KP PSP


JRG


KSRG


AKTUALNOŚCI
NEWS:

    2016-02-03

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu informuje, iż począwszy od dnia 12 lutego 2016 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP przy ul. Żurawia 12B przeprowadzone zostanie szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. Część teoretyczna realizowana będzie na zasadzie samokształcenia przy wykorzystaniu podręczników oraz metody e-learningowej. Egzamin pisemny z części teoretycznej zostanie przeprowadzony w dniu rozpoczęcia szkolenia (12 lutego) o godzinie 16:00. Egzamin z części praktycznej kształcenia zostanie przeprowadzony w dniu 21 lutego (niedziela) o godz. 14:00 w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu.
Materiał szkoleniowy dla uczestników kursu (PDF) ...>>
Materiał szkoleniowy dla uczestników kursu (Prezentacje i konspekty) ...>>
Platforma edukacyjna dla OSP ...>>
Zasady logowania do platformy edukacyjnej (PDF) ...>>

    2016-01-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Mariackiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W momencie powstania pożaru w mieszkaniu znajdowała się tylko właścicielka lokalu, która nie odniosła jednak większych obrażeń. W wyniku dużego zadymienia zaszła konieczność ewakuacji pięciu osób z pozostałych mieszkań na tej samej kondygnacji. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów PSP, udział brały służby współdziałające: Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2016-01-07

Około godziny 1:45 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego na parkingu osiedlowym przy ul. Piaskowej w Grzybowie. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne ustalenia wykazały, że prawdopodobną przyczyną powstania pożaru mogło być podpalenie umyślne. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu objęty był już ogniem prawie w całości. Po zabezpieczeniu wrak pojazdu przejęła policja, która prowadzi czynności dochodzeniowe w celu ustalenia przyczyny i ewentualnych sprawców powstałego zdarzenia.
foto ...>>

    2015-12-23

W dniach 27.11.2015 r. do 23.11.2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu realizowane było jednoetapowe szkolenie dla szkolenie dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo - gaśniczych. Do szkolenia zgłoszonych zostało 88 druhów, w tym 4 druhny. Uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie zaświadczeń dla druhów – strażaków, którzy ukończyli szkolenie z ocena pozytywną, odbędzie się w dniu 29 grudnia br. o godzinie 18:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-12-17

W dniach od 11 do 17 grudnia 2015 roku, z wykorzystaniem zaplecza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, przeprowadzone zostało szkolenie specjalistyczne dla kierowców - operatorów samochodów z drabiną mechaniczną. Szkolenie zorganizowane zostało przez Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Bornym Sulinowie oraz Centrum Szkolenia Fire - Max z Warszawy.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-12-11

W dniu 11 grudnia 2015 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne. W okolicznościowym spotkaniu udział wzięli strażacy, pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP oraz emeryci i renciści pożarnictwa. Na spotkanie przybyli również kapelan zachodniopomorskich strażaków mł. bryg. ks. Ryszard Szczygieł oraz proboszcz parafii Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu Ojciec Mariusz Fałkowski.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach p na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Stramnica. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Dacia Sandero stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Jak wynikało z relacji świadków chwilę po zderzeniu uszkodzony pojazd zapalił się. W momencie przybycia pierwszego zastępu PSP znajdujący się na poboczu samochód całkowicie objęty był pożarem. Niestety po ugaszeniu płomieni okazało się, że wewnątrz spalonego pojazdu znajdują się zwęglone zwłoki kierującego pojazdem 26-letniego mężczyzny. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja i prokuratura. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu, OSP Dygowo i OSP Czernin.
foto ...>>

    2015-10-14

Zasłabnięcie w trakcie jazdy było najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 15:30 na drodze powiatowej nr 129 w m. Sianożęty. Jak wynikało z relacji rannego w wypadku kierowcy TIRA, podczas jazdy nagle źle się poczuł w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Pozbawiony kontroli pojazd zjechał na pobocze drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Aby wydostać kierowcę, pozostającego wewnątrz uszkodzonej kabiny, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Rannego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-13

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 102 w m. Zieleniewo. Najprawdopodobniej podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania, kierująca samochodem osobowym marki Citroen doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka busem marki Mercedes. W wyniku zdarzenia lekko ranna została kobieta kierująca samochodem osobowym. Na szczęście kierowca busa nie odniósł żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-10-09

W związku z upływem czasookresu ważności certyfikatów z ratownictwa medycznego, w dniu 09 października 2015 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przeprowadzony został egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej (recertyfikacja). Do egzaminu przystąpiło również 19 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-10-05

Trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo oraz OSP Wrzosowo brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 163 w okolicach m. Łykowo (gm. Dygowo). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki VW Golf, w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach, stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, po udzieleniu mu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-10-03

W dniu 03 października 2015r. w kościele pod wezwaniem św. Macieja przy ulicy Mazowieckiej w Kołobrzegu miała miejsce miła uroczystość w trakcie której nasz kolega, mł. kpt. Krzysztof Azierski, zmienił stan cywilny wypowiadając przed ołtarzem sakramentalne „tak”. Na nowej drodze życia życzymy Młodej Parze wszystkiego najlepszego!
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-09-24

W okresie od 10 do 23 września 2015 roku, w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, przeprowadzone zostało szkolenie na młodszych ratowników wysokościowych Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Organizatorem szkolenia był Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie. W szkoleniu udział wzięło 13 funkcjonariuszy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-09-17

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 14:10 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu, niopodal supermarketu "E.Leclerc". W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Skoda Fabia oraz VW Polo), lekko ranne zostały trzy osoby, w tym 9 - letnie dziecko. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-09-08

Najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej samochodu osobowego marki Saab było przyczyną pożaru do jakiego doszło około godziny 19:10 nieopodal m. Dębogard (gm. Dygowo). W działaniach gaśniczych trwających ponad 1,5 godziny udział brał zastęp z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód i wnętrze pojazdu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-09-06

Przez blisko dwie godziny dwa zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w działaniach poszukiwawczych osoby, która najprawdopodobniej utopiła się w morzu na wysokości m. Sianożęty. Działania Straży Pożarnej polegały głównie na penetrowaniu i obserwacji morza z plaży w pobliżu miejsca, w którym prawdopodobnie doszło do tragedii. Działania poszukiwawcze w wodzie prowadzone były przez morskie służby ratownicze - Brzegową Stację Ratowniczą, WOPR oraz Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa (SAR). W związku z pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi bezpieczne prowadzenie dalszych działań na wodzie (porywisty wiatr, intensywne opady deszczu), po konsultacjach z koordynatorem Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, podjęta została decyzja o zaprzestaniu działań poszukiwawczych.
foto ...>>

    2015-08-26

Dziesięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru budynku gospodarczego oraz słomy do jakiego doszło około godziny 03:00 w nocy w miejscowości Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 10 godzin, ogółem udział brało 41 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Rymań, OSP Siemyśl, OSP Drozdowo, OSP Gorawino oraz OSP Starnin. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach remontowanego budynku oraz około 4 tys. balotów składowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Udało się również w porę ewakuować pozostawione w budynku bydło - 10 sztuk byków. Uratowano także składowane wewnątrz obiektu zboże oraz sąsiedni budynek gospodarczy. Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego na miejsce zdarzenia zadysponowano patrol policji.
foto ...>>

    2015-08-19

13 zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu groźnego pożaru zboża na pniu i lasu do jakiego doszło nieopodal m. Rzesznikowo (gm. Rymań). Pożar najprawdopodobniej powstał w wyniku zapalenia się ścierniska od rozgrzanych elementów układu wydechowego samochodu osobowego, który wjechał na pole. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 hektarów zboża na pniu, 12 hektarów ścierniska oraz 1 hektar lasu. W akcji gaśniczej trwającej blisko 5 godzin udział brały zastępy SP z trzech powiatów – kołobrzeskiego, gryfickiego oraz świdwińskiego. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został również śmigłowiec gaśniczy będący na wyposażeniu Lasów Państwowych.
foto ...>>

    2015-08-17

Ponad cztery godziny trwała akcja gaszenia groźnego pożaru do jakiego doszło w godzinach popołudniowych w okolicach m. Petrykozy (gm. Rymań). Prawdopodobnie przypadkowe zaprószenie ognia doprowadziło do powstania pożaru. W wyniku silnego wiatru ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się, skutkiem czego spaleniu uległo około 100 hektarów rżyska oraz 200 sztuk słomianych balotów. W działaniach gaśniczych udział brało 14 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kołobrzeskiego jak i gryfickiego.
foto ...>>

    2015-08-10

Prawie trzy godziny trwały działania gaśnicze, których celem było ugaszenie kilkunastu palących się balotów słomy i 1,5 ha ścierniska nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Wartkowo – w sumie 6 zastępów i 21 strażaków. Przyczyny powstania pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-08-08

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Charzyno brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 07:00 na drodze powiatowej nr 113 w m. Charzyno (gm. Siemyśl). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierująca samochodem Seat Ibiza, w niewyjaśnionych okolicznościach, straciła panowanie nad pojazdem po czym uderzyła w stojącą prawidłowo na skrzyżowaniu Hondę CRV. W wyniku wypadku lekko rana została 45 - letnia kobieta kierująca Seatem oraz 3 - letnie dziecko podróżujące Hondą. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-08-07

Z dniem 07.08.2015r., Decyzją Personalną Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego, został powołany nowy zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu. Komendant Wojewódzki w Szczecinie, nadbrygadier Henryk Cegiełka, powołał na to stanowisko st. kpt. mgr inż. Andrzeja Gołdyna, dotychczasowego Naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KP PSP w Kołobrzegu. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu swoją nominację odebrał w siedzibie KW PSP w Szczecinie.
foto ...>>

    2015-08-03

W poniedziałek, 3 sierpnia 2015 r., na terenie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym przejęciem obowiązków służbowych powołanego przez Zachodniopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu, brygadiera Krzysztofa Makowskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Bałtyckiej w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranna została 64 - letnia kobieta, która w momencie powstania pożaru znajdowała się wewnątrz mieszkania, w którym powstał pożar. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia poszkodowana kobieta, z objawami podtrucia produktami spalania, została przewieziona przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-07-30

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło około godziny 12:50 na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej i Obozowej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Ford Focus oraz Peugeot 206), ranne zostały trzy osoby. Po wstępnym zbadaniu wszystkie osoby poszkodowane w wypadku zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-07-29

Trzy osoby zostały ranne, w tym 3-letnie dziecko, w wypadku do jakiego doszło około godziny 17:00 na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 102 nieopodal m. Zieleniewo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – Forda Fiesty, Opla Astry i VW Golfa. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-07-24

Około godziny 10:35 dyżurny stanowiska kierowania został powiadomiony telefonicznie o pożarze samochodu osobowego w m. Gościno. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno. Jak wynikało z relacji kierującego pojazdem, w trakcie jazdy zauważył on, że spod maski silnika wydobywa się dym. Po zatrzymaniu na poboczu drogi ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały samochód, który w momencie przybycia pierwszego zastępu z OSP objęty był już ogniem w całości. W działaniach udział brały również służby współdziałające - Policja oraz Straż Gminna z Gościna.
foto ...>>

    2015-07-17

W piątek 17.07.2015 r. przy skwerze kmdr. Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu, w pobliżu latarni morskiej, odbyła się impreza edukacyjna pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2015". Celem tej ogólnopolskiej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Współorganizatorami pokazów byli przedstawiciele służb mundurowych oraz instytucji ratunkowych w tym również kołobrzescy strażacy.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-07-16

Zwarcie w instalacji elektrycznej serwera było najprawdopodobniej przyczyną pożaru do jakiego doszło w jednym z pomieszczeń biurowych zlokalizowanych na pierwszym piętrze budynku usytuowanego przy ul. Giełdowej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg. W wyniku pożaru spaleniu uległo urządzenie serwera oraz palne wyposażenie biura.
foto ...>>

    2015-07-05

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 04:10 na drodze krajowej nr 11 w okolicach m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). Jak się okazało na miejscu zdarzenia kierujący samochodem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi po czym dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście podróżująca samochodem piątka młodych osób, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniosła większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-06-23

We wtorek, 23 czerwca 2015 r., na terenie KP PSP w Kołobrzegu odbyły się uroczystości związane z oficjalnym pożegnaniem mł. bryg. mgr inż. Mieczysława Burzyńskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Na uroczystym apelu, po prawie 36 latach służby mł. bryg. Mieczysław Burzyński zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą, współpracownikami oraz wszystkimi, z którymi współpracował na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-06-23

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – Toyoty Saris i Mercedesa Vaneo. W wyniku wypadku ranny został kierujący Toyotą 40- letni mężczyzna. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony został w swoim pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował poszkodowanego mężczyznę do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-06-04

W dniu 04.06.2015r. parafia p.w. św. Michała Archanioła w Kołobrzegu – Podczelu organizowała festyn parafialny dla mieszkańców swojego osiedla. Jak co roku w festynie czynnie uczestniczyli kołobrzescy strażacy. W trakcie pikniku zaprezentowane zostały między innymi walory taktyczno – techniczne sprzętu pożarniczego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, podczas których czynnie ćwiczyły dzieci jak również osoby dorosłe.
foto ...>>

    2015-06-02

We wtorek 02.06.2015 roku w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu odbyło się uroczyste pożegnanie z załogą mł. bryg. Mieczysława Burzyńskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu, który z końcem maja br. odszedł ze służby udając się na zaopatrzenie emerytalne. Zgodnie ze strażacką tradycją uroczysta zbiórka została poprzedzona szpalerem, w skład którego weszli zarówno pracownicy Komendy Powiatowej, Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz strażacy emeryci.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-29

Jedna osoba została ranna w wyniku groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 10:00 na ulicy Koszalińskiej w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra najechał na tył stojącego przed skrzyżowaniem (na czerwonym świetle) samochodu marki Dodge. W wyniku zderzenia kierujący Oplem, 84 - letni mężczyzna został uwięziony w swoim pojeździe. Aby go wydostać z wnętrza uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Rannego kierowcę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2015-05-23

W dniu 23 maja 2015 r. na skwerze przy pomniku Stanisława Mieszkowskiego w Kołobrzegu odbyła się miła uroczystość uświetniająca Wojewódzkie Obchodny Dnia Strażaka. Podczas uroczystości zasłużonym strażakom zawodowym jak i strażakom ochotnikom wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz nagrody i wyróżnienia. Wśród mianowanych, odznaczonych i nagrodzonych znaleźli się również strażacy z KP PSP w Kołobrzegu jak i strażacy ochotnicy z terenu powiatu kołobrzeskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków groźnego pożaru do jakiego w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Łopuskiego w Kołobrzegu. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia wstępne rozpoznanie nie wykazało jednoznacznej przyczyny powstania pożaru. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby, które przebywały wewnątrz budynku w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia osoby poszkodowane, z objawami zatrucia produktami spalania, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-05-17

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg i OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 13:40 na drodze powiatowej nr 156 nieopodal m. Bukowo (gm. Rymań). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Audi A4 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Aby uwolnić rannego kierowcę, który w wyniku wypadku uwięziony została w uszkodzonym pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowanego w wypadku 30 - letniego mężczyznę ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2015-05-16

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). Z relacji świadków wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda Fabia, próbując uniknąć zderzenia z innym pojazdem zjechał z drogi a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Rannego kierowcę Skody Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-05-02

W dniu 02.05.2015r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kołobrzegu miała miejsce miła uroczystość w trakcie której nasz kolega, st. str. Łukasz Jakimiec wypowiadając przed kierownikiem USC sakramentalne „tak”, wstąpił w związek małżeński z Elżbietą Duńczak. Na nowej drodze życia życzymy Elżbiecie i Łukaszowi wszystkiego najlepszego!
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-05-01

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 19:20 na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Gościno. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Mercedes straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze drogi a następnie dachowała na przydrożnym polu. W momencie zdarzenia w pojeździe znajdowało się pięć osób. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 11 - letni chłopiec oraz 68 – letni mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. Poważnie ranne Pozostałe trzy osoby podróżujące w samochodzie, które zostały poważnie ranne, Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitala w Kołobrzegu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej – z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń.
foto ...>>

    2015-04-26

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych nieopodal m. Kukinia (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze a następnie dachował w przydrożnym rowie. Rannego kierowcę, obywatela Mołdawii, ratownicy medyczni przetransportowali do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

26 kwietnia 2015 r. odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę w Częstochowie. Organizowane co 5 lat spotkanie jest wielkim świętem strażaków z całego kraju. W tegorocznych uroczystościach, tradycyjnie już udział wzięła delegacja kołobrzeskich strażaków wraz ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-25

W odpowiedzi na akcję organizowaną przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, w ramach obchodów „Dnia Ziemi” strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu w dniu 25 kwietnia przyłączyli się do dziesiątej edycji akcji pod nazwą: „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-24

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Ząbrowo (gm. Gościno). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem osobowym VW Passat na prostym odcinku drogi najechał na tył naczepy zestawu SCANIA. W wyniku wypadku ranny został kierujący samochodem osobowym 34- letni mężczyzna, którego ZRM po wstępnym przebadaniu przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Szczegóły wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-04-18

Około godziny 2:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania zostało poinformowane o pożarze dwóch garaży wolnostojących w m. Wrzosowo (gm. Dygowo). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Dygowo i OSP Wrzosowo. Dzięki spranej akcji gaśniczej udało się uratować sąsiadujący z garażami budynek gospodarczy tzw. drewutnię. Pożar strawił niemal doszczętnie oba drewniane garaże. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych do strażaków zgłosiły się dwie osoby z objawami zatrucia produktami spalania. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował obie osoby do kołobrzeskiego szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.
foto ...>>

    2015-04-13

Kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru odnotowali strażacy w ciągu ostatniej doby na terenie naszego powiatu. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na usuwaniu powalonych drzew i złamanych konarów z dróg i innych szlaków komunikacyjnych. Strażacy usuwali m.in. drzewo z torowiska w m. Karcino oraz połamane drzewo ma wjeździe do Podczela. Silny wiatr uszkodził również konstrukcję komina na przebudowywanym budynku elewatora przy ul. Kolejowej w Kołobrzegu. Na szczęście w trakcie wichury nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2015-04-11

W dniu 11 kwietnia 2015 roku, w siedzibie KP PSP w Kołobrzegu odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem eliminacji był Odział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kołobrzegu oraz Komenda Powiatowa PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-10

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych w m. Kartkowo (gm. Gościno). W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody (Mercedes Atego oraz Fiat Panda), ranna została 31 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego samochodu osobowego zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno i OSP Wartkowo. Ranną kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-04-06

W Poniedziałek Wielkanocny kołobrzescy strażacy odwiedzili Regionalny Szpital w Kołobrzegu. W trakcie tej wizyty, zarówno pacjenci jak i personel medyczny, obdarowani zostali świątecznymi laurkami przygotowanymi m.in. przez dzieci z Zespołu Szkół w Ustroniu Mor. oraz kołobrzeskich strażaków.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-04-01

W dniu 01 kwietnia 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie kończące dwutygodniowe szkolenie dla dowódców Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 41 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-03-31

Blisko dwie godziny trwała akcja ratownicza, której celem było zabezpieczenie wycieku substancji ropopochodnej, do jakiego doszło w godzinach porannych w basenie portowym na wysokości ul. Albatrosa w Kołobrzegu. W działaniach polegających w głównej mierze na ograniczeniu rozlewu wycieku oleju napędowego, który wyciekł do akwenu z zacumowanego przy nabrzeżu holownika, udział brało 6 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kołobrzegu. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się plamy po akwenie portowym, zaszła konieczność użycia zapory sorpcyjnej.
foto ...>>

    2015-03-21

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę, która odbędzie się dniu 25 kwietnia 2015 roku.
Zaproszenie i plakat ...>>

    2015-03-17

Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia pożaru jaki miał miejsce w godzinach wieczornych w m. Dźwirzyno (gm. Kołobrzeg). Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Stary Borek, OSP Karcino oraz OSP Korzystno gasiły palące się tam trawy i trzciny na nieużytkach w pobliżu terenów zalesionych. Niestety silny wiatr rozprzestrzenił ogień również na ściółkę pobliskiego lasu. Pomimo sprawnej akcji spaleniu uległo około 3 ha nieużytków oraz 1 ha ściółki leśnej. Przyczyny pożaru nie udało się ustalić.
foto ...>>

    2015-03-14

W dniu 14 marca 2015r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące miesięczne szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków – ratowników z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W trakcie spotkania 39 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-03-11

Pięć zastępów z JRG Kołobrzeg oraz jeden z OSP Siemyśl uczestniczyło w gaszeniu pożaru poddasza budynku jednorodzinnego do jakiego doszło w godzinach przed południowych w m. Paprocie (gm. Siemyśl). Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru była niewłaściwa konstrukcja przewodu kominowego usytuowanego zbyt blisko drewnianych elementów konstrukcyjnych dachu. W akcji gaśniczej trwającej blisko trzy godziny udział brało 16 strażaków oraz służby współdziałające – ZRM, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników poinformował strażaków o złym samopoczuciu. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków przybyły na miejsce ZRM przetransportował rannego mężczyznę do Kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-03-06

Niezachowanie środków bezpieczeństwa podczas manewru wyprzedzania było prawdopodobnie przyczyną groźnego wypadku do jakiego doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 162 nieopodal m. Rościęcino (gm. Kołobrzeg). W wypadku udział brały dwa samochody osobowe – Fiat Punto oraz VW Passat. Ranną pasażerkę Fiata Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy z JRG Kołobrzeg. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-03-03

Komendant Powiatowy PSP w Kołobrzegu informuje, iż w dniu 07.03.2015 roku o godzinie 11:00 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP przy ul. Żurawia 12B przeprowadzony zostanie egzamin z części praktycznej szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.
Materiał szkoleniowy dla uczestników kursu ...>>

    2015-03-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg uczestniczyły w godzinach nocnych w działaniach gaśniczych na terenie posesji prywatnej przy ulicy Tuwima w Kołobrzegu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty jest przód samochodu osobowy marki Mercedes, zaparkowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. W związku z podejrzeniem właściciela, iż pożar mógł zostać wywołany w wyniku podpalenia umyślnego, okoliczności pożaru ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2015-02-23

Prawdopodobnie zaprószenie ognia było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach wieczornych na terenie posesji mieszkalnej usytuowanej przy ul. Brzoskwiniowej w Zieleniewie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana wiata oraz częściowo składowane wewnątrz niej drewno opałowe. Wysoka temperatura doprowadziła również do uszkodzenia skrzynki gazowej wraz z zamontowanym wewnątrz licznikiem. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz Pogotowie Gazowe.
foto ...>>

    2015-02-14

Zwarcie w instalacji elektrycznej było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną pożaru samochodu osobowego marki Mercedes zaparkowanego wewnątrz garażu usytuowanego w budynku mieszkalnym przy ul. Tuwima w Kołobrzegu. W akcji gaśniczej trwającej ponad dwie godziny udział brały dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby wspomagające – policja i pogotowie gazowe.
foto ...>>

    2015-02-11

Na zaproszenie Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu w dniu 11.02.2015r. kołobrzescy strażacy gościli ponownie Jakuba Dziędziurę – modelarza z Ząbrowa k. Kołobrzegu. Wizyta Kuby oraz jego rodziców była okazją do uhonorowania młodego pasjonata pożarnictwa za dotychczasową pracę nad projektami samochodów pożarniczych wykonanych z elementów Lego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-31

W dniu 31.01.2015r kołobrzeskich strażaków odwiedził ponownie 11 -letni Kuba Dziędziura, pasjonat modelarstwa z Ząbrowa. Spotkanie było okazją dla Kuby do zaprezentowania kolejnego modelu wozu pożarniczego zaprojektowanego i zbudowanego w całości z elementów LEGO. Tym razem Kuba zaprezentował wykonany samodzielnie model samochodu SCANIA GCBA będącego odzwierciedleniem pojazdu znajdującego się na wyposażeniu tutejszej JRG.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-15

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło w południe w m. Dźwirzyno. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Renault Megane oraz Seat Arosa), ranna została 35 – letnia kobieta. Aby wydostać ranną kobietę z uszkodzonego Seata zaszła konieczność użycia przez ratowników hydraulicznego sprzętu tnąco – rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2015-01-13

W dniu 13 stycznia br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczyste spotkanie, w trakcie którego wyróżnionym strażakom z terenu naszego województwa wręczone zostały srebrne oraz brązowe medale za długoletnią służbę „Medale za Długoletnią Służbę” przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jako nagroda za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród odznaczonych znaleźli się również funkcjonariusze z KP PSP w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-11

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia odbył się kolejny XXIII już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane przez tysiące wolontariuszy fundusze przeznaczone zostaną dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2015-01-09

Prawdopodobnie zaprószenie ognia przez domowników było przyczyną pożaru do jakiego doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Grochowskiej w Kołobrzegu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG w Kołobrzegu oraz służby współdziałające – Policja i ZRM. W zdarzeniu lekko ranni zostali dwaj mężczyźni, którzy przebywali wewnątrz lokalu w momencie powstania pożaru. Po udzieleniu im pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia zostali oni przewiezieni przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2015-01-07

Do dwóch zdarzeń związanych z trudnymi warunkami panującymi na drogach dysponowani byli strażacy z terenu naszego powiatu. Pierwszy wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Karkowo, gdzie na śliskiej jezdni kierujący samochodem osobowym obywatel Niemiec stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba – kierowca. W usuwaniu skutków wypadku udział brały dwa zastępy z OSP Gościno i JRG Kołobrzeg. Drugi wypadek miał miejsce w m. Niekanin, gdzie na łuku oblodzonej drogi kierujący Daewoo Tamiz stracił panowanie nad pojazdem czym doprowadził do bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autobusem Setra a następnie stoczył się do przydrożnego rowu. W tym zdarzenia również ranna została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego. Do momentu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego działania przybyłego na miejsce zastępu z JRG polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy 21 – letniemu mężczyźnie poszkodowanemu w wypadku.
foto ...>>

    2015-01-05

Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia pożaru altany ogrodowej usytuowanej przy ul. Wylotowej w Kołobrzegu. W wyniku pożaru niemal całkowicie spłonęła drewniana altana. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i płomieni częściowemu zniszczeniu uległa również przyczepa kempingowa zlokalizowana w sąsiedztwie palącego się budynku. W działaniach gaśniczych udział brały 2 zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz służby współdziałające - policja i pogotowie energetyczne. Przyczyny pożaru nie ustalono.
foto ...>>

    2015-01-01

Dwa zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Rymań brały udział w usuwaniu skutków groźnie wyglądającego wypadku do jakiego doszło około godz. 03:00 na drodze krajowej nr 6 w okolicach Rzesznikowa (gm. Rymań). Jak się okazało na miejscu zdarzenia 44-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał na pobocze drogi i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. Na szczęście kierujący samochodem mężczyzna, poza drobnymi zadrapaniami i stłuczeniami, nie odniósł większych obrażeń. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja.
foto ...>>

    2014-12-30

Aż 20 osób zginęło w pożarach w tegoroczne święta. MSW i Państwowa Straż Pożarna apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas używania urządzeń grzewczych, gazowych oraz świątecznych iluminacji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Państwowa Straż Pożarna apelują o ostrożność podczas ogrzewania mieszkań. Od kilku lat prowadzą akcję „Nie dla Czadu”, która ma uświadomić zagrożenia z tym związane. W akcję włączył się mistrz olimpijski z Soczi – Zbigniew Bródka.
Więcej informacji ...>>       Spot ...>>

    2014-12-27

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną kolizji autobusu Solaris i samochodu osobowego Ford Ka do jakiej doszło w godzinach popołudniowych przy ul Koszalińskiej w Kołobrzegu. W wyniku wypadku ranne zostały trzy kobiety podróżujące osobówką. Kierowcy oraz pasażerom autobusu na szczęście nic się stało. Do momentu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego działania strażaków polegały w głównej mierze na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku. Ranne kobiety zostały przetransportowane przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2014-12-24

Tegoroczna wigilia dla strażaków podziału bojowego kołobrzeskiej strażnicy była jak co roku normalnym dniem pracy. Oprócz wyjazdów do działań ratowniczych znaleźli oni jednak chwilę na tradycyjne świąteczne spotkanie przy stole wigilijnym. Podczas uroczystej kolacji strażacy z III zmiany służbowej JRG mieli możliwość podzielenia się opłatkiem i spędzenia wigilii nie tylko w swoim gronie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele kierownictwa tutejszej komendy – z-ca komendanta powiatowego PSP bryg. Krzysztof Makowski oraz d-ca JRG kpt. Marek Huszla.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-12-18

Trzy zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na drodze nr 162 nieopodal m. Rościęcino. Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Renault Scenic, który najprawdopodobniej dachował. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które mogły oddalić się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-12-13

Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną wypadku do którego doszło około godziny 23:40 w miejscowości Jarogniew (gm. Gościno). Kierujący samochodem Audi, jadąc w kierunku Kołobrzegu, stracił na śliskiej jezdni panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi a następnie dachował zatrzymując się na przydrożnym polu uprawnym. W wyniku wypadku rannych zostało dwoje młodych pasażerów (17 - letni mężczyzna i 16 - letnia kobieta). Po badaniu na miejscu zdarzenia ratownicy z ZRM podjęli decyzję o przetransportowaniu ich do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-12-12

Cztery zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło w godzinach porannych w jednej z hal warsztatowych Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu. Najprawdopodobniej w wyniku nieostrożności podczas wykonywania prac spawalniczych doszło do zapalenia się elementów wykończeniowych podsufitki hali. Aby dokładnie zlokalizować i ugasić pożar, który rozprzestrzeniał się w przestrzeni podsufitowej budynku, zaszła konieczność użycia kamery termowizyjnej.
foto ...>>

    2014-12-11

W dniu 11.12.2014r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu, odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne. W okolicznościowym spotkaniu udział wzięli pracownicy KP PSP w Kołobrzegu, funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kołobrzegu oraz strażacy emeryci.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-12-08

Dziewięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru poddasza budynku gospodarczo - magazynowego do jakiego doszło około godziny 18:15 w miejscowości Pobłocie Małe (gm. Gościno). W akcji gaśniczej, trwającej ponad 8 godzin, ogółem udział brało 37 strażaków z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno, OSP Robuń oraz OSP Karlino. W wyniku pożaru ogień strawił poddasze i częściowo dach budynku oraz około 10 ton, składowanej wewnątrz, używanej odzieży. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych nieszczęśliwemu wypadkowi uległ jeden ze strażaków ochotników z OSP Robuń. Rannego ratownika, z podejrzeniem urazu kręgosłupa, Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do koszalińskiego szpitala. Przyczyny powstania Z związku z przypuszczeniem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-25

W dniu 25 listopada oficjalnie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Tego dnia również rozpoczyna się, trwająca do 10 grudnia, ogólnoświatowa kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet”. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości na temat przemocy ze względu na płeć oraz wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałającym przemocy wobec kobiet. Przemoc wobec kobiet i dziewcząt stanowi jedną z najbardziej drastycznych form dyskryminacji. Zachęcamy do skupienia się na problemach z zakresu szeroko pojętej przemocy ze względu na płeć.
Więcej informacji ...>>

    2014-11-23

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13:30 na drodze krajowej nr 11 na wysokości osiedla Podczele w Kołobrzegu. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierująca samochodem marki Nissan X-Trail straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka Skodą Octavia. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca Nissanem, 50 - letnia kobieta, poniosła śmierć na miejscu. Ranne zostały również dwie osoby podróżujące Skodą. Aby wydobyć je z mocno uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do kołobrzeskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala kołobrzeska Policja. W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy straży pożarnej z JRG w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-11-21

W ramach szkolenia zawodowego w dniu 21.11.2014r. wewnątrz nieużytkowanego budynku OSW "Hutnik" przy ul. Kołłątaja przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno - bojowe pod kryptonimem "Hutnik". Głównym założeniem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie strażaków z JRG Kołobrzeg z możliwościami i zasadami prowadzenia działań ratowniczo - gaśniczych w budynkach wysokościowych.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-11-11

Około godziny 17:30 dyżurny Stanowiska Kierowania w Kołobrzegu został powiadomiony o wypadku do jakiego doszło w m. Jazy (gm. Dygowo). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do kolizji samochodu osobowego i ciągnika rolniczego.Jak się okazało w trakcie wymijania się pojazdów kierująca samochodem marki Renault Scenic zahaczyła bokiem o wystający element maszyny rolniczej doczepionej do ciągnika rolniczego marki Ferguson. Lekko raną, 19-letnią kobietę kierującą samochodem osobowym, ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Dygowo. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-11-06

W dniu 06 listopada 2014r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu odbyło się spotkanie kończące blisko dwumiesięczne jednoetapowe szkolenie dla strażaków – ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. W trakcie spotkania 24 strażaków ochotników, którzy pozytywnie zaliczyli egzaminy końcowe, odebrało z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-11-05

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Robuń brały udział w usuwaniu wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych nieopodal m. Robuń (gm. Gościno). Jak się okazało po przybyciu na miejsce zdarzenia, na poboczu drogi znajdował się mocno uszkodzony samochód marki Nissan Navara, który czoło uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się również, że na miejscu wypadku nie ma osób, które uczestniczyły w wypadku. Działania SP skoncentrowały się w głównej mierze na przeczesaniu pobliskiego terenu w celu odnalezienia osób, które oddaliły się z miejsca wypadku. W związku z faktem, iż prowadzone poszukiwania nie przyniosły spodziewanego efektu, uszkodzony pojazd po zabezpieczeniu przekazano Policji, która podjęła czynności operacyjne w celu ustalenia właściciela samochodu.
foto ...>>

    2014-10-31

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do jakiego doszło około godziny 10:30 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych – VW Polo, Citroena Xsara i Opla Astra. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

Dwa zastępy z JRG Kołobrzeg brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach nocnych przy ul. Jałowcowej w Grzybowie. W dotąd niewyjaśnionych okolicznościach kierujący samochodem osobowym marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, po czym staranował płot i dachował na terenie prywatnej posesji. Rannego 35 – letniego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala.
foto ...>>

    2014-10-30

W dniu 30 października 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyło się uroczyste pożegnanie mł. bryg. Kazimierza Rzeszotka – naczelnika wydziału operacyjno - szkoleniowego w tutejszej Komendzie Powiatowej PSP, odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-10-24

Komenda Powiatowa Państwowej Straży pożarnej w Kołobrzegu informuje, że na stronie internetowej www.questcity.eu dostępna jest bezpłatna gra edukacyjna dla dzieci QuestCity. Gra uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. Głównym celem projektu, którego polskim partnerem jest m.in. Szkoła Główna Służby Pożarniczej, jest wskazanie graczom właściwych działań i zachowań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków powstałego zagrożenia.
więcej info ...>>       Link do gry ...>>

    2014-10-20

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 20:00 na drodze krajowej nr 11 nieopodal m. Gwizd (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Volvo najechał na tył Opla Astry, który w następstwie kolizji zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierujący samochodem Volvo również zjechał z drogi i uderzył w torowisko na nasypie kolejowym. W wyniku odniesionych obrażeń 30 - letni mężczyzna, kierowca Opla, poniósł śmierć na miejscu. Aby wydobyć go z uszkodzonego pojazdu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. Troje rannych pasażerów Opla oraz kierowcę Volvo Zespoły Ratownictwa Medycznego przetransportowały do szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Ustronia Morskiego.
foto ...>>

    2014-10-06

W dniu 6 października 2014 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu odbyła się prezentacja i szkolenie dla strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z zakresu obsługi kamery termowizyjnej Hornet 320 M, która została zakupiona w ramach Funduszu Wsparcia Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej ze środków przekazanych przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-10-02

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu informuje, iż z dniem 30 września 2014 roku wprowadzone zostało zarządzenie w sprawie wymagań organizacyjno-technicznych dotyczących uzgadniania przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu sposobu połączenia urządzeń sygnalizacyjno - alarmowych systemu sygnalizacji pożarowej z Powiatowym Stanowiskiem Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przy ul. Żurawiej 12b.
Zarządzenie ...>>       Załącznik ...>>

    2014-09-27

Prawdopodobnie nieszczelność przewodu kominowego była bezpośrednią przyczyną pożaru w budynku mieszkalnym w m. Ząbrowo. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu oraz elementy wyposażenia wnętrza domu. W działaniach gaśniczych udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno.
foto ...>>

    2014-09-26

Jeden zastęp z JRG Kołobrzeg brał udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 w Podczelu. Kierujący samochodem Skoda Fabia, najprawdopodobniej chcąc uniknąć zderzenia z dziką zwierzyną, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na pobocze drogi uderzając w znak drogowy a następnie przydrożne drzewo. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
foto ...>>

    2014-09-13

Około godziny 3:00 dyżurny PSK w Kołobrzegu został powiadomiony o pożarze autobusu i trzech busów należących do jednej z firm transportowych. Pożar miał miejsce w m. Charzyno, gdzie pojazdy były zaparkowane na parkingu firmowym. W działaniach gaśniczych udział brało pięć zastępów straży pożarnej JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl oraz OSP Charzyno. W związku z dużym prawdopodobieństwem podpalenia umyślnego czynności dochodzeniowe prowadzi kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-09-07

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, JRG Gryfice, OSP Rymań i OSP Pniewo brało udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło około godziny 10:45 na drodze krajowej nr 6 w m. Skrzydłowo. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Opel Corsa stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Aby uwolnić jedną z osób rannych, która w wyniku wypadku uwięziona została w pojeździe, zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Osoby poszkodowane w zdarzeniu ZRM przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-09-04

W dniach 03 - 04.09.2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu oraz na terenie farmy wiatrowej w m. Gwizd (Gm. Ustronie Morskie) zostały przeprowadzone dwudniowe ćwiczenia dotyczące zasad ratownictwa pożarowego i wysokościowego w obrębie turbin wiatrowych. W dwudniowym szkoleniu, oprócz strażaków z KP PSP w Kołobrzegu, uczestniczyli również strażacy – ochotnicy z OSP w Ustroniu Morskim.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-09-01

Około godziny 21:00 na drodze krajowej nr 11, na wysokości osiedla Podczele, doszło do kolejnego groźnego wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach kierująca samochodem Daewoo Matiz straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze drogi po czym dachowała w przydrożnym rowie. Ranna kobieta, po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej przez strażaków, została przetransportowana przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska Policja
foto ...>>

Dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kołobrzeg oraz OSP Gościno brały udział w usuwaniu skutków wypadku do jakiego doszło w godzinach wieczornych na drodze powiatowej nr 113 w kierunku Charzyna (gm. Siemyśl). Jak ustalono na miejscu zdarzenia kierująca samochodem marki Peugeot 307, podczas jazdy na prostym odcinku drogi, straciła panowanie nad pojazdem po czym zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne drzewo. Ranną w wypadku kobietę Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu.
foto ...>>

    2014-08-31

Ponad dwadzieścia razy wyjeżdżały zastępy z JRG i OSP do zdarzeń związanych z usuwaniem zagrożeń powstałych w wyniku gwałtownych opadów deszczu, które nawiedziły nasz powiat. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych. Woda zalała również najniższe kondygnacje w dwóch kołobrzeskich szkołach.
foto ...>>

Sześć zastępów straży Pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń przez blisko trzy godziny gasiło pożar budynku gospodarczego w m. Lubkowice (gm. Gościno). Jak wynikało z relacji świadków prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było wyładowanie atmosferyczne powstałe podczas burzy, która przeszła na naszym powiatem. W wyniku pożaru zniszczony został dach budynku i częściowo poddasze.
foto ...>>

    2014-08-27

W dniach 25-27 sierpnia w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu przeprowadzone zostały zajęcia psychoedukacyjne dla strażaków podziału bojowego JRG. Szkolenia, prowadzone przez Panią Małgorzatę Kurek, zrealizowane zostały zgodnie z założeniami Systemu Pomocy Psychologicznej w Państwowej Straży Pożarnej.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-08-23

Prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej było bezpośrednią przyczyną pożaru ciągnika rolniczego CASE do jakiego doszło w godzinach popołudniowych na polu uprawnym nieopodal m. Drozdowo (gm. Rymań). W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Świecie Kołobrzeskie. W wyniku pożaru zniszczony został niemal doszczętnie ciągnik oraz agregat uprawowy. W wyniku pożaru spaleniu uległo również około 0,5 ha ścierniska.
foto ...>>

    2014-08-19

Pięć osób, w tym troje ciężko, zostało rannych w wypadku do jakiego doszło około godziny 13:05 w m. Bagicz (gm. Ustronie Morskie). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Punto i Hyundaia i30. Aby wydobyć z uszkodzonego Fiata trzy najbardziej poszkodowane w zdarzeniu osoby, zaszła konieczność użycia przez strażaków sprzętu tnąco - rozpierającego. W działaniach ratowniczych udział brały cztery zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-08-16

Kilkanaście interwencji związanych z gwałtownymi opadami deszczu odnotowali strażacy z terenu powiatu kołobrzeskiego w dniu 16.08.2014r. Działania ratownicze w głównej mierze polegały na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych, sklepów i garaży podziemnych.
foto ...>>

    2014-08-05

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 6 na wysokości m. Ramlewo (gm. Gościno). Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu było przyczyną zderzenia dwóch samochodów - osobowej Toyoty Yaris oraz pojazdu interwencyjnego VW Crafter należącego do Żandarmerii Wojskowej. Na miejscu zdarzenia ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego udzielili pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w wypadku. Na szczęście odniesione przez nich obrażenia nie wymagały ich hospitalizacji. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg, OSP Gościono i OSP Wartkowo.
foto ...>>

    2014-07-31

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 163 nieopodal m. Czernin. W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach kierujący samochodem marki Renault Megane stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Wewnątrz pojazdu znajdowały się trzy osoby. Aby wydobyć poszkodowanych z wraku samochodu zaszła konieczność użycia hydraulicznego sprzętu tnąco - rozpierającego. W wyniku odniesionych obrażeń 55 - letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Podjęte na miejscu zdarzenia, zarówno przez strażaków jak i ratowników medycznych, próby przywrócenia czynności życiowych u poszkodowanego w wypadku kierowcy nie powiodły się. Ciężko ranni pasażerowie, 78 - letnia kobieta i 81 - letni mężczyzna, zostali przetransportowani przez śmigłowiec LPR i ZRM do szpitali w Gryficach i Kołobrzegu. Niestety odniesione w wypadku obrażenia okazały się zbyt poważne i nie udało się utrzymać ich przy życiu. Przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej – z JRG w Kołobrzegu i OSP z Dygowa.
foto ...>>

    2014-07-30

Wyładowanie atmosferyczne podczas burzy było prawdopodobnie bezpośrednią przyczyną zapalenia się turbiny wiatrowej w m. Lubkowice (gm. Gościno), W działaniach ratowniczych, trwających ponad trzy godziny, udział brało sześć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Gościno oraz OSP Robuń. W wyniku pożaru spaleniu uległa gondola turbiny oraz jedna z łopat wirnika.
foto ...>>

    2014-07-29

W dniu 29 lipca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której przekazane zostały tutejszym strażakom maskotki Misia Ratownika ofiarowane przez Stowarzyszenie „Misie Ratują Dzieci” w Dźwirzynie.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-07-27

Pięć zastępów straży pożarnej z JRG Kołobrzeg, OSP Siemyśl i OSP Charzyno brało udział w usuwaniu skutków groźnego wypadku do jakiego doszło około godziny 17:45 na drodze powiatowej nr 113 nieopodal m. Nieżyn (gm. Siemyśl). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Doblo i Hyundaia Pony. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyło pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wypadku ogółem rannych zostało sześć osób w tym jedna ciężko. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku. Aby wydobyć dwie osoby z uszkodzonego samochodu Hyundai zaszła konieczność użycia sprzętu tnąco - rozpierającego. Ciężko rannego nieprzytomnego pasażera z Hyundaia śmigłowiec LPR przetransportował do SOR w Koszalinie. Pozostałe osoby ranne, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do szpitali w Kołobrzegu, Gryficach i Koszalinie. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-26

Pięć osób zostało rannych, w tym troje dzieci, w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:45 w m. Sarbia (gm. Kołobrzeg). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych - Fiata Panda i VW Passat. W działaniach ratowniczych, oprócz zastępów Straży Pożarnej, uczestniczyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania ratowników SP polegały w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej najlżej rannym w wypadku - 7 - letniej dziewczynce oraz 23 - letniemu mężczyźnie. 8 - letnią dziewczynkę, która odniosła w wypadku najcięższe obrażenia śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala w Koszalinie. Pozostałe cztery osoby, po wstępnym badaniu, zostały przewiezione przez ZRM do kołobrzeskiego szpitala. Wszystkie osoby, które ucierpiały w wypadku podróżowały Fiatem. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy straży z JRG Kołobrzeg oraz OSP Sarbia. Okoliczności wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-07-21

Cztery osoby, w tym dwójka dzieci, zostały ranne w wyniku wypadku do jakiego doszło około godziny 18:45 w m. Pobłocie Małe (gm . Gościno). Prawdopodobną przyczyną wypadku było niezachowanie należytej ostrożności przez kierującą samochodem osobowym Skoda Fabia, która w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania zahaczyła o przód ciągnika rolniczego Case po czym zjechała na pobocze drogi czołowo uderzając w przydrożne drzewo. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego pojazdu, usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej najbardziej poszkodowanej kobiecie, kierującej samochodem osobowym. Na miejsce zdarzenia przybyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, które przetransportowały osoby poszkodowane do szpitali w Kołobrzegu i Białogardzie. Dokładne przyczyny wypadku ustala kołobrzeska policja.
foto ...>>

    2014-06-27

Jedna osoba została ranna w wypadku do jakiego doszło około godziny 16:00 na drodze krajowej nr 11 w m. Gwizd (gm. Ustronie Mor.). W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach na prostym odcinku drogi doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – BMW i Poloneza. Ranną kobietę, która podróżowała Polonezem, po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do kołobrzeskiego szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg i OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-06-22

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną wypadku do jakiego doszło tuż przed południem na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 102 i 162 w m. Bezpraw. W wyniku wypadku, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe (Honda Accord oraz Renault Laguna), ranne zostały trzy osoby w tym 6 – letnie dziecko. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy z JRG Kołobrzeg.
foto ...>>

    2014-06-18

Około godziny 17:45 Stanowisko Kierowania KP PSP w Kołobrzegu zostało powiadomione o wypadku do jakiego doszło na krajowej 11 na wysokości m. Sianożęty. Jak się okazało na miejscu zdarzenia w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe – Toyota Yaris oraz Volvo. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala KP Policji w Kołobrzegu. W działaniach ratowniczych udział brały zastępy z JRG Kołobrzeg oraz OSP Ustronie Morskie.
foto ...>>

    2014-06-14

W dniu 14 czerwca 2014 r. na terenie gminnego stadionu sportowego w Dygowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu kołobrzeskiego. W zawodach łącznie rywalizowało 14 drużyn.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-11

W miniony weekend delegacja służb mundurowych uroczyście przekazała podarki przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin zastępczych oraz podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Upominki i prezenty zebrane zostały podczas niedawnego Święta Służb Mundurowych Ziemi Kołobrzeskiej. Wśród delegacji nie zabrakło również przedstawicieli Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu, która również przyłączyła się do tej szczytnej akcji.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-10

W dniu 10 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której przekazany został tutejszym strażakom zautomatyzowany defibrylator AED Lifeline ofiarowany przez Fundację „Bezpieczny Powiat” w Kołobrzegu.
foto ...>>       więcej info ...>>

W związku z upływem czasookresu ważności certyfikatów z ratownictwa medycznego, w dniu 10 czerwca 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu przeprowadzony został egzamin sprawdzający wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej (recertyfikacja). Do egzaminu przystąpiło 31 funkcjonariuszy z Kołobrzegu oraz 1 osoba ze Świnoujścia.
foto ...>>       więcej info ...>>

    2014-06-04

W dniach 2-4 czerwca 2014 r. w Hotelu Centrum w Kołobrzegu odbyły się warsztaty pt. „Wypadek ciężki strażaka – organizowanie i udzielanie pomocy w zakresie medycznym i psychologicznym”. Organizatorem sympozjum była Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Kołobrzegu, pod patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego.
foto ...>>       więcej info ...>>


Rozmaitości


Pogoda


Ciekawe linki


BIP

Biuletyn Informacji Publicznej KP PSP w Kołobrzegu

QUESTCITY - gra edukacyjna dla dzieci E-KG - portal miasta Kołobrzeg Kołobrzeski Serwis Informacyjny Gazeta Kołobrzeska strazak.pl - ratowniczy bank wiedzy Przeglad Pożarniczy - miesięcznik Państwowej Straży Pożarnej Sklep Ogniowy - akcesoria dla strażaków i ratowników


admin: stona