24

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym VW Passat na prostym odcinku drogi najechał na tył naczepy zestawu SCANIA. W wyniku wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym 34- letni mężczyzna, którego ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-04-18

Około godziny 2:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania zostało poinformowane o pożarze dwóch garaży wolnostojących w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Wrzosowo. Dzięki spranej akcji gaśniczej udało się uratować sąsiadujący z garażami budynek gospodarczy tzw. drewutnię. Pożar strawił niemal doszczętnie oba drewniane garaże. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych do strażaków zgłosiły się dwie osoby z objawami zatrucia produktami spalania. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował obie osoby do kołobrzeskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.
foto ...>>

    2015-04-13

Kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy w ciągu ostatniej doby na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Strażacy usuwali m.in. drzewo z torowiska w m. Karcino oraz połamane drzewo ma wjeździe do Podczela. Silny wiatr uszkodził również konstrukcję komina na przebudowywanym budynku elewatora przy ul. Kolejowej w Kołobrzegu. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-04-10

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych w m. Kartkowo (gm. Gościno). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody (Mercedes Atego oraz Fiat Panda), ranna została 31 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego samochodu osobowego zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-31

Blisko dwie godziny trwała akcja ratownicza, której celem było zabezpieczenie wycieku substancji ropopochodnej, do jakiego doszło w godzinach porannych w basenie portowym na wysokości ul. Albatrosa w Kołobrzegu. W działaniach polegających w głównej mierze na ograniczeniu rozlewu wycieku oleju napędowego, który wyciekł do akwenu z zacumowanego przy nabrzeżu holownika, udział brało 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się plamy po akwenie portowym, zaszła konieczność użycia zapory sorpcyjnej.
foto ...>>

    2015-03-17

Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru jaki miał miejsce w godzinach wieczornych w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Stary Borek, OSP Karcino oraz OSP Korzystno gasiły palące się tam trawy i trzciny na nieużytkach w pobliżu terenów zalesionych. Niestety silny wiatr rozprzestrzenił ogień również na ściółkę pobliskiego lasu. Pomimo sprawnej akcji spaleniu uległo około 3 ha nieużytków oraz 1 ha ściółki leśnej. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-03-11

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg oraz jeden z OSP Siemyśl uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza budynku jednorodzinnego do jakiego doszło w godzinach przed południowych w m. Paprocie (gm. Siemyśl). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była niewłaściwa konstrukcja przewodu kominowego usytuowanego zbyt blisko drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. W akcji gaśniczej trwającej blisko trzy godziny udział brało 16 strażaków oraz służby współdziałające – ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników poinformował strażaków o złym samopoczuciu. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przybyły na miejsce ZRM przetransportował rannego mężczyznę do Kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-06

Niezachowanie środków bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). W wypadku udział brały dwa samochody osobowe – Fiat Punto oraz VW Passat. Ranną pasażerkę Fiata Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-03-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg uczestniczyły w godzinach nocnych w działaniach gaśniczych na terenie posesji prywatnej przy ulicy Tuwima w Kołobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest przód samochodu osobowy marki Mercedes, zaparkowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. W związku z podejrzeniem właściciela, iż pożar mógł zostać wywołany w wyniku podpalenia umyślnego, okoliczności pożaru ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-02-23

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach wieczornych na terenie posesji mieszkalnej usytuowanej przy ul. Brzoskwiniowej w Zieleniewie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata oraz częściowo składowane wewnątrz niej drewno opałowe. Wysoka temperatura doprowadziła również do uszkodzenia skrzynki gazowej wraz z zamontowanym wewnątrz licznikiem. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz Pogotowie Gazowe.
foto ...>>

    2015-02-14

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną pożaru samochodu osobowego marki Mercedes zaparkowanego wewnątrz garażu usytuowanego w budynku mieszkalnym przy ul. Tuwima w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby wspomagające – policja i pogotowie gazowej.
foto ...>>

    2015-01-15

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w południe w m. Dźwirzyno. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz Seat Arosa), ranna została 35 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego Seata zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-01-09

Prawdopodobnie zaprószenie ognia przez domowników było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Grochowskiej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja i ZRM. W zdarzeniu lekko ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy przebywali wewnątrz lokalu w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali oni przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-01-07

Do dwóch zdarzeń związanych z trudnymi warunkami panującymi na drogach dysponowani byli strażacy z terenu naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Karkowo, gdzie na śliskiej jezdni kierujący samochodem osobowym obywatel Niemiec stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca. W usuwaniu skutków wypadku udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Drugi wypadek miał miejsce w m. Niekanin, gdzie na łuku oblodzonej drogi kierujący Daewoo Tamiz stracił panowanie nad pojazdem czym doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem Setra a następnie stoczył się do przydrożnego rowu. W tym zdarzenia również ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. Do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego działania przybyłego na miejsce zastępu z JRG polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 21 – letniemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku.
foto ...>>

    2015-01-05

Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru altany ogrodowej usytuowanej przy ul. Wylotowej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru niemal całkowicie spłonęła drewniana altana. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i płomieni częściowemu zniszczeniu uległa również przyczepa kempingowa zlokalizowana w sąsiedztwie palącego się budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby współdziałające - policja i pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru nie ustalono.
foto ...>>

    2015-01-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 03:00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach Rzesznikowa (gm. Rymań). Jak się okazało na miejscu zdarzenia 44-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na szczęście kierujący samochodem mężczyzna, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniósł większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona