KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI
NEWS:

    2017-04-21

Do niecodziennego zdarzenia doszło w godzinach wieczornych przy ul. Walki Młodych w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do wypadku z udziałem samochodu osobowego maki VW Golf. Wstępnie ustalono, że kierujący samochodem 66-letni mężczyzna nagle stracił nad nim panowanie, przejechał przez skrzyżowanie i trawnik po czym czołowo uderzył w ścianę budynku mieszkalnego. Na szczęście, oprócz kierowcy pojazdu, nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Rannego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-04-14

Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków kolejnego wypadku, który miał miejsce około południa na ul. Krzywoustego w Kołobrzegu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów - osobowego Daewoo i ciężarowego Mercedesa. Jak wynika z relacji świadków kierująca samochodem osobowym na łuku drogi nagle zjechała na przeciwległy pas drogi i uderzyła w bok ciężarówki. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja. W wyniku zderzenia w samochodzie ciężarowym doszło do rozszczelnienia zbiornika z olejem hydraulicznym, który częściowo wyciekł na jezdnię i pobocze drogi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów, w tym wycieku substancji ropopochodnej z uszkodzonego zbiornika samochodu ciężarowego. Ranną 31-letnią kobietę, która podróżowała samochodem osobowym, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 102 niedaleko m. Bogusławiec (gm. Kołobrzeg). Jadąca samochodem osobowym marki Ford Fiesta 41-letnia kobieta zauważyła, że na poboczu drogi stoi jakieś dzikie zwierzę. Gdy była na jego wysokości zwierzę się spłoszyło i dosłownie zeskoczyło z niewielkiej skarpy prosto na dach przejeżdżającego samochodu. Jak się później okazało był to młody jeleń, który w wyniku zderzenia poniósł śmierć. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 4 zastępy z JRG Kołobrzeg. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego pojazdu i pomocy dla ratowników medycznych w przetransportowaniu rannej w wypadku kobiety. Po wstępnym zaopatrzeniu została ona przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Czynności wyjaśniające prowadzone są przez kołobrzeską policja.
foto ...>>

    2017-03-30

W dniu 30 marca br. na terenie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kołobrzegu, przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe pod kryptonimem "MEC 2017". Głównym organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy współudziale Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz MEC. We wspólnych ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2017-03-25

W dniu 25 marca 2017 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyły się coroczne powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Odział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kołobrzegu oraz Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2017-03-22

Około godziny 16:50 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratowniczego o pożarze w jednej z hal zakładu produkującego kontenery zlokalizowanego w m. Rymań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży okazało się, że pożarem objęty jest już dach oraz ściana budynku. W trwającej ponad 5 godzin akcji gaśniczej udział brało ogółem 11 zastępów straży oraz 5 zespołów ratownictwa medycznego i policja. W związku z podejrzeniem podtrucia produktami spalania, ratownicy medyczni podjęli decyzję o przetransportowaniu 11 pracowników zakładu do szpitali w Kołobrzegu, Gryficach i Białogardzie.
foto ...>>

    2017-03-17

Blisko trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru do jakiego doszło na terenie lokomotywowni PKP przy ul. Kołłątaja w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległy 2 wagony z trzyczłonowego zespołu trakcyjnego zlokalizowanego na bocznicy kolejowej. Przed przystąpieniem do działań gaśniczych zaszła konieczność wyłączenia prądu w sieci trakcyjnej - przez służby PKP. W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie - ogółem 14 strażaków. Na szczęście w momencie powstania pożaru wewnątrz wagonów nikt nie przebywał. W akcji udział brały również służby współdziałające: policja oraz służby dyżurne PKP. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
foto ...>>

    2017-02-18

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu brały udział w akcji gaszenia pożaru, który miał miejsce w godzinach wieczornych w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ul. Bydgoskiej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru częściowo zniszczone zostały trzy pokoje, kuchnia, łazienka i przedpokój. Aby dokładnie dogasić ogień zaszła konieczność częściowej rozbiórki konstrukcji ścian i stropu. Na szczęście w zdarzeniu nikt z domowników nie odniósł żadnych obrażeń. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się stwierdzić. Czynności dochodzeniowe prowadzone są przez Komendę Powiatową Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-02-12

Około godziny 3:50 dyżurny stanowiska kierowania PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o pożarze w warsztacie samochodowym zlokalizowanym przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego w m. Gościno. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały cztery zastępy straży z JRG w Kołobrzegu oraz OSP z Gościna. Na miejscu okazało się, że pożarem objęta była kotłownia oraz hol w części socjalnej budynku przeznaczonego do kasacji samochodów. W związku z faktem, iż nie udało się ustalić jednoznacznej przyczyny pożaru na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji. W trwającej blisko trzy godziny akcji gaśniczej udział brało 18 strażaków. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2017-02-06

W ramach szkolenia zawodowego, na zamarzniętym stawie w parku im. H. Dąbrowskiego, przeprowadzone zostały trzydniowe ćwiczenia, których celem było doskonalenie postępowania podczas działań ratowniczych na zamarzniętych akwenach wodnych. Przy okazji ćwiczeń zapoczątkowana została również coroczna akcja propagująca wśród dzieci i młodzieży zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych - „Bezpieczne ferie zimowe 2017”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2017-02-01

W dniu 31 stycznia 2017 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się uroczyste pożegnanie st. kpt. Andrzeja Dudkiewicza – dyżurnego operacyjnego powiatu w tutejszej komendzie, który po blisko 30 latach służby podjął decyzję o jej zakończeniu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2017-01-21

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach porannych na krajowej 6 na wysokości m. Rzesznikowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Dacii Duster i VW Golfa. W wyniku wypadku dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Dwie kolejne w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Aby wydostać osoby znajdujące się w uszkodzonych pojazdach zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. Czynności związane z ustaleniem przyczyny wypadku prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2017-01-19

Około dwóch godzin trwało gaszenie pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w pobliżu bloku przy ul. Złotej w Kołobrzegu. W nieustalonych jak dotąd okolicznościach doszło tam do zapalenia się samochodu dostawczego marki VW. W wyniku powstałego pożaru uszkodzone zostały również zaparkowane w pobliżu cztery inne samochody osobowe. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2017-01-11

Trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd. Jak ustalono na miejscu zdarzenia osoba kierująca samochodem marki BMW, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranne w wypadku zostały dwie osoby. Aby wydostać z mocno uszkodzonego pojazdu ciężko rannego kierowcę strażacy musieli użyć sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w Koszalinie i Kołobrzegu. Okoliczności zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2017-01-05

Kilkanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru i tzw. cofki odnotowali w ciągu ostatniej doby strażacy na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych oraz wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Niestety nie obyło się bez strat - w kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły m.in. zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie załamania pogody nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2017-01-01

Tragicznie rozpoczął się nowy rok na dogach powiatu kołobrzeskiego. Około godziny 3:00 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony o wypadku, który miał miejsce na drodze krajowej nr 6 w m. Dębica (gm. Rymań). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań. Na miejscu okazało się, że kierujący samochodem Renault Megane, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 36-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu. Aby wydostać ją z mocno uszkodzonego samochodu zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-12-17

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Dębica (gm. Rymań). W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy - osobowe BMW, dostawczy Fiat oraz dwa samochody ciężarowe DAF oraz Mercedes. W usuwaniu skutków zdarzenia udział brały trzy zastępy strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Rymań. W wyniku wypadku ranny został 28-letni mężczyzna - kierujący BMW obywatel Ukrainy. Aby wydostać go z rozbitego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-12-15

W dniu 15 grudnia 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka, przeprowadzone zostało szkolenie, którego głównym celem było zapoznanie uczestników z obsługą i działaniem Wirtualnego Symulatora Medycznego. W szkoleniu udział wzięło 24 strażaków PSP z Koszalina. Kołobrzegu, Wałcza, Łobza, Świdwina, Szczecinka i Drawska Pomorskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>       "Razem bezpieczniej" ...>>

    2016-12-14

Wypadek masowy, w którym zginęła jedna osoba i 20 zostało rannych, to scenariusz ćwiczeń ratowniczych przeprowadzonych w dniu 14 grudnia 2016r. na terenie po byłym lotnisku w Kołobrzegu (na osiedlu Podczele). Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. W ćwiczeniach uczestniczyło ogółem 42 strażaków z Komendy Powiatowej i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-12-04

Trudne warunki panujące rano na drodze wojewódzkiej nr 102 przyczyniły się do dwóch wypadków jakie miały miejsce pomiędzy miejscowościami Błotnica i Bogusławiec (gm. Kołobrzeg). W pierwszym z nich kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia straciła panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechała z drogi i dachowała na poboczu. Z uszkodzonego pojazdu ranną kobietę ewakuowali, przybyli na miejsce zdarzenia jako pierwsi, strażacy z OSP Drzonowo. Po wyciągnięciu poszkodowana została przekazana dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po wstępnym przebadaniu lekarz podjął decyzję o hospitalizacji 54-letniej kobiety. Dużo więcej szczęścia miała inna kobieta, która niespełna 200 metrów dalej również straciła panowanie nad swoim samochodem (Ford Ka) na śliskiej nawierzchni i zjechała na pobocze drogi. Tym razem ucierpiał tylko pojazd. Kierująca pojazdem nie wymagała pomocy medycznej. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeszcze zastęp z JRG Kołobrzeg oraz policja.
foto ...>>

    2016-11-29

Nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania był najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 09:35 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe (Ford S-max, Opel Astra oraz Renault Laguna), lekko ranna została jedna osoba - 29-letnia kobieta. Po wstępnym przebadaniu została ona przetransportowana przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i JRG Koszalin oraz OSP Ustronie Morskie i OSP Dobrzyca.
foto ...>>

    2016-11-24

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że w dniu 16 grudnia 2016 roku o godzinie 14:00 odbędzie się uroczyste spotkanie przedświąteczne dla wszystkich pracowników oraz emerytów i rencistów pożarnictwa. Spotkanie odbędzie się w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12B.
Zaproszenie ...>>

    2016-11-16

Dwadzieścia pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego - obory oraz składowanej w nim słomy do jakiego doszło około godziny 08:15 rano w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 30 godzin, ogółem udział brało 67 strażaków z JRG Kołobrzeg, JRG Koszalin, OSP Rymań, OSP Gościno, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku, ciągnik rolniczy oraz około 500 sztuk składowanych wewnątrz obory balotów słomy. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 50 sztuk krów. Uratowano także pozostałe 300 sztuk balotów oraz większą część budynku gospodarczego. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jak dotąd ustalić. W działaniach ratowniczych udział brały również służby współdziałające - pogotowie energetyczne i wodociągowe oraz policja.
foto ...>>

    2016-11-02

Około godziny 16:15 dyżurny stanowiska kierowania kołobrzeskiej straży został powiadomiony o groźnym wypadku na krajowej 11 na wysokości m. Ustronie Morskie. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Na miejscu okazało się, że w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów – osobowego Opla Astry oraz ciężarowego zestawu marki DAF. W wyniku wypadku ranny został kierowca Opla, 59- letni mężczyzna. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-10-27

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 16:05 na drodze wojewódzkiej nr 163, na wysokości ogródków działkowych "Janiska" w Kołobrzegu. W zdarzeniu udział brały cztery pojazdy - samochód ciężarowy i trzy samochody osobowe. W wypadku ucierpiały dwie osoby, które zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych, polegających w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzielaniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, udział brały cztery zastępy z JRG Kołobrzeg. Po usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych miejsce zdarzenia przejęła policja w celu przeprowadzenia czynności dochodzeniowych.
foto ...>>

    2016-10-19

Blisko trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru, który miał miejsce w pomieszczeniach piwnicznych budynku w mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Koszalińskiej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległy przedmioty nagromadzone w pomieszczeniach piwnicznych, m.in. meble, sprzęt elektroniczny, przetwory spożywcze itp. W działaniach gaśniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie - ogółem 17 strażaków. W wyniku silnego zadymienia czterem osobom, które podtruły się produktami spalania, udzielona została pomoc medyczna. W akcji udział brały również służby współdziałające: Policja, ZRM, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.
foto ...>>

    2016-10-12

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu brały udział w gaszeniu groźnego pożaru budynku garażowego zlokalizowanego na terenie jednej z posesji przy ul. Różanej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru spaleniu uległ niemal cały garaż wraz z wyposażeniem, które było składowane wewnątrz. W wyniku oddziaływania cieplnego częściowemu uszkodzeniu uległa również elewacja oraz okna pobliskiego budynku mieszkalnego. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2016-10-08

Prawie pięćdziesiąt interwencji, związanych z usuwaniem skutków porywistego wiatru, odnotowali w ciągu ostatnich kilku dni strażacy na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu i zabezpieczaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. W kilku przypadkach wiatrołomy uszkodziły również zaparkowane w ich pobliżu samochody. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2016-09-25

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na ul. Wyzwolenia w Dźwirzynie. Jak ustalono na miejscu zdarzenia osoba kierująca samochodem marki Audi A4, podczas jazdy na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranne w wypadku zostały cztery osoby. Zostały one przetransportowane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępu straży. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2016-09-21

Około godziny 04:10 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o palących się dwóch samochodach zaparkowanych przy ulicy Grudziądzkiej. Natychmiast do zauważonego zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Na miejscu okazało się, że pożarem objęte są dwa pojazdy - Audi A4 oraz Citroen C25. Jak ustalono wstępnie na miejscu zdarzenia przyczyną pożaru mogło być podpalenie umyślne. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja.
foto ...>>

    2016-09-17

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło przy ul. Żurawiej, na wysokości siedziby Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu. W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe - VW Touran, Renault Laguna oraz Ford S-Max. Działania strażaków ograniczyły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielenia pierwszej pomocy medycznej 60 - letniej kobiecie, która ucierpiała w wypadku. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-09-05

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg oraz zastęp z OSP Czernin brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 163 na wysokości m. Stramnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – VW Golf i Seata Altea. W wyniku wypadku kierująca VW kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który przewrócił się i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Aby wydostać z uszkodzonego pojazdu ranną 53-letnią kobietę, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco-rozpierającego. Ratownicy z ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportowali poszkodowaną kobietę do kołobrzeskiego szpitala. Do szpitala odwieziona została również pasażerka Seata, która uskarżała się na dolegliwości odniesione w trakcie wypadku. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-08-30

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną wypadku drogowego do jakiego doszło na ulicy Wojska Polskiego w Ustroniu Morskim. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 17:55, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz zastęp z OSP Ustronie Mor. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Chevrolet Aved oraz mikrobusu VW LT35. W wyniku wypadku ranna została 23-letnia kobieta, która kierowała samochodem osobowym.
foto ...>>

    2016-08-24

Sześć osób, w tym czwórka dzieci, zostało rannych w wypadku do jakiego doszło około godz. 22:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 6 z droga wojewódzką nr 162, nieopodal m. Ramlewo (gm. Gościno). Najprawdopodobniej w wyniku wymuszenia pierwszeństwa doszło tam do zderzenia samochodu VW Touran i autobusu Setra. Wszystkie osoby poszkodowane podróżowały samochodem osobowym. Nikt z 29 pasażerów autobusu nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały ogółem cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-08-23

Około godziny 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Wierzbka Górna (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach 34-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra straciła panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Po wstępnym przebadaniu ZRM zdecydował o przetransportowaniu rannej kobiety i jej niespełna rocznej córki do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Wartkowo i OSP Ramlewo. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-29

Około godziny 19:30 dyżurny SK został powiadomiony o wypadku ambulansu transportowego w m. Pyszka (gm. Dygowo). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo ustalono, że w przydrożnym rowie znajduje się rozbita karetka marki Dacia. Rannego w wypadku 35 - letniego mężczyznę z mocno uszkodzonego pojazdu wyciągnęli na zewnątrz przypadkowi kierowcy, świadkowie wypadku. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane . Wiadomo jedynie, że kierujący ambulansem stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi również kołobrzeska Policja.
foto ...>>

Trzy osoby zostały ranne w tym 11-miesięczne dziecko w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny 13:15 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem dostawczym marki Mitsubishi najechał na tył osobowej Mazdy. Ranne w wypadku osoby Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2016-07-27

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną groźnie wyglądającego wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Ustronie Morskie. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 16:16, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Mazda, Mercedes i Peugeot. Pięciu osobom uczestniczącym w wypadku została udzielona pierwsza pomoc. Na szczęście odniesione przez nich nie były groźne. Przyczyny wypadku ustala Policja.
foto ...>>

    2016-07-16

Około godziny 12:55 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło przy ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 84 - letni mężczyzna, stracił panowanie nad swoim pojazdem, po czym zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. raną, W momencie wypadku w pojeździe podróżowały trzy osoby. Po wstępnym przebadaniu ZRM zdecydował o przetransportowaniu do kołobrzeskiego szpitala rannego w wypadku kierowcę. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-11

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków pożaru do jakiego doszło późnym wieczorem w salonie mebli kuchennych przy ulicy Sienkiewicza w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia spaleniu lub zniszczeniu uległy meble kuchenne, sprzęt AGD oraz elementy wyposażenia wnętrza. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Czynności dochodzeniowe w sprawie ustalenia przyczyny lub sprawców powstania pożaru prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-08

Zaśnięcie za kierownicą przez jednego z kierowców było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 102 w m. Bezpraw (gm. Kołobrzeg). Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe (VW Passat, Renault Megane oraz Mercedes), ranna została tylko jedna osoba 27 – letnia kobieta. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-07-03

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 3:10 na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Dygowo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Ford Mondeo18 - letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył z dużym impetem w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń jadący w samochodzie 18 - letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Dygowo.
foto ...>>

    2016-07-02

Dwie osoby zostały ranne w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 6:20 na drodze wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Błotnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach młoda kobieta kierująca samochodem osobowym marki AUDI A3 zjechała na pobocze drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku jedna z dwóch kobiet podróżujących samochodem została uwięziona w pojeździe. Aby ją wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Obie ranne kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2016-06-24

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną bardzo groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 11:15 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno), na drodze krajowej nr 6. W wyniku wypadku ranne zostały 3 osoby, w tym jedno dziecko, podróżujące samochodem osobowym Audi A6. Kierowca drugiego pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu, cysterny Scania, nie odniósł większych obrażeń. Niestety w wyniku uderzenia przez samochód osobowy w bok ciężarówki doszło do wywrócenia się naczepy cysterny, przewożącej paliwo i olej napędowy. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia płaszcza cysterny. W trwających prawie 12 godzin działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Rymań oraz grupa specjalistyczna ratownictwa chemiczno - ekologicznego z JRG 2 Koszalin. Osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Do momentu usunięcia uszkodzonej cysterny droga była zablokowana a ruch kołowy odbywał się wytyczonymi przez policję objazdami.
foto ...>>

    2016-06-18

W dniu 18 czerwca 2016 r. na gminnym stadionie w Dygowie odbyły się II Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kołobrzeskiego. Do rywalizacji, według regulaminu CTIF opracowanego na podstawie międzynarodowego regulaminu Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, stanęło 6 drużyn reprezentujących gminy Ustronie Morskie, Dygowo, Kołobrzeg i miasto - gminę Gościno. Tegorocznymi zwycięzcami okazały się drużyny dziewcząt z Kukini oraz chłopców z Dygowa.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-06-17

Około czterdziestu interwencji związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, odnotowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z niemal całego powiatu kołobrzeskiego. W wyniku intensywnych opadów, które nawiedziły nasz powiat podtopionych zostało wiele obiektów i terenów. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów, garaży podziemnych, szkół i obiektów użyteczności publicznej.
foto ...>>

    2016-06-09

W dniu 09 czerwca 2016 roku, w ramach międzynarodowych ćwiczeń sił zbrojnych "Anakonda - 16", przeprowadzone zostało założenie symulujące atak terrorystyczny na przepływający w okolicach Kołobrzegu prom pasażerski. W ćwiczeniach, poza siłami zbrojnymi RP, uczestniczyły również służby współdziałające: straż pożarna, policja, straż graniczna oraz morska służba poszukiwania i ratownictwa (SAR). Straż pożarna reprezentowana była prze siły i środki będące na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. W ramach ćwiczenia sprawdzone zostały procedury związane z wymianą informacji pomiędzy dyżurnymi służbami operacyjnymi ćwiczących formacji, a siłami wydzielonymi do działań w czasie rzeczywistym. Przećwiczone zostały również elementy dotyczące realnego zwalczania zagrożeń terrorystycznych powstałych na morzu.
foto ...>>

    2016-05-31

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że zakończone zostało postępowanie kwalifikacyjne w sprawie naboru do służby na stanowisko stażysta, docelowo starszy specjalista ds. rachunkowości budżetowej.
Informacja o wynikach postępowania...>>

    2016-05-30

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że ogłoszone zostały wyniki końcowe naboru na członka korpusu służby cywilnej na stanowisko specjalistyczne: starszy specjalista ds. kadrowych.
więcej informacji ...>>

    2016-05-15

Około godziny 17:57 zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań zostały przedysponowane do m. Rymań, gdzie na drodze krajowej nr A6 doszło do kolejnego wypadku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na poboczu drogi stoi rozbity samochód osobowy marki Opel Astra, który czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia przez ratowników sprzętu tnąco - rozpierającego. Po przekazaniu rannego mężczyzny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się, że obrażenia poszkodowanego są na tyle poważne, iż zaszła konieczność przetransportowania go do szpitala przez śmigłowiec LPR. Okoliczności obu wypadków ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było bezpośrednią przyczyną groźnego wypadku drogowego do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr A6 z drogą wojewódzką nr 162, nieopodal m. Ramlewo (gm. Gościno). Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, około godziny 16:16, na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Rymań. Na miejscu zdarzenia okazało się, że bezpośrednio na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki VW Passat. W wyniku wypadku ranne został cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Trzy osoby zostały przetransportowane przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Czwartą osobę , 76 -letniego mężczyznę, u którego wystąpiły objawy zawału mięśnia sercowego, przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
foto ...>>

    2016-05-13

13 maja 2016 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się miła uroczystość uświetniająca tegoroczne powiatowe obchody Dnia Strażaka. Jak co roku w uroczystościach, oprócz strażaków zawodowych i ochotników, udział wzięli również emeryci i renciści służby pożarniczej, ich rodziny oraz duża rzesza zaproszonych gości.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-05-12

Osiemnaście zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło 12 maja 2016 roku, około godziny 12:32 przy ulicy Szpitalnej w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej, trwającej prawie 11 godzin, ogółem udział brało 52 strażaków zarówno z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kołobrzegu jak i ochotniczych straży pożarnych przynależnych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z terenu całego powiatu kołobrzeskiego (OSP Gościno, OSP Ustronie Mor., OSP Dygowo, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Stary Borek). W związku z dynamiczne rozwijającym się pożarem na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dodatkowe siły i środki z JRG w Koszalinie. W wyniku pożaru ogień strawił część poddasza i dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że jeden z ratowników biorących udział w akcji wymagał pomocy medycznej. Strażakiem-ochotnikiem z objawami zasłabnięcia zaopiekował się Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście po krótkiej wizycie w kołobrzeskim szpitalu i przeprowadzonych tam badaniach okazało się, że specjalistyczna pomoc nie jest potrzebna i strażak może wrócić do domu. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być zaprószenie ognia podczas prowadzonych prac remontowo-dekarskich. Szczegółowe przyczyny pożaru są ustalane. Podczas usuwania skutków zdarzenia uczestniczyły również służby współdziałające - policja, straż miejska, pogotowie gazowe i pogotowie energetyczne. Na miejsce zdarzenia przybyli również pracownicy Urzędu Miasta w Kołobrzegu, którzy zabezpieczyli lokale zastępcze dla rodzin, których mieszkania zostały w wyniku pożaru zniszczone i nie nadawały się do ponownego zamieszkania.
foto ...>>

    2016-04-27

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka odbędzie się w dniu 13 maja 2016 r. o godz. 13:00 w siedzibie komendy przy ul. Żurawia 12B. Msza Święta w intencji Strażaków, Emerytów i Rencistów pożarnictwa i ich rodzin odbędzie się w dniu 4 maja 2016 r. o godz. 19:00 w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu przy ul. Jedności Narodowej.
Zaproszenie ...>>

    2016-04-22

W dniu 22 kwietnia br. na terenie Nadleśnictwa Gościno, w miejscowości Dębica (gm. Rymań), przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe pod kryptonimem "Dębica 2016". Głównym organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy współudziale Nadleśnictwa Gościno. We wspólnych ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, jak również pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Gościno.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-04-19

Osiem zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia groźnego pożaru poddasza budynku mieszkalnego do jakiego doszło około godziny 15:54 w miejscowości Włościbórz (gm. Dygowo). W akcji gaśniczej, trwającej prawie 8 godzin, ogółem udział brało 25 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo, OSP Wrzosowo oraz OSP Piotrowice. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku mieszkalnego wielorodzinnego o zabudowie tzw. szeregowej. Niestety w trakcie prowadzonych działań gaśniczych okazało się, że dwie osoby postronne wymagały pilnej pomocy medycznej. 68 - letniego mężczyznę, z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego oraz 52 - letnią kobietę, z objawami zasłabnięcia Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny pożaru nie są znane.
foto ...>>

    2016-04-14

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, że ogłoszone zostały wyniki końcowe uzyskane przez kandydatów podczas postępowania kwalifikacyjnego w sprawie naboru kandydatów do służby przygotowawczej na stanowisko stażysta - docelowo starszy specjalista ds. rachunkowości budżetowej.
więcej informacji ...>>

    2016-04-02

W dniu 02 kwietnia 2016 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Odział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kołobrzegu oraz Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-04-01

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nasiliły się wyjazdy zastępów ochrony przeciwpożarowej do usuwania zagrożeń związanych z pożarami traw, trzcin i pozostałości pochodzenia roślinnego powstałych zarówno na nieużytkach jak i na terenach zalesionych. Pomimo apeli i próśb na terenie naszego powiatu, tylko w okresie ostatnich dwóch tygodni, odnotowano około 40 zdarzeń związanych z gaszeniem tego typu pożarów. Jednocześnie informujemy, że ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Komendy Głównej PSP oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pod hasłem "STOP pożarom traw!", której celem jest zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z wiosennym podpalaniem nieużytków rolnych.
foto ...>>       STOP pożarom traw! - więcej info ...>>

    2016-03-30

Około godziny 21:20 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego przy ul. Budowlanej w Kołobrzegu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Jak się okazało na miejscu pożarem objęty był niemal w całości samochód marki Alfa Romeo stojący na środku drogi. W wyniku wysokiej temperatury i ognia uszkodzone zostały również trzy inne samochody zaparkowane w pobliżu palącej się Alfy. Jednoznacznej przyczyny powstania pożaru nie udało się jeszcze ustalić. Czynności dochodzeniowe w tej sprawie prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-08

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do karambolu z udziałem czterech samochodów osobowych – Forda Focusa, Fiata Ducato oraz dwóch Opli Astra. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego, po wstępnym przebadaniu, przetransportowały do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły i okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-05

Około godziny 8:57 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o groźnym wypadku do jakiego doszło na ulicy Polnej w Ustroniu Morskim. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz jeden zastęp z OSP Ustronie Mor. Na miejscu okazało się, że na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Opla Astra i Daewoo Tico. W wyniku wypadku poważnie ranny został kierujący Daewoo Tico 18 - letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego mężczyznę do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2016-03-02

Prawdopodobnie podpalenie umyślne było przyczyną pożaru samochodu marki Fiat Cinquecento, który miał miejsce w godzinach popołudniowych na terenie po byłej mleczarni przy ulicy św. Wojciecha w Kołobrzegu. Pomimo szybkiej akcji gaśniczej nie udało się uratować pojazdu, który w momencie przybycia dwóch zastępów z JRG Kołobrzeg objęty był już w całości ogniem. Na miejsce zdarzenia przybyły również służby współdziałające - Policja oraz Straż Miejska.
foto ...>>

    2016-02-24

W dniu 24 lutego 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie kończące szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków – ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 58 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2016-02-01

Trzy zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych na drodze krajowej nr 6 nieopodal m. Dębica (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 55 - letniego mężczyznę oraz jadącą z nim 69 - letnią kobietę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2016-01-28

Około godziny 16:23 do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kołobrzegu wpłynęła informacja o groźnym pożarze w budynku jednorodzinnym w m. Karcino. Natychmiast do działań gaśniczych skierowane zostały trzy zastępy gaśnicze z JRG Kołobrzeg oraz OSP Karcino. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał a zniszczeniu uległy jedynie elementy wyposażenia mieszkania.
foto ...>>

    2016-01-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mariackiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W momencie powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się tylko właścicielka lokalu, która nie odniosła jednak większych obrażeń. W wyniku dużego zadymienia zaszła konieczność ewakuacji pięciu osób z pozostałych mieszkań na tej samej kondygnacji. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów PSP, udział brały służby współdziałające: Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2016-01-07

Około godziny 1:45 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego na parkingu osiedlowym przy ul. Piaskowej w Grzybowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne ustalenia wykazały, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie umyślne. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu objęty był już ogniem prawie w całości. Po zabezpieczeniu wrak pojazdu przejęła policja, która prowadzi czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyny i ewentualnych sprawców powstałego zdarzenia.
foto ...>>

    2015-12-23

W dniach 27.11.2015 r. do 23.11.2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu realizowane było jednoetapowe szkolenie dla szkolenie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych. Do szkolenia zgłoszonych zostało 88 druhów, w tym 4 druhny. Uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie zaświadczeń dla druhów – strażaków, którzy ukończyli szkolenie z ocena pozytywną, odbędzie się w dniu 29 grudnia br. o godzinie 18:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-12-17

W dniach od 11 do 17 grudnia 2015 roku, z wykorzystaniem zaplecza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, przeprowadzone zostało szkolenie specjalistyczne dla kierowców - operatorów samochodów z drabiną mechaniczną. Szkolenie zorganizowane zostało przez Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Bornym Sulinowie oraz Centrum Szkolenia Fire - Max z Warszawy.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-12-11

W dniu 11 grudnia 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne. W okolicznościowym spotkaniu udział wzięli strażacy, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP oraz emeryci i renciści pożarnictwa. Na spotkanie przybyli również kapelan zachodniopomorskich strażaków mł. bryg. ks. Ryszard Szczygieł oraz proboszcz parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu Ojciec Mariusz Fałkowski.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach p na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Stramnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Dacia Sandero stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jak wynikało z relacji świadków chwilę po zderzeniu uszkodzony pojazd zapalił się. W momencie przybycia pierwszego zastępu PSP znajdujący się na poboczu samochód całkowicie objęty był pożarem. Niestety po ugaszeniu płomieni okazało się, że wewnątrz spalonego pojazdu znajdują się zwęglone zwłoki kierującego pojazdem 26-letniego mężczyzny. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja i prokuratura. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu, OSP Dygowo i OSP Czernin.
foto ...>>

    2015-10-14

Zasłabnięcie w trakcie jazdy było najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej nr 129 w m. Sianożęty. Jak wynikało z relacji rannego w wypadku kierowcy TIRA, podczas jazdy nagle źle się poczuł w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Pozbawiony kontroli pojazd zjechał na pobocze drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Aby wydostać kierowcę, pozostającego wewnątrz uszkodzonej kabiny, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Rannego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-13

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 102 w m. Zieleniewo. Najprawdopodobniej podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym marki Citroen doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem marki Mercedes. W wyniku zdarzenia lekko ranna została kobieta kierująca samochodem osobowym. Na szczęście kierowca busa nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-09

W związku z upływem czasookresu ważności certyfikatów z ratownictwa medycznego, w dniu 09 października 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przeprowadzony został egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej (recertyfikacja). Do egzaminu przystąpiło również 19 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-10-05

Trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo oraz OSP Wrzosowo brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicach m. Łykowo (gm. Dygowo). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki VW Golf, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, po udzieleniu mu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-10-03

W dniu 03 października 2015r. w kościele pod wezwaniem św. Macieja przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu miała miejsce miła uroczystość w trakcie której nasz kolega, mł. kpt. Krzysztof Azierski, zmienił stan cywilny wypowiadając przed ołtarzem sakramentalne „tak”. Na nowej drodze życia życzymy Młodej Parze wszystkiego najlepszego!
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-09-24

W okresie od 10 do 23 września 2015 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, przeprowadzone zostało szkolenie na młodszych ratowników wysokościowych Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Organizatorem szkolenia był Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie. W szkoleniu udział wzięło 13 funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-09-17

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 14:10 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu, niopodal supermarketu "E.Leclerc". W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Skoda Fabia oraz VW Polo), lekko ranne zostały trzy osoby, w tym 9 - letnie dziecko. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-09-08

Najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu osobowego marki Saab było przyczyną pożaru do jakiego doszło około godziny 19:10 nieopodal m. Dębogard (gm. Dygowo). W działaniach gaśniczych trwających ponad 1,5 godziny udział brał zastęp z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód i wnętrze pojazdu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-09-06

Przez blisko dwie godziny dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w działaniach poszukiwawczych osoby, która najprawdopodobniej utopiła się w morzu na wysokości m. Sianożęty. Działania Straży Pożarnej polegały głównie na penetrowaniu i obserwacji morza z plaży w pobliżu miejsca, w którym prawdopodobnie doszło do tragedii. Działania poszukiwawcze w wodzie prowadzone były przez morskie służby ratownicze - Brzegową Stację Ratowniczą, WOPR oraz Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa (SAR). W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi bezpieczne prowadzenie dalszych działań na wodzie (porywisty wiatr, intensywne opady deszczu), po konsultacjach z koordynatorem Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, podjęta została decyzja o zaprzestaniu działań poszukiwawczych.
foto ...>>

    2015-08-26

Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego oraz słomy do jakiego doszło około godziny 03:00 w nocy w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 10 godzin, ogółem udział brało 41 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach remontowanego budynku oraz około 4 tys. balotów składowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 10 sztuk byków. Uratowano także składowane wewnątrz obiektu zboże oraz sąsiedni budynek gospodarczy. Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji.
foto ...>>

    2015-08-19

13 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu groźnego pożaru zboża na pniu i lasu do jakiego doszło nieopodal m. Rzesznikowo (gm. Rymań). Pożar najprawdopodobniej powstał w wyniku zapalenia się ścierniska od rozgrzanych elementów układu wydechowego samochodu osobowego, który wjechał na pole. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 hektarów zboża na pniu, 12 hektarów ścierniska oraz 1 hektar lasu. W akcji gaśniczej trwającej blisko 5 godzin udział brały zastępy SP z trzech powiatów – kołobrzeskiego, gryfickiego oraz świdwińskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec gaśniczy będący na wyposażeniu Lasów Państwowych.
foto ...>>

    2015-08-17

Ponad cztery godziny trwała akcja gaszenia groźnego pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w okolicach m. Petrykozy (gm. Rymań). Prawdopodobnie przypadkowe zaprószenie ognia doprowadziło do powstania pożaru. W wyniku silnego wiatru ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się, skutkiem czego spaleniu uległo około 100 hektarów rżyska oraz 200 sztuk słomianych balotów. W działaniach gaśniczych udział brało 14 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kołobrzeskiego jak i gryfickiego.
foto ...>>

    2015-08-10

Prawie trzy godziny trwały działania gaśnicze, których celem było ugaszenie kilkunastu palących się balotów słomy i 1,5 ha ścierniska nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Wartkowo – w sumie 6 zastępów i 21 strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-08-08

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Charzyno brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 07:00 na drodze powiatowej nr 113 w m. Charzyno (gm. Siemyśl). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierująca samochodem Seat Ibiza, w niewyjaśnionych okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem po czym uderzyła w stojącą prawidłowo na skrzyżowaniu Hondę CRV. W wyniku wypadku lekko rana została 45 - letnia kobieta kierująca Seatem oraz 3 - letnie dziecko podróżujące Hondą. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-08-07

Z dniem 07.08.2015r., Decyzją Personalną Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego, został powołany nowy zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu. Komendant Wojewódzki w Szczecinie, nadbrygadier Henryk Cegiełka, powołał na to stanowisko st. kpt. mgr inż. Andrzeja Gołdyna, dotychczasowego Naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KP PSP w Kołobrzegu. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu swoją nominację odebrał w siedzibie KW PSP w Szczecinie.
foto ...>>

    2015-08-03

W poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r., na terenie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym przejęciem obowiązków służbowych powołanego przez Zachodniopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu, brygadiera Krzysztofa Makowskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Bałtyckiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranna została 64 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz mieszkania, w którym powstał pożar. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia poszkodowana kobieta, z objawami podtrucia produktami spalania, została przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-07-30

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 12:50 na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Obozowej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Ford Focus oraz Peugeot 206), ranne zostały trzy osoby. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-07-29

Trzy osoby zostały ranne, w tym 3-letnie dziecko, w wypadku do jakiego doszło około godziny 17:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Zieleniewo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – Forda Fiesty, Opla Astry i VW Golfa. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-07-24

Około godziny 10:35 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego w m. Gościno. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Jak wynikało z relacji kierującego pojazdem, w trakcie jazdy zauważył on, że spod maski silnika wydobywa się dym. Po zatrzymaniu na poboczu drogi ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu z OSP objęty był już ogniem w całości. W działaniach udział brały również służby współdziałające - Policja oraz Straż Gminna z Gościna.
foto ...>>

    2015-07-17

W piątek 17.07.2015 r. przy skwerze kmdr. Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu, w pobliżu latarni morskiej, odbyła się impreza edukacyjna pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2015". Celem tej ogólnopolskiej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Współorganizatorami pokazów byli przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji ratunkowych w tym również kołobrzescy strażacy.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-07-16

Zwarcie w instalacji elektrycznej serwera było najprawdopodobniej przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z pomieszczeń biurowych zlokalizowanych na pierwszym piętrze budynku usytuowanego przy ul. Giełdowej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległo urządzenie serwera oraz palne wyposażenie biura.
foto ...>>

    2015-07-05

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 04:10 na drodze krajowej nr 11 w okolicach m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżująca samochodem piątka młodych osób, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniosła większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-06-23

We wtorek, 23 czerwca 2015 r., na terenie KP PSP w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym pożegnaniem mł. bryg. mgr inż. Mieczysława Burzyńskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Na uroczystym apelu, po prawie 36 latach służby mł. bryg. Mieczysław Burzyński zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą, współpracownikami oraz wszystkimi, z którymi współpracował na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-06-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Toyoty Saris i Mercedesa Vaneo. W wyniku wypadku ranny został kierujący Toyotą 40- letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-06-04

W dniu 04.06.2015r. parafia p.w. św. Michała Archanioła w Kołobrzegu – Podczelu organizowała festyn parafialny dla mieszkańców swojego osiedla. Jak co roku w festynie czynnie uczestniczyli kołobrzescy strażacy. W trakcie pikniku zaprezentowane zostały między innymi walory taktyczno – techniczne sprzętu pożarniczego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, podczas których czynnie ćwiczyły dzieci jak również osoby dorosłe.
foto ...>>

    2015-06-02

We wtorek 02.06.2015 roku w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu odbyło się uroczyste pożegnanie z załogą mł. bryg. Mieczysława Burzyńskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu, który z końcem maja br. odszedł ze służby udając się na zaopatrzenie emerytalne. Zgodnie ze strażacką tradycją uroczysta zbiórka została poprzedzona szpalerem, w skład którego weszli zarówno pracownicy Komendy Powiatowej, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz strażacy emeryci.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-29

Jedna osoba została ranna w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 10:00 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na tył stojącego przed skrzyżowaniem (na czerwonym świetle) samochodu marki Dodge. W wyniku zderzenia kierujący Oplem, 84 - letni mężczyzna został uwięziony w swoim pojeździe. Aby go wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-05-23

W dniu 23 maja 2015 r. na skwerze przy pomniku Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu odbyła się miła uroczystość uświetniająca Wojewódzkie Obchodny Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zasłużonym strażakom zawodowym jak i strażakom ochotnikom wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody i wyróżnienia. Wśród mianowanych, odznaczonych i nagrodzonych znaleźli się również strażacy z KP PSP w Kołobrzegu jak i strażacy ochotnicy z terenu powiatu kołobrzeskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które przebywały wewnątrz budynku w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia osoby poszkodowane, z objawami zatrucia produktami spalania, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-05-17

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 13:40 na drodze powiatowej nr 156 nieopodal m. Bukowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony została w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 30 - letniego mężczyznę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2015-05-16

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda Fabia, próbując uniknąć zderzenia z innym pojazdem zjechał z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannego kierowcę Skody Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-02

W dniu 02.05.2015r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kołobrzegu miała miejsce miła uroczystość w trakcie której nasz kolega, st. str. Łukasz Jakimiec wypowiadając przed kierownikiem USC sakramentalne „tak”, wstąpił w związek małżeński z Elżbietą Duńczak. Na nowej drodze życia życzymy Elżbiecie i Łukaszowi wszystkiego najlepszego!
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-01

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 19:20 na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Gościno. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Mercedes straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze drogi a następnie dachowała na przydrożnym polu. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowało się pięć osób. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 11 - letni chłopiec oraz 68 – letni mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. Poważnie ranne Pozostałe trzy osoby podróżujące w samochodzie, które zostały poważnie ranne, Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala w Kołobrzegu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej – z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń.
foto ...>>

    2015-04-26

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych nieopodal m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze a następnie dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, obywatela Mołdawii, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

26 kwietnia 2015 r. odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę w Częstochowie. Organizowane co 5 lat spotkanie jest wielkim świętem strażaków z całego kraju. W tegorocznych uroczystościach, tradycyjnie już udział wzięła delegacja kołobrzeskich strażaków wraz ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-25

W odpowiedzi na akcję organizowaną przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, w ramach obchodów „Dnia Ziemi” strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu w dniu 25 kwietnia przyłączyli się do dziesiątej edycji akcji pod nazwą: „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-24

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym VW Passat na prostym odcinku drogi najechał na tył naczepy zestawu SCANIA. W wyniku wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym 34- letni mężczyzna, którego ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-04-18

Około godziny 2:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania zostało poinformowane o pożarze dwóch garaży wolnostojących w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Wrzosowo. Dzięki spranej akcji gaśniczej udało się uratować sąsiadujący z garażami budynek gospodarczy tzw. drewutnię. Pożar strawił niemal doszczętnie oba drewniane garaże. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych do strażaków zgłosiły się dwie osoby z objawami zatrucia produktami spalania. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował obie osoby do kołobrzeskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.
foto ...>>

    2015-04-13

Kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy w ciągu ostatniej doby na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Strażacy usuwali m.in. drzewo z torowiska w m. Karcino oraz połamane drzewo ma wjeździe do Podczela. Silny wiatr uszkodził również konstrukcję komina na przebudowywanym budynku elewatora przy ul. Kolejowej w Kołobrzegu. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-04-11

W dniu 11 kwietnia 2015 roku, w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Odział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kołobrzegu oraz Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-10

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych w m. Kartkowo (gm. Gościno). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody (Mercedes Atego oraz Fiat Panda), ranna została 31 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego samochodu osobowego zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-04-06

W Poniedziałek Wielkanocny kołobrzescy strażacy odwiedzili Regionalny Szpital w Kołobrzegu. W trakcie tej wizyty, zarówno pacjenci jak i personel medyczny, obdarowani zostali świątecznymi laurkami przygotowanymi m.in. przez dzieci z Zespołu Szkół w Ustroniu Mor. oraz kołobrzeskich strażaków.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-01

W dniu 01 kwietnia 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie kończące dwutygodniowe szkolenie dla dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 41 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-03-31

Blisko dwie godziny trwała akcja ratownicza, której celem było zabezpieczenie wycieku substancji ropopochodnej, do jakiego doszło w godzinach porannych w basenie portowym na wysokości ul. Albatrosa w Kołobrzegu. W działaniach polegających w głównej mierze na ograniczeniu rozlewu wycieku oleju napędowego, który wyciekł do akwenu z zacumowanego przy nabrzeżu holownika, udział brało 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się plamy po akwenie portowym, zaszła konieczność użycia zapory sorpcyjnej.
foto ...>>

    2015-03-21

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, która odbędzie się dniu 25 kwietnia 2015 roku.
Zaproszenie i plakat ...>>

    2015-03-17

Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru jaki miał miejsce w godzinach wieczornych w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Stary Borek, OSP Karcino oraz OSP Korzystno gasiły palące się tam trawy i trzciny na nieużytkach w pobliżu terenów zalesionych. Niestety silny wiatr rozprzestrzenił ogień również na ściółkę pobliskiego lasu. Pomimo sprawnej akcji spaleniu uległo około 3 ha nieużytków oraz 1 ha ściółki leśnej. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-03-14

W dniu 14 marca 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące miesięczne szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków – ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 39 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-03-11

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg oraz jeden z OSP Siemyśl uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza budynku jednorodzinnego do jakiego doszło w godzinach przed południowych w m. Paprocie (gm. Siemyśl). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była niewłaściwa konstrukcja przewodu kominowego usytuowanego zbyt blisko drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. W akcji gaśniczej trwającej blisko trzy godziny udział brało 16 strażaków oraz służby współdziałające – ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników poinformował strażaków o złym samopoczuciu. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przybyły na miejsce ZRM przetransportował rannego mężczyznę do Kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-06

Niezachowanie środków bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). W wypadku udział brały dwa samochody osobowe – Fiat Punto oraz VW Passat. Ranną pasażerkę Fiata Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-03-03

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu informuje, iż w dniu 07.03.2015 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP przy ul. Żurawia 12B przeprowadzony zostanie egzamin z części praktycznej szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.
Materiał szkoleniowy dla uczestników kursu ...>>

    2015-03-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg uczestniczyły w godzinach nocnych w działaniach gaśniczych na terenie posesji prywatnej przy ulicy Tuwima w Kołobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest przód samochodu osobowy marki Mercedes, zaparkowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. W związku z podejrzeniem właściciela, iż pożar mógł zostać wywołany w wyniku podpalenia umyślnego, okoliczności pożaru ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-02-23

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach wieczornych na terenie posesji mieszkalnej usytuowanej przy ul. Brzoskwiniowej w Zieleniewie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata oraz częściowo składowane wewnątrz niej drewno opałowe. Wysoka temperatura doprowadziła również do uszkodzenia skrzynki gazowej wraz z zamontowanym wewnątrz licznikiem. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz Pogotowie Gazowe.
foto ...>>

    2015-02-14

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną pożaru samochodu osobowego marki Mercedes zaparkowanego wewnątrz garażu usytuowanego w budynku mieszkalnym przy ul. Tuwima w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby wspomagające – policja i pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2015-02-11

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu w dniu 11.02.2015r. kołobrzescy strażacy gościli ponownie Jakuba Dziędziurę – modelarza z Ząbrowa k. Kołobrzegu. Wizyta Kuby oraz jego rodziców była okazją do uhonorowania młodego pasjonata pożarnictwa za dotychczasową pracę nad projektami samochodów pożarniczych wykonanych z elementów Lego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-31

W dniu 31.01.2015r kołobrzeskich strażaków odwiedził ponownie 11 -letni Kuba Dziędziura, pasjonat modelarstwa z Ząbrowa. Spotkanie było okazją dla Kuby do zaprezentowania kolejnego modelu wozu pożarniczego zaprojektowanego i zbudowanego w całości z elementów LEGO. Tym razem Kuba zaprezentował wykonany samodzielnie model samochodu SCANIA GCBA będącego odzwierciedleniem pojazdu znajdującego się na wyposażeniu tutejszej JRG.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-15

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w południe w m. Dźwirzyno. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz Seat Arosa), ranna została 35 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego Seata zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-01-13

W dniu 13 stycznia br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczyste spotkanie, w trakcie którego wyróżnionym strażakom z terenu naszego województwa wręczone zostały srebrne oraz brązowe medale za długoletnią służbę „Medale za Długoletnią Służbę” przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród odznaczonych znaleźli się również funkcjonariusze z KP PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-11

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia odbył się kolejny XXIII już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane przez tysiące wolontariuszy fundusze przeznaczone zostaną dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-09

Prawdopodobnie zaprószenie ognia przez domowników było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Grochowskiej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja i ZRM. W zdarzeniu lekko ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy przebywali wewnątrz lokalu w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali oni przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-01-07

Do dwóch zdarzeń związanych z trudnymi warunkami panującymi na drogach dysponowani byli strażacy z terenu naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Karkowo, gdzie na śliskiej jezdni kierujący samochodem osobowym obywatel Niemiec stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca. W usuwaniu skutków wypadku udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Drugi wypadek miał miejsce w m. Niekanin, gdzie na łuku oblodzonej drogi kierujący Daewoo Tamiz stracił panowanie nad pojazdem czym doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem Setra a następnie stoczył się do przydrożnego rowu. W tym zdarzenia również ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. Do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego działania przybyłego na miejsce zastępu z JRG polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 21 – letniemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku.
foto ...>>

    2015-01-05

Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru altany ogrodowej usytuowanej przy ul. Wylotowej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru niemal całkowicie spłonęła drewniana altana. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i płomieni częściowemu zniszczeniu uległa również przyczepa kempingowa zlokalizowana w sąsiedztwie palącego się budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby współdziałające - policja i pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru nie ustalono.
foto ...>>

    2015-01-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 03:00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach Rzesznikowa (gm. Rymań). Jak się okazało na miejscu zdarzenia 44-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na szczęście kierujący samochodem mężczyzna, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniósł większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

STOP pożarom traw! „Czad Koperta życia ! QUESTCITY - gra edukacyjna dla dzieci E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona