KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCINEWS:

    2015-03-22

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu informuje, iż w dniu 28.03.2015 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP przy ul. Żurawia 12B przeprowadzony zostanie egzamin końcowy dla uczestników szkolenia dla dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.
Materiały szkoleniowe dla uczestników kursu (archiwum rar) ...>>

    2015-03-21

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, która odbędzie się dniu 25 kwietnia 2015 roku.
Zaproszenie i plakat ...>>

    2015-03-17

Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru jaki miał miejsce w godzinach wieczornych w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Stary Borek, OSP Karcino oraz OSP Korzystno gasiły palące się tam trawy i trzciny na nieużytkach w pobliżu terenów zalesionych. Niestety silny wiatr rozprzestrzenił ogień również na ściółkę pobliskiego lasu. Pomimo sprawnej akcji spaleniu uległo około 3 ha nieużytków oraz 1 ha ściółki leśnej. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-03-14

W dniu 14 marca 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące miesięczne szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków – ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 39 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-03-11

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg oraz jeden z OSP Siemyśl uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza budynku jednorodzinnego do jakiego doszło w godzinach przed południowych w m. Paprocie (gm. Siemyśl). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była niewłaściwa konstrukcja przewodu kominowego usytuowanego zbyt blisko drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. W akcji gaśniczej trwającej blisko trzy godziny udział brało 16 strażaków oraz służby współdziałające – ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników poinformował strażaków o złym samopoczuciu. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przybyły na miejsce ZRM przetransportował rannego mężczyznę do Kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-06

Niezachowanie środków bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). W wypadku udział brały dwa samochody osobowe – Fiat Punto oraz VW Passat. Ranną pasażerkę Fiata Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-03-03

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu informuje, iż w dniu 07.03.2015 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP przy ul. Żurawia 12B przeprowadzony zostanie egzamin z części praktycznej szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.
Materiał szkoleniowy dla uczestników kursu ...>>

    2015-03-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg uczestniczyły w godzinach nocnych w działaniach gaśniczych na terenie posesji prywatnej przy ulicy Tuwima w Kołobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest przód samochodu osobowy marki Mercedes, zaparkowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. W związku z podejrzeniem właściciela, iż pożar mógł zostać wywołany w wyniku podpalenia umyślnego, okoliczności pożaru ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-02-23

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach wieczornych na terenie posesji mieszkalnej usytuowanej przy ul. Brzoskwiniowej w Zieleniewie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata oraz częściowo składowane wewnątrz niej drewno opałowe. Wysoka temperatura doprowadziła również do uszkodzenia skrzynki gazowej wraz z zamontowanym wewnątrz licznikiem. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz Pogotowie Gazowe.
foto ...>>

    2015-02-14

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną pożaru samochodu osobowego marki Mercedes zaparkowanego wewnątrz garażu usytuowanego w budynku mieszkalnym przy ul. Tuwima w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby wspomagające – policja i pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2015-02-11

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu w dniu 11.02.2015r. kołobrzescy strażacy gościli ponownie Jakuba Dziędziurę – modelarza z Ząbrowa k. Kołobrzegu. Wizyta Kuby oraz jego rodziców była okazją do uhonorowania młodego pasjonata pożarnictwa za dotychczasową pracę nad projektami samochodów pożarniczych wykonanych z elementów Lego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-31

W dniu 31.01.2015r kołobrzeskich strażaków odwiedził ponownie 11 -letni Kuba Dziędziura, pasjonat modelarstwa z Ząbrowa. Spotkanie było okazją dla Kuby do zaprezentowania kolejnego modelu wozu pożarniczego zaprojektowanego i zbudowanego w całości z elementów LEGO. Tym razem Kuba zaprezentował wykonany samodzielnie model samochodu SCANIA GCBA będącego odzwierciedleniem pojazdu znajdującego się na wyposażeniu tutejszej JRG.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-15

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w południe w m. Dźwirzyno. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz Seat Arosa), ranna została 35 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego Seata zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-01-13

W dniu 13 stycznia br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczyste spotkanie, w trakcie którego wyróżnionym strażakom z terenu naszego województwa wręczone zostały srebrne oraz brązowe medale za długoletnią służbę „Medale za Długoletnią Służbę” przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród odznaczonych znaleźli się również funkcjonariusze z KP PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-11

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia odbył się kolejny XXIII już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane przez tysiące wolontariuszy fundusze przeznaczone zostaną dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-09

Prawdopodobnie zaprószenie ognia przez domowników było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Grochowskiej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja i ZRM. W zdarzeniu lekko ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy przebywali wewnątrz lokalu w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali oni przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-01-07

Do dwóch zdarzeń związanych z trudnymi warunkami panującymi na drogach dysponowani byli strażacy z terenu naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Karkowo, gdzie na śliskiej jezdni kierujący samochodem osobowym obywatel Niemiec stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca. W usuwaniu skutków wypadku udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Drugi wypadek miał miejsce w m. Niekanin, gdzie na łuku oblodzonej drogi kierujący Daewoo Tamiz stracił panowanie nad pojazdem czym doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem Setra a następnie stoczył się do przydrożnego rowu. W tym zdarzenia również ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. Do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego działania przybyłego na miejsce zastępu z JRG polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 21 – letniemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku.
foto ...>>

    2015-01-05

Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru altany ogrodowej usytuowanej przy ul. Wylotowej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru niemal całkowicie spłonęła drewniana altana. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i płomieni częściowemu zniszczeniu uległa również przyczepa kempingowa zlokalizowana w sąsiedztwie palącego się budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby współdziałające - policja i pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru nie ustalono.
foto ...>>

    2015-01-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 03:00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach Rzesznikowa (gm. Rymań). Jak się okazało na miejscu zdarzenia 44-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na szczęście kierujący samochodem mężczyzna, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniósł większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-12-30

Aż 20 osób zginęło w pożarach w tegoroczne święta. MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Państwowa Straż Pożarna apelują o ostrożność podczas ogrzewania mieszkań. Od kilku lat prowadzą akcję „Nie dla Czadu”, która ma uświadomić zagrożenia z tym związane. W akcję włączył się mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka.
Więcej informacji ...>>       Spot ...>>

    2014-12-27

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną kolizji autobusu Solaris i samochodu osobowego Ford Ka do jakiej doszło w godzinach popołudniowych przy ul Koszalińskiej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku ranne zostały trzy kobiety podróżujące osobówką. Kierowcy oraz pasażerom autobusu na szczęście nic się stało. Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego działania strażaków polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Ranne kobiety zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2014-12-24

Tegoroczna wigilia dla strażaków podziału bojowego kołobrzeskiej strażnicy była jak co roku normalnym dniem pracy. Oprócz wyjazdów do działań ratowniczych znaleźli oni jednak chwilę na tradycyjne świąteczne spotkanie przy stole wigilijnym. Podczas uroczystej kolacji strażacy z III zmiany służbowej JRG mieli możliwość podzielenia się opłatkiem i spędzenia wigilii nie tylko w swoim gronie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele kierownictwa tutejszej komendy – z-ca komendanta powiatowego PSP bryg. Krzysztof Makowski oraz d-ca JRG kpt. Marek Huszla.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-12-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze nr 162 nieopodal m. Rościęcino. Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Renault Scenic, który najprawdopodobniej dachował. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które mogły oddalić się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-12-13

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadku do którego doszło około godziny 23:40 w miejscowości Jarogniew (gm. Gościno). Kierujący samochodem Audi, jadąc w kierunku Kołobrzegu, stracił na śliskiej jezdni panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi a następnie dachował zatrzymując się na przydrożnym polu uprawnym. W wyniku wypadku rannych zostało dwoje młodych pasażerów (17 - letni mężczyzna i 16 - letnia kobieta). Po badaniu na miejscu zdarzenia ratownicy z ZRM podjęli decyzję o przetransportowaniu ich do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-12-12

Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło w godzinach porannych w jednej z hal warsztatowych Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu. Najprawdopodobniej w wyniku nieostrożności podczas wykonywania prac spawalniczych doszło do zapalenia się elementów wykończeniowych podsufitki hali. Aby dokładnie zlokalizować i ugasić pożar, który rozprzestrzeniał się w przestrzeni podsufitowej budynku, zaszła konieczność użycia kamery termowizyjnej.
foto ...>>

    2014-12-11

W dniu 11.12.2014r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne. W okolicznościowym spotkaniu udział wzięli pracownicy KP PSP w Kołobrzegu, funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz strażacy emeryci.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-12-08

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku gospodarczo - magazynowego do jakiego doszło około godziny 18:15 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 8 godzin, ogółem udział brało 37 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku oraz około 10 ton, składowanej wewnątrz, używanej odzieży. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych nieszczęśliwemu wypadkowi uległ jeden ze strażaków ochotników z OSP Robuń. Rannego ratownika, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do koszalińskiego szpitala. Przyczyny powstania Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-25

W dniu 25 listopada oficjalnie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Tego dnia również rozpoczyna się, trwająca do 10 grudnia, ogólnoświatowa kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałającym przemocy wobec kobiet. Przemoc wobec kobiet i dziewcząt stanowi jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji. Zachęcamy do skupienia się na problemach z zakresu szeroko pojętej przemocy ze względu na płeć.
Więcej informacji ...>>

    2014-11-23

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13:30 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Nissan X-Trail straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Skodą Octavia. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca Nissanem, 50 - letnia kobieta, poniosła śmierć na miejscu. Ranne zostały również dwie osoby podróżujące Skodą. Aby wydobyć je z mocno uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej z JRG w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-11-21

W ramach szkolenia zawodowego w dniu 21.11.2014r. wewnątrz nieużytkowanego budynku OSW "Hutnik" przy ul. Kołłątaja przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe pod kryptonimem "Hutnik". Głównym założeniem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie strażaków z JRG Kołobrzeg z możliwościami i zasadami prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych w budynkach wysokościowych.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-11-11

Około godziny 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło w m. Jazy (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do kolizji samochodu osobowego i ciągnika rolniczego.Jak się okazało w trakcie wymijania się pojazdów kierująca samochodem marki Renault Scenic zahaczyła bokiem o wystający element maszyny rolniczej doczepionej do ciągnika rolniczego marki Ferguson. Lekko raną, 19-letnią kobietę kierującą samochodem osobowym, ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-06

W dniu 06 listopada 2014r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące blisko dwumiesięczne jednoetapowe szkolenie dla strażaków – ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. W trakcie spotkania 24 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-11-05

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Robuń brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych nieopodal m. Robuń (gm. Gościno). Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Nissan Navara, który czoło uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które oddaliły się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-10-31

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – VW Polo, Citroena Xsara i Opla Astra. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych przy ul. Jałowcowej w Grzybowie. W dotąd niewyjaśnionych okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, po czym staranował płot i dachował na terenie prywatnej posesji. Rannego 35 – letniego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-10-30

W dniu 30 października 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się uroczyste pożegnanie mł. bryg. Kazimierza Rzeszotka – naczelnika wydziału operacyjno - szkoleniowego w tutejszej Komendzie Powiatowej PSP, odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-10-24

Komenda Powiatowa Państwowej Straży pożarnej w Kołobrzegu informuje, że na stronie internetowej www.questcity.eu dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci QuestCity. Gra uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. Głównym celem projektu, którego polskim partnerem jest m.in. Szkoła Główna Służby Pożarniczej, jest wskazanie graczom właściwych działań i zachowań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków powstałego zagrożenia.
więcej info ...>>       Link do gry ...>>

    2014-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Volvo najechał na tył Opla Astry, który w następstwie kolizji zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierujący samochodem Volvo również zjechał z drogi i uderzył w torowisko na nasypie kolejowym. W wyniku odniesionych obrażeń 30 - letni mężczyzna, kierowca Opla, poniósł śmierć na miejscu. Aby wydobyć go z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Troje rannych pasażerów Opla oraz kierowcę Volvo Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Ustronia Morskiego.
foto ...>>

    2014-10-06

W dniu 6 października 2014 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się prezentacja i szkolenie dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z zakresu obsługi kamery termowizyjnej Hornet 320 M, która została zakupiona w ramach Funduszu Wsparcia Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej ze środków przekazanych przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-10-02

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, iż z dniem 30 września 2014 roku wprowadzone zostało zarządzenie w sprawie wymagań organizacyjno-technicznych dotyczących uzgadniania przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu sposobu połączenia urządzeń sygnalizacyjno - alarmowych systemu sygnalizacji pożarowej z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12b.
Zarządzenie ...>>       Załącznik ...>>

    2014-09-27

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była bezpośrednią przyczyną pożaru w budynku mieszkalnym w m. Ząbrowo. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz elementy wyposażenia wnętrza domu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-09-26

Jeden zastęp z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 w Podczelu. Kierujący samochodem Skoda Fabia, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi uderzając w znak drogowy a następnie przydrożne drzewo. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2014-09-13

Około godziny 3:00 dyżurny PSK w Kołobrzegu został powiadomiony o pożarze autobusu i trzech busów należących do jednej z firm transportowych. Pożar miał miejsce w m. Charzyno, gdzie pojazdy były zaparkowane na parkingu firmowym. W działaniach gaśniczych udział brało pięć zastępów straży pożarnej JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl oraz OSP Charzyno. W związku z dużym prawdopodobieństwem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-09-07

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, JRG Gryfice, OSP Rymań i OSP Pniewo brało udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 10:45 na drodze krajowej nr 6 w m. Skrzydłowo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Corsa stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Aby uwolnić jedną z osób rannych, która w wyniku wypadku uwięziona została w pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Osoby poszkodowane w zdarzeniu ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-09-04

W dniach 03 - 04.09.2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz na terenie farmy wiatrowej w m. Gwizd (Gm. Ustronie Morskie) zostały przeprowadzone dwudniowe ćwiczenia dotyczące zasad ratownictwa pożarowego i wysokościowego w obrębie turbin wiatrowych. W dwudniowym szkoleniu, oprócz strażaków z KP PSP w Kołobrzegu, uczestniczyli również strażacy – ochotnicy z OSP w Ustroniu Morskim.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-09-01

Około godziny 21:00 na drodze krajowej nr 11, na wysokości osiedla Podczele, doszło do kolejnego groźnego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem Daewoo Matiz straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała w przydrożnym rowie. Ranna kobieta, po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażaków, została przetransportowana przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja
foto ...>>

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych na drodze powiatowej nr 113 w kierunku Charzyna (gm. Siemyśl). Jak ustalono na miejscu zdarzenia kierująca samochodem marki Peugeot 307, podczas jazdy na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranną w wypadku kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-08-31

Ponad dwadzieścia razy wyjeżdżały zastępy z JRG i OSP do zdarzeń związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, które nawiedziły nasz powiat. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych. Woda zalała również najniższe kondygnacje w dwóch kołobrzeskich szkołach.
foto ...>>

Sześć zastępów straży Pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń przez blisko trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w m. Lubkowice (gm. Gościno). Jak wynikało z relacji świadków prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne powstałe podczas burzy, która przeszła na naszym powiatem. W wyniku pożaru zniszczony został dach budynku i częściowo poddasze.
foto ...>>

    2014-08-27

W dniach 25-27 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu przeprowadzone zostały zajęcia psychoedukacyjne dla strażaków podziału bojowego JRG. Szkolenia, prowadzone przez Panią Małgorzatę Kurek, zrealizowane zostały zgodnie z założeniami Systemu Pomocy Psychologicznej w Państwowej Straży Pożarnej.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-08-23

Prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej było bezpośrednią przyczyną pożaru ciągnika rolniczego CASE do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na polu uprawnym nieopodal m. Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Świecie Kołobrzeskie. W wyniku pożaru zniszczony został niemal doszczętnie ciągnik oraz agregat uprawowy. W wyniku pożaru spaleniu uległo również około 0,5 ha ścierniska.
foto ...>>

    2014-08-19

Pięć osób, w tym troje ciężko, zostało rannych w wypadku do jakiego doszło około godziny 13:05 w m. Bagicz (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Punto i Hyundaia i30. Aby wydobyć z uszkodzonego Fiata trzy najbardziej poszkodowane w zdarzeniu osoby, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały cztery zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-08-16

Kilkanaście interwencji związanych z gwałtownymi opadami deszczu odnotowali strażacy z terenu powiatu kołobrzeskiego w dniu 16.08.2014r. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych.
foto ...>>

    2014-08-05

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno). Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów - osobowej Toyoty Yaris oraz pojazdu interwencyjnego VW Crafter należącego do Żandarmerii Wojskowej. Na miejscu zdarzenia ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w wypadku. Na szczęście odniesione przez nich obrażenia nie wymagały ich hospitalizacji. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Gościono i OSP Wartkowo.
foto ...>>

    2014-07-31

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowały się trzy osoby. Aby wydobyć poszkodowanych z wraku samochodu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W wyniku odniesionych obrażeń 55 - letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Podjęte na miejscu zdarzenia, zarówno przez strażaków jak i ratowników medycznych, próby przywrócenia czynności życiowych u poszkodowanego w wypadku kierowcy nie powiodły się. Ciężko ranni pasażerowie, 78 - letnia kobieta i 81 - letni mężczyzna, zostali przetransportowani przez śmigłowiec LPR i ZRM do szpitali w Gryficach i Kołobrzegu. Niestety odniesione w wypadku obrażenia okazały się zbyt poważne i nie udało się utrzymać ich przy życiu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Dygowa.
foto ...>>

    2014-07-30

Wyładowanie atmosferyczne podczas burzy było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną zapalenia się turbiny wiatrowej w m. Lubkowice (gm. Gościno), W działaniach ratowniczych, trwających ponad trzy godziny, udział brało sześć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń. W wyniku pożaru spaleniu uległa gondola turbiny oraz jedna z łopat wirnika.
foto ...>>

    2014-07-29

W dniu 29 lipca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której przekazane zostały tutejszym strażakom maskotki Misia Ratownika ofiarowane przez Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci” w Dźwirzynie.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-07-27

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Charzyno brało udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 17:45 na drodze powiatowej nr 113 nieopodal m. Nieżyn (gm. Siemyśl). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Doblo i Hyundaia Pony. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyło pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wypadku ogółem rannych zostało sześć osób w tym jedna ciężko. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku. Aby wydobyć dwie osoby z uszkodzonego samochodu Hyundai zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Ciężko rannego nieprzytomnego pasażera z Hyundaia śmigłowiec LPR przetransportował do SOR w Koszalinie. Pozostałe osoby ranne, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do szpitali w Kołobrzegu, Gryficach i Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-26

Pięć osób zostało rannych, w tym troje dzieci, w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:45 w m. Sarbia (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Panda i VW Passat. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej najlżej rannym w wypadku - 7 - letniej dziewczynce oraz 23 - letniemu mężczyźnie. 8 - letnią dziewczynkę, która odniosła w wypadku najcięższe obrażenia śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Koszalinie. Pozostałe cztery osoby, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wypadku podróżowały Fiatem. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Sarbia. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-21

Cztery osoby, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny 18:45 w m. Pobłocie Małe (gm . Gościno). Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie należytej ostrożności przez kierującą samochodem osobowym Skoda Fabia, która w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania zahaczyła o przód ciągnika rolniczego Case po czym zjechała na pobocze drogi czołowo uderzając w przydrożne drzewo. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego pojazdu, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej najbardziej poszkodowanej kobiecie, kierującej samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały osoby poszkodowane do szpitali w Kołobrzegu i Białogardzie. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-06-27

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – BMW i Poloneza. Ranną kobietę, która podróżowała Polonezem, po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-06-22

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło tuż przed południem na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i 162 w m. Bezpraw. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Honda Accord oraz Renault Laguna), ranne zostały trzy osoby w tym 6 – letnie dziecko. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2014-06-18

Około godziny 17:45 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kołobrzegu zostało powiadomione o wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 na wysokości m. Sianożęty. Jak się okazało na miejscu zdarzenia w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe – Toyota Yaris oraz Volvo. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-06-14

W dniu 14 czerwca 2014 r. na terenie gminnego stadionu sportowego w Dygowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W zawodach łącznie rywalizowało 14 drużyn.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-11

W miniony weekend delegacja służb mundurowych uroczyście przekazała podarki przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin zastępczych oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Upominki i prezenty zebrane zostały podczas niedawnego Święta Służb Mundurowych Ziemi Kołobrzeskiej. Wśród delegacji nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, która również przyłączyła się do tej szczytnej akcji.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-10

W dniu 10 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której przekazany został tutejszym strażakom zautomatyzowany defibrylator AED Lifeline ofiarowany przez Fundację „Bezpieczny Powiat” w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

W związku z upływem czasookresu ważności certyfikatów z ratownictwa medycznego, w dniu 10 czerwca 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przeprowadzony został egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej (recertyfikacja). Do egzaminu przystąpiło 31 funkcjonariuszy z Kołobrzegu oraz 1 osoba ze Świnoujścia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-04

W dniach 2-4 czerwca 2014 r. w Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbyły się warsztaty pt. „Wypadek ciężki strażaka – organizowanie i udzielanie pomocy w zakresie medycznym i psychologicznym”. Organizatorem sympozjum była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Kołobrzegu, pod patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-05-30

W dniu 30 maja 2014 r. o godz. 1100 na skwerze przy pomniku Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu odbyła się miła uroczystość uświetniająca tegoroczne obchody Święta Służb Mundurowych Garnizonu Kołobrzeg. W uroczystościach uczestniczyli m.in. żołnierze 8 Batalionu Remontowego, funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Straży Gminnych, pracownicy Nadleśnictwa Gościno, jak również strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-05-29

Kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy na terenie naszego powiatu w ciągu ostatnich kilku dni. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. W kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły również zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2014-05-27

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 10:15 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Passat oraz VW Golf. W wyniku odniesionych obrażeń pasażerka podróżująca VW Golfem poniosła śmieć na miejscu. Poważnie ranne zostały również dwie osoby, kobieta i mężczyzna, które kierowały oboma pojazdami. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostały one przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Dokładne przyczyny wypadku ustala policja.
foto ...>>

    2014-05-24

W dniu 24 maja 2014 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka. W trakcie uroczystości zasłużonym strażakom zawodowym jak i strażakom ochotnikom wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody i wyróżnienia. W uroczystościach udział wzięła również delegacja strażaków z KP PSP w Kołobrzegu jak i strażaków ochotników z terenu powiatu kołobrzeskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-05-11

W dniu 11 maja 2014r. w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Kołobrzegu odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji Dnia Strażaka. Mszę, w intencji wszystkich strażaków, emerytów i rencistów pożarnictwa oraz ich rodzin, celebrował proboszcz parafii, gwardian klasztoru Franciszkanów o. Mariusz Fałkowski. W uroczystej mszy świętej uczestniczyło licznie grono strażaków zawodowych, druhów – ochotników oraz emerytów i rencistów pożarnictwa wraz z ich rodzinami.
foto ...>>

    2014-05-09

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Jarogniew (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Skoda Fabia najechał na tył samochodu dostawczego Mercedes Sprinter. Ranne osoby, które podróżowały w samochodzie osobowym, po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-05-07

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w południe na ulicy Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu. Sprawcą wypadku była najprawdopodobniej kierująca samochodem Opel Tigra, która w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Renault Kangoo. W zdarzeniu uczestniczył jeszcze samochód osobowy marki BMW, który najechał na tył jednego z pojazdów uczestniczących bezpośrednio w zdarzeniu. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-05-04

W dniu 4 maja 2014 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie miały miejsce główne uroczystości w ramach obchodów „Dnia Strażaka 2014”. W trakcie uroczystości odbyła się m.in. promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wśród 406 promowanych absolwentów nominację odebrała również nasza koleżanka, mł. asp. Małgorzata Makowska, pełniąca służbę w KP PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-04-26

W odpowiedzi na akcję organizowaną przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, w ramach obchodów „Dnia Ziemi” strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu w dniu 26 kwietnia przyłączyli się do akcji pod nazwą: „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-04-25

W dniu 25 kwietnia 2014r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące czteromiesięczne szkolenie dla strażaków – ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. W trakcie spotkania 28 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

Dnia 25 kwietnia 2014 r. w Hotelu „Sofitel Victoria” w Warszawie odbyła się organizowana pod patronatem Biura Radcy Handlowego Ambasady USA w Warszawie konferencja naukowa pt. „Medycyna taktyczna w warunkach nieprzyjaznego środowiska”. Konferencja dotyczyła udzielania pomocy medycznej przez służby ratunkowe w sytuacji zagrożenia terroryzmem. W konferencji uczestniczył również strażak z KP PSP w Kołobrzegu, mł. kpt. Roman Smołuch.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-04-24

W dniu 24 kwietnia 2014 r. o godz. 10:00 na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której przekazana została kołobrzeskim strażakom łódka „Whaly”, przeznaczona do działań ratowniczych na śródlądowych akwenach wodnych.
foto ...>>       więcej info ...>>

W dniu 24 kwietnia 2014 r. o godzinie 11:00 w obiekcie Chłodni Kołobrzeg, przy ulicy Węgorzowej 8, przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe pod nazwą „AMONIAK 2014”. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki organizacyjne ochrony przeciwpożarowej z KP PSP z Kołobrzegu oraz OSP z Ustronia Morskiego i Gościna jak również służby i podmioty współdziałające - Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne, MWiK, MZZDiOŚ i Grupa Paramedic.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-04-17

Około godziny 14:00 na drodze powiatowej nr 259 nieopodal m. Gorawino (gm. Rymań) doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem VW Golf III straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała na pobliskim polu. Pomimo dachowania podróżujące w pojeździe trzy osoby, kierująca samochodem kobieta oraz dwójka dzieci, nie odniosły większych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-04-16

Po raz ósmy z rzędu Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu była współorganizatorem i zarazem gospodarzem Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Drużyn Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównym celem zawodów, jak co roku, było propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej wśród naszego społeczeństwa. Jak co roku do współzawodnictwa stanęło kilkanaście drużyn reprezentujących zarówno szkoły ponadgimnazjalne jak i gimnazja z terenu powiatu kołobrzeskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-04-14

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 14:30 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 7 godzin, ogółem udział brało 24 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego tzw. bliźniaka. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – wszyscy mieszkańcy opuścili budynek w momencie zauważenia ognia. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2014-04-09

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 22:00 na ulicy 6 Dywizji Piechoty w Kołobrzegu. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe – VW Golf oraz VW Sharan. Prawdopodobnym sprawcą wypadku był kierujący VW Golfem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej skręcił w drogę jednokierunkową dwupasmową czym doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym VW Sharanem. W wyniku wypadku ranny został 79 - letni kierowca VW Golfa, który po udzieleniu pomocy medycznej przez ZRM został przetransportowany do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-04-02

Około godziny 11:30, przy ul. Walki Młodych w Kołobrzegu, miał miejsce groźny pożar, który powstał w mieszkaniu usytuowanym na 3 piętrze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było pozostawienie bez należytego nadzoru gotującej się potrawy na kuchni gazowej. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja, ZRM i pogotowie gazowe. W wyniku zdarzenia ranna została 55 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz lokalu mieszkalnego. Po wyważeniu drzwi strażacy ewakuowali ranną kobietę z zadymionego lokalu i przekazali ratownikom z ZRM.
foto ...>>

    2014-03-28

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic 6 Dywizji Piechoty i św. Wojciecha w Kołobrzegu. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu co doprowadziło do zderzenia się dwóch samochodów osobowych - VW Bora i Opel Astra. Lekko rannej pasażerce VW pomocy medycznej udzielili ratownicy z ZRM. Działania strażaków z JRG Kołobrzeg polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu uszkodzonych w wypadku pojazdów.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków 2015 16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet QUESTCITY - gra edukacyjna dla dzieci E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona